Jump to content

Απαράδεκτη Συμπεριφορά


Recommended Posts

Αιολε εχεις δικιο αλλα οχι απολυτο.

Γιατι ενα θεωρω πλεονεκτημα του φορουμ ειναι κ το να ακουγονται αποψεις προς οφελος των μελων του χομπυ.

Αρα το να μαθω εγω οτι το ταδε καταστημα ειναι σωστο ή το ταδε δεν εξυπηρετει σωστα με βοηθαει σαν καταναλωτη κ χομπιστα.

Εχεις δικιο αλλα οχι απολυτο. Δεν ειναι δηλαδη δυνατο να εκφραζουμε αποψη για τα καταστηματα αποκλειστικα μονο οσα εχουν βημα στο φορουμ.

Αλλα εδω δεν ειναι ουτε το καταλληλο ποστ για τετοια συζητηση που κανουμε ουτε ομως τιθεται κ θεμα. Η διαχειριση αποφασιζει κ τα μελη συμμορφωνονται οποτε κανενα προβλημα ( προσωπικα ουτε καταστημα εχω ενυδρειων ουτε ψωνιζω απο εκεινη την περιοχη ). :)

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε φόρουμ θέτει ορισμένους κανόνες, και όχι απλά για να τους θέσει, αλλά γιατί μέσα από την εμπειρία καταλήξαμε σε αυτήν την πολιτική.

Να σου δώσω ένα παράδειγμα.... κάποιος κακοπροαίρετος ή κάποιος που έτυχε να έχει πρόβλημα (ή γιατί έτσι νόμιζε ή γιατί έτσι τον συνέφερε), κατηγορήσει κάποιον επαγγελματία που δεν έχει βήμα, πέρα από την "άδικη" ζημιά που θα του κάνει, θα πρέπει να απολογηθούμε και εμείς ως φόρουμ που επιτρέψαμε μια τέτοια ενέργεια.

Να είσαι σίγουρος πάντως ότι όποιος ήθελε να μάθει σε πιο κατάστημα αναφερόταν ο φίλος, το έμαθε κιόλας !!!

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να σκεφτω πόσα μαγαζια ενυδρειακα υπαρχουν στην ********........

πόσα ξερετε εσεις ???

Εγω μονο 1....

Έγινε επεξεργασία - theodor72
Link to comment
Share on other sites

μια απορια να εκφρασω!πως γινεται για τα καταστηματα που μετριουντε στα δαχτυλα του ενος χεριου και ειναι αποδεδειγμενα σωστοι επαγγελματιες και πανω απο ολα χομπιστες να μην δημιουργειται ποτε η σχεδον ποτε θεμα με συνεπεια να μην χρειαζεται να υπαρχει καμμια ειδους αντιπαραθεση ουτε υπερασπιση απο κανεναν!!!!! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να πεις; Γιατί σε βλέπω οτι θα πεις μ@λ@κία.............

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου φίλοι δεν θέλω να κάνω κάτι κακοπροαίρετο..παρέθεσα την εμπειρία μου γιατί ήταν κάτι που μ ενόχλησε και τίποτα παραπάνω..Δεν ήμουν παράλογος διότι και ο φίλος που έτυχε να είναι μαζί μου ενοχλήθηκε πολύ!Αν θεωρείτε ότι δεν πληρεί το post τους όρους του forum καταργήστε το.Δεν υπάρχει λόγος να βρισκόμαστε σε αντιπαραθέσεις.. :sarcasm:

Έγινε επεξεργασία - fragiskos1989
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να χαλιόμαστε... ο φίλος δεν γνώριζε τους όρους του φόρουμ, από την άλλη καλά έκανε και ανέφερε την εμπειρία του, (έστω και με αστεράκια)... αλλά όσοι θέλησαν να μάθουν που απευθυνόταν.. έμαθαν.

Εδώ είναι ένας χώρος χαλάρωσης (και όχι τηλεοπτικά παράθυρα), ας μάθουμε να τηρούμε τους όρους του φόρουμ και θα περνάμε όλοι μας όμορφα και ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί στο παρελθόν κάποιος να κατηγορεί ένα μαγαζί και να λέμε ότι ίσως έχει δίκιο και όταν μετά το μαγαζί απάντησε, καταλάβαμε ότι, αυτός που έγραφε παράπονα για το μαγαζί, είχε άδικο και το παραδέχθηκε και ο ίδιος.

Επίσης , η συκοφαντική δυσφήμιση διώκεται και ποινικά , και κατανέμεται αναλογικά σε όποιον συκοφαντεί αλλά και σε ένα forum, διότι τα γραπτά μένουν.

