Jump to content

Δεν Μπορω Να Βρω Το Νεον......


Recommended Posts

Καλησπέρα

Αν ψοφισει ένα νεον τετρα το έχουν φαει τα αλλα ψαρια που εχω μέσα.

Δεν το βρίσκω πουθενά.

Εχω μέσα νεον ,guppy και ένα γατόψαρο.

(Το ξέρω ότι δεν ταιρίαζουν μεταξυ τους.Εχει δρομολογηθεί η επιστροφή των νεον.)

Link to comment
Share on other sites

Τι γατοψαρο εχεις?Μπορει να το εχει φαει αυτο.Εχεις ψαξει καλα παντου μεσα στο ενυδρειο σου?

Link to comment
Share on other sites

μεχρι και τα υλικά του φίλτρου έβγαλα.Λέτε να έχω επιπτώσεις σε βιολογία?τι κάνω?.Εντωμεταξύ έβαλα ένα δέυτερο εξωτερικό fluval 206 να δουλέυει ταυτόχρονα με το εσωτερικό για να στρώσει για να βγάλω το εσωτερικό.μήπως ψόφισε γιατί δεν έπλυνα τα εσωτερικα του νέου φίλτρου.ολα αυτα απο χθες το βράδυ μέχρι σήμερα το πρωί.η αλήθεια είναι ότι είχα κανα δυο μέρες να μετρήσω τα νέον μου που ήτανε 5

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό σου λείπει το νέον; Πόσο καιρό δουλεύει το ενυδρείο σου;

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν προλαβα μετρήσεις.το απογευμα θα πάρω.στα 100 λίτρα αν έμεινε κάπου κρυμένο το νεον ψοφιο πιστευεται θα δημιουργηθεί προβλημα στο νερο?

Link to comment
Share on other sites

δουλευει 2 μήνες το ενυδρείο και λέιπει μια μέρα το νεον.αντε 2 μερες το πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ταυτόχρονα με τον εξαφανισμό του νεον έβαλα το νεο εξωτερικό fluval να στρώνει για να κάνω ένα facelift στο ενυδρειο.

περισσοτερο με στεναχωρεί που το νεο φίλτρο τωρα στρωνει σε νερό με ψόφιο ψαρακι που δεν βρήκα με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δε πιστεύω να έχεις πρόβλημα. Αν το ενυδρείο σου έχει και σαλιγκαράκια λόγω φυτών, θα αναλάβουν αυτά την καθαριότητα...

Link to comment
Share on other sites

Σαλιγκαρια εχεις μεσα; Αν το ψαρακι εχει ψοφησει εδω και 2 μερες πιθανον να εχει καταναλωθει απο σαλιγκαρια!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα ειναι περισσοτεροι οποτε αν οντως ψοφησε το ψαρακι αυτοι καναν την βρωμικη δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις και σαλιγκαρια μεσα τοτε το εξαφανησαν αυτα μολις ψοφησε.Προβλημα δεν θα εχεις με τις μετρησεις σου,αλλα περιμενουμε να μας τις γραψεις ομως.

Δεν νομιζω οτι ο θανατος προηλθε απο το νεο φιλρο,κατι φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...