Jump to content

Armatus


beast

Recommended Posts

συγνώμη ρε παιδιά μήπως ξερεται πως μπορώ να δημοσιεύσω μια αγκελεια? και στο topic tags της αγκελειας, τι γράφω εκεί? γιατί αυτό με προβληματιζει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα πας αγγελειες γλυκου νερου και θα φτιαξεις εκει μια και θα περιμενεις την εγκριση του συντονιστη μετα οταν μπει :)

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ ( δηλαδή πάω πρώτα νέο θέμα και μετά περιμένω )

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το ψάρι σου, που ομολογουμένως είναι καταπληκτικό, μπορείς να του δίνεις ζωντανή και μετά κατεψυγμένη και εναλάξ..

Εχω δει αρκετά επίμονα ψάρια μα με λίγη προσπάθεια νομίζω πως θα τα καταφέρεις..

Δοκίμασε ζωντανό bloodworm, μιας που είναι ζωντανό μπορεί να του κινήσει την περιέργεια και να δοκιμάσει!

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται υπομονη ειναι πανεμορφο ψαρακι!!!! :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Όντως αξίζει και με το παραπάνω τον κόπο σου..

Θα το απολαύσεις αργότερα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παΐδια (έφαγα πακέτο χθες βράδυ γύρισα μετά από βόλτα και πάω να δοκιμάσω να ταΐσω το armatus και ήτανε χωρίς μάτι και δεν ήξερα τι να κάνω και σήμερα το πρωί ήτανε νεκρό) και πεζή κιαλο πρόβλημα πριν δύο ήμερες η arowana έτρωγε γαύρο τώρα το έκοψε και διχνει στρεσαριζμενη

Link to comment
Share on other sites

τι λες τωρα!!!προφανως εκανες μετρησεις!!τι αλλα ψαρια εχεις μεσα;;

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτα http://www.petsupermarket.gr/3984/προϊόντα/hikari-food-sticks-57gr.html , http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=1775 ,http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=1778 ,http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=3263 θα φαει δεν υπαρχει περιπτωση!!τι εγινε τελικα με το ματι του ψαριου; ποιο λες να του την εκανε;;

Έγινε επεξεργασία - polyagkistro
Link to comment
Share on other sites

arowana πιστεβο άσε φίλε μου έχω ξενεροσι άσχημα ευχάριστο πάντως

Link to comment
Share on other sites

υπομονη φιλαρακι συνβαινουν και αυτα!!!! :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

φιλε κριμα για το ψαρι σου............εμαθες απο το δυσκολο δρομο δυστυχώς για σενα αλλα και το ψαρι σου που αρπάχτηκε απο το φυσικο του περιβάλλον ταξιδεψε μεε αεροπλανα κτελν για να πεθανει στην Ελλαδα σε ενα ενυδρειο κριμα δεν ειναι?? πριν παρουμε ενα τετοιο ψαρι διαβάζουμε τι επίπεδο δυσκολίας έχει και προχωράμε μετα στην αγορα του , τα hydrolicous ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΨΑΡΙΑ και στην διατροφη αλλα και στις συνθηκες που ζουνε και για μενα δεν κανουν για ενυδρειο ακομα και τα 2000 λιτρα ειναι λιγα για αυτα τα τερατα !!!!!κατα καιρους διαβαζω πολλα post για μεγαλους θηρευτές που δυστυχώς ο μεσος χομπιστας δεν μπορει να συντήρηση τις ανάγκες αυτων των ψαριω και τα ποιο πολλα πεθαίνουν μεσα σε ενα χρονο το πολυ , ελπιζω καποια στιγμη να απαγορευτεί η εισαγωγη τετοιων ψαριων για τι σε λιγο καιρο θα εχουν τη τυχη π[ου εχουν τα pacu , pagasius και πολλα αλλα

Link to comment
Share on other sites

μην κανετε πειραματα με τα ψαρια σας.

σε λιγα λιτρα τετοιοι συνδιασμοι ψαριων ειναι καταστροφικοι.

μην ακουτε οτι σας λενε και μην προσπαθειτε να κανετε αυτα που βλεπετε στο Youtube.

κριμα για το ψαρι

Link to comment
Share on other sites

έχετε απολυτό δίκιο αλά πριν είχα ένα rom έτυχε κρίμα πάντως

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει το θεμα ειναι μεσα απο το φορουμ και τα θεματα αυτα οι χομπιστες να βλεπουν πως ειναι τα πραγματα και ετσι μπορει να σταματησει επιτελους αυτο το παζαρι με τους θηρευτές , και εγω ειμαι τρελαμενος με τα πιρανχας και εχω στην κατοχη wc ψαρια το οποιο το μετανιώνω βλέποντας στα καθε φορα που κανω αλλαγη νερου να φρικαρουν , μερικα ψαρια δεν κανουν για ενυδρεια δυστυχώς , η θεση τους ειναι στο φυσικο τους περβαλλον που εχουν απειρα λιτρα νερο επιλογη στην διατροφη , ζευγαρωμα κτλ και πανω απο ολα σωστες συνθηκες διαβιώσεις

Link to comment
Share on other sites

βασιλη να μην ειμαστε των ακρων.

ολα τα ψαρια με το ιδιο σκεπτικο καλυτερα να βρισκονται στη φυση και οχι στο ενυδρειο μας.

ακομα και τα αγρια πιασμενα ομως τηρωντας απλους κανονες μπορουμε να τα κραταμε στα ενυδρεια μας.

1.πολλα λιτρα.

2.σωστες παραμετροι νερου.

3.σωστη διακοσμηση.

4.σωστοι συγκατοικοι!!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο αλλα ειναι πολυ λιγοι αυτοι που μπορουν να τα κανουν αυτα , δεν σου λεω για θηρευτές λίγον λιτρων πχ 600 αλλα για θυρευτες που θελουν το λιγότερο 2000 λιτρα............

Link to comment
Share on other sites

κριμα,,,συμβαινουν και αυτα,,,το λαθος σου ηταν οτι πεταξες μεσα σε 280 λιτρα 3 θηρευτες οι οποιοι δεν ειναι απλοι,,,αλλα υπερ θηρευτες,,,κατα την γνωμη μου ειναι και φυσιολογικο το μακελειο που εγινