Jump to content

Εξοπλισμος Για Γαριδαδικο.


Recommended Posts

Εχω μερικες αναπαντητες ερωτησεις για τον εξοπλισμο που θα χρειαστω, πριν στησω το γαριδαδικο μου.

1) Μια οποιαδηποτε λαμπα που εκπεμπει μπλε φως θα κανει δουλεια, η θα χρειαστω ειδικη για την αναπτυξη των φυτων?

2) Τι φιλτρο χρειαζομαι, που να μην μπορει να

ρουφηξει τις νυμφες? Και αν αυτο δεν μπορω να το αποφυγω, ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να σωσω τις περισσοτερες? Σφουγγαρακι στις τρυπες δουλευει?

3) Ποια φυλλα απελευθερωνουν τις

λιγοτερες τανινες? Της αχλαδιας, βερικοκιας, κιδωνιας, κερασιας

η δαμασκινιας?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

1)βαλε καλητερα μια λευκη λαμπα , γιατι η μπλε λαμπα θα ευνοησει την αναπτυξη αλγης

2)οτι φιλτρο θελεις μπορεις να βαλεις αρκη να βαλεις τουλι

3)αυτο δεν το γνωριζω αλλα αν ψαξεις λιγο στο forum ολο και κατι θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ, με υπερκαλυψες! Θα ψαξω για τα φυλλα, αλλα επειδη δεν πιστευω οτι θα βρω κατι, αν καποιος ξερει ας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Τα μονο φυλλα που εχω δοκιμασει ειναι καστανιας και δεν ειχα προβλημα.

Λαμπα βαλε μια 6500Κ,η μπλε θα σου βγαλει προβληματα αλγης.

Για φιλτρο παρε ενα οποιο θες,βαλε βιολογικο υλικο μεσα για να σου κρατησει βιολογια και απ εξω βαλε τουλι για να μη σου τραβαει τα μωρα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ σας ευχαριστω πολυ! Θα ανοιξω ενα τελευταιο θεμα πιο μετα, για την συγκατοικηση των γαριδων.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανοιγεις συνεχεια νεο θεμα αν ειναι της ιδιας κατηγοριας γιατι γινετε μπερδεμα,καλυτερα να συνεχισεις σε ενα θεμα τις ερωτησεις σου.

Οσο για την συγκατοικιση κοιτα εδω το πινακακι

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Για γαριδες θα ρωτησω παλι, αλλα θα ειναι καθαρα θεμα για τα ειδη και την συγκατοικηση τους, οχι για τον εξοπλισμο και τα συναφη. Το πινακακι το εχω διαβασει, αλλα και παλι εχω μερικες ερωτησεις περι του υβριδισμου.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχισε το στο αλλο θεμα που ειχες ανοιξει,οχι σ αυτο.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγινε, κανενα προβλημα! Απλα θα γινει μεγαλη συζητηση, γιατι θα ειναι και πολλες οι ερωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει θεμα,απλα ανοιγοντας νεα θεματα της ιδιας κατηγοριας γινετε μπερδεμα και δεν ξερουμε που να πρωτοαπαντησουμε,αν ειναι ολα σε ενα θεμα δινονται καλυτερες απαντησεις και ειναι ολα μαζεμενα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...