Jump to content

Πως Να Πιάσω Ενα Gyrinocheilus Aymonieri;


Recommended Posts

Καλησπέρα. Εδώ και πολλές ώρες παλεύω να πιάσω το ψαράκι που αναγράφεται στο θέμα το οποίο ουσιαστικά δε κολυμπά αλλα διακτινίζεται μέσα στο ενυδρειο (ενα τσαφ....και στην άλλη πλευρα της γυάλας). Μέσα στο ενυδρειο έχω πολλα φυτα και μια ρίζα και μου κρύβεται. Δοκίμασα με διαφανές κομμένο μπουκάλι νερού, με αποχές αλλα τζίφος. Υπάρχει κάποιος πιο αποτελεσματικός τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

οταν ειχα παλια τον επιασα με μια μεγαλη αποχη...αλλα εκανα πολυ ωρα..

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια μεγάλη και μια πιο μικρή αλλα δεν έχω πολυ χώρο ελεύθερο μέσα στο ενυδρειο για να το κυνηγήσω. Κρύβεται κάτω απο τη ρίζα και μέσα στα φυτα. Εν τω μεταξύ πρέπει μέχρι το βράδυ να το πιάσω γιατι αύριο το δίνω.

Link to comment
Share on other sites

Αστο μεχρι το βραδυ να ηρεμισει

αφου κλεισεις το φως μετα απο λιγη ωρα δοκιμασε να βαλεις την αποχη στο ενυδρειο

χωρις να κανεις θοριβο και με ηρεμια δοκιμασε να το πιασεις

Ή

βαλε σε ενα μπουκαλι λιγη τροφη και αστο μεχρι να μπει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μόλις τον έπιασα τον αλήτη!!!...το θεμα ειναι ότι το δίνω αύριο και μέχρι τότε που να το βάλω; Άλλο ενυδρειο δεν έχω (άδειο έτσι; Χωρίς φυτα κτλ). Προς το παρόν το έβαλα σε ενα κουβά με φυτά μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Flash δε πιάνει μια μπροστά του φίλε. Απο το πρωί το κυνηγάω. Παίζει να βαρέθηκε και έκατσε επίτηδες να το πιάσω γιατι του τα είχα κάνει τσουρέκια!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις επιπλέουσα γεννήστρα χρησιμοποίησέ την και βάλτον μέσα, ώστε να έχει και ροή νερού, αλλά και όλα όσα είχε συνηθίσει μέσα στο ενυδρείο μέχρι να τον δώσεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...