Νομίζω , ότι μεγαλύτερο συμφέρον έχει, αυτός που κατηγορεί , να μην γράφει το όνομα του μαγαζιού διότι αν είχε εμένα νομικό σύμβουλο , θα μπορούσα να κλείσω ένα ολόκληρο foroum και να ζητώ αποζημίωση για διαφυγόντα κέρδη και ηθική βλάβη ως νομικό προσωπο αλλά και ως φυσικό.

Πρακτικά , θεωρώ ότι ο φίλος μας, που έχει παράπονα από την συμπεριφορά υπαλλήλου έχει δίκιο, όμως......

2 πράγματα :

1) σε γνωστό ενυδρειακό κατάστημα , όταν πήγαινα , αρχάριος στο χόμπι πριν χρόνια, ο υπάλληλος με έκανε να νιώθω τόσο άσχημα που ενώ ήταν κοντά στο σπίτι μου , πήγαινα σε άλλο, 20 χιλιόμετρα ποιό μακριά.

2) όταν ήμουν πολύ αρχάριος , στενοχωρήθηκα όταν μου είπε ο υπάλληλος : μην περάσετε μέσα , έχω παραλαβή.

Τότε δεν ήξερα τι σημαίνει παραλαβή, προσαρμογή , επαγγελματισμός. Δεν μου μίλησε άσχημα αλλά νόμιζα ότι με έδιωχνε επειδή θα ρώταγα και θα τον ζάλιζα. Είχε όμως δίκιο.

Για αυτό , πολύ σωστά ο AIOLOS , τόνισε ότι αν το κατάστημα δεν έχει βήμα , να μην το αναφέρουμε, αλλιώς τα παράπονα στο βήμα του καταστήματος.Δεν πρέπει να ρισκάρουμε με την νομική υπόσταση του foroum.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η νομικη υποσταση και η συκοφαντικη δυσφημιση νομικα υπαγεται σε πραξη διαστρεβλωσης της αληθειας/πραγματικοτητας με στοχο την πληξη ως προσωπικοτητας ενος ανθρωπου κτλ.

Η παραθεση ενος πραγματικου γεγονοτος οτι δηλαδη ας πουμε εγω μπηκα εκει κι αυτοι μου ειπαν φυγε δεν θελουμε να σου πουλησουμε(παραδειγμα φερνω) δεν εχει ουδεμια σχεση με οσα προανεφερες κ νομικο συμβουλο να σε ειχε το καταστημα εαν εγω ανεφερα ενα πραγματικο γεγονος κ πηγαινες να με κυνηγησεις νομικα μαλλον εγω θα σου επαιρνα λεφτα παρα εσυ μια κ θα ανεφερα ενα πραγματικο γεγονος κι εσυ θα επεφτες στη συκοφαντικη δυσφημιση μου οτι κακως το λεω.

:)

Δεν ειναι ομορφο να τρομοκρατουμε τους χομπιστες να μην παραθετουν αληθη γεγονοτα ταχα μου λογω νομικης προστασιας. Η νομικη προστασια παει στην ψευδη μαρτυρια κι αρα συκοφαντικη δυσφημιση.

Αλλιως να μην συζηταμε για το που μειναμε κ που δεν μειναμε ετχαριστημενοι

Μην υπερβαλουμε

Έγινε επεξεργασία - moufas1973
Link to comment
Share on other sites

Η νομικη υποσταση και η συκοφαντικη δυσφημιση νομικα υπαγεται σε πραξη διαστρεβλωσης της αληθειας/πραγματικοτητας με στοχο την πληξη ως προσωπικοτητας ενος ανθρωπου κτλ. Η παραθεση ενος πραγματικου γεγονοτος οτι δηλαδη ας πουμε εγω μπηκα εκει κι αυτοι μου ειπαν φυγε δεν θελουμε να σου πουλησουμε(παραδειγμα φερνω) δεν εχει ουδεμια σχεση με οσα προανεφερες κ νομικο συμβουλο να σε ειχε το καταστημα εαν εγω ανεφερα ενα πραγματικο γεγονος κ πηγαινες να με κυνηγησεις νομικα μαλλον εγω θα σου επαιρνα λεφτα παρα εσυ μια κ θα ανεφερα ενα πραγματικο γεγονος κι εσυ θα επεφτες στη συκοφαντικη δυσφημιση μου οτι κακως το λεω. :)

Γνωρίζεις τι σημαίνει βάρος της απόδειξης ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δεν είναι ανάγκη να αναλύσουμε τον δικονομικό κώδικα, και δεν είναι στη διάθεση κανενός να μπλέκουμε σε τέτοιες καταστάσεις του τι είπε πως το είπε και μέχρι που μπορούν να φτάσουν ή να "γυρίσουν" τα πράγματα.

Ας κάνουμε μια αλλαγή νερού !!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως γνωριζω κ τι σημαινει ψευδης καταθεση

Νομιζω ο φιλος αναφερει οτι πηγε μαζι κ με αλλο φιλο του κι αρα μαρτυρα.

Και συνεπως ο μαρτυρας γνωριζεις τι θεση εχει στο βαρος αποδειξης.

Ασε τα νομικα φιλε μου. Εδω εχουμε ελευθερια. Τα νομικα στο ΜΟΔ

Υ. Γ. Συμφωνω με αιολο. Αλλαγη πλευσης:)

Έγινε επεξεργασία - moufas1973
Link to comment
Share on other sites

Στις ετικέτες του post πάνω πάνω αναφέρεται η οδός... :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

αμ δε !!!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα ακουω τετοιο πραγμα αν ειναι δυνατον δλδ εγω και σε αποθηκη μπηκα κατα λαθος και δεν μου ειπαν τιποτα απλα με ευγενικο τροπο μου ειπαν οτι αυτα τα πραγματα και ενυδρειακια δεν ειναι για πωληση ειναι για τις αλλαγες και οτι βρισκομαι σε αποθηκη επισης μπαινω και κοβω βολτες (ειναι πολυ μεγαλο μαγαζι) και δεν μου λενε τιποτα καθομαι με τις ωρες και κοιταω τα ψαρια και τα ζωα ...αλλα δεν τους νοιαζει επισης μου κανουν ενα σορο δωρα οσο ακριβα και να ειναι :) αυτο ειναι πετ σοπ...

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα ακουω τετοιο πραγμα αν ειναι δυνατον δλδ εγω και σε αποθηκη μπηκα κατα λαθος και δεν μου ειπαν τιποτα απλα με ευγενικο τροπο μου ειπαν οτι αυτα τα πραγματα και ενυδρειακια δεν ειναι για πωληση ειναι για τις αλλαγες και οτι βρισκομαι σε αποθηκη επισης μπαινω και κοβω βολτες (ειναι πολυ μεγαλο μαγαζι) και δεν μου λενε τιποτα καθομαι με τις ωρες και κοιταω τα ψαρια και τα ζωα ...αλλα δεν τους νοιαζει επισης μου κανουν ενα σορο δωρα οσο ακριβα και να ειναι :)αυτο ειναι πετ σοπ...

Αυτο το μαγαζι πρεπει να το μαθουμε ολοι εδω μεσα :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μαγαζι πρεπει να το μαθουμε ολοι εδω μεσα :D

φυσικα το πιο καλο δωρο ηταν ενα 20λ καινουριο ενυδρειο αξιας 55 ευρο για τον μονομαχο :P επισης ανουβιες κερρατοφυλο,παιχνιδια για τον σκυλο,και αμμο αμα εισαι συχνος πελατης !!! :P

Link to comment
Share on other sites

φυσικα το πιο καλο δωρο ηταν ενα 20λ καινουριο ενυδρειο αξιας 55 ευρο για τον μονομαχο :P επισης ανουβιες κερρατοφυλο,παιχνιδια για τον σκυλο,και αμμο αμα εισαι συχνος πελατης !!! :P

Κανά 300λιτρο ενυδρειο με εξωτερικό φιλτρο, 15-10 φυτάκια, σύστημα CO2 σα δωράκι για κάποιον που θα παει να ψωνίσει για πρώτη φορα με σκοπό να τον κάνει συχνό πελάτη, δε παίζει έτσι; ..... τον μαγνήτη θα τον πληρώσω, μη το ξεφτιλήσουμε κι όλας! Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το θερμομετρο ετσι για σεφτε.

Γιατι ακομα να μαθουμε το ονομα του καταστηματος που προσφερει ολα αυτα;

Περιμενουμε...

Link to comment
Share on other sites

φυσικα το πιο καλο δωρο ηταν ενα 20λ καινουριο ενυδρειο αξιας 55 ευρο για τον μονομαχο :P επισης ανουβιες κερρατοφυλο,παιχνιδια για τον σκυλο,και αμμο αμα εισαι συχνος πελατης !!! :P

Ωραία Αγγελίνα!!!

Από αύριο θα λέγομε και εγώ Χριστίνα :lookatme:

Μόνο πες μου τη να γίνω μελαχρινή ή ξανθιά::: :D

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ...ξανθιά θέλω να σε δω, αλλά αξύριστο !!!

:bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω να περιμενω το ονομα του καταστηματος μια κι αποτελει τοσο καλη διαφημιση οσα εγραψε ο συνχομπιστας

Ψήνεσαι για δωράκια ε;....ειναι Κατερίνη όμως, είσαι κοντά; Αν πας, πάρε και για μένα ενα δώρο!
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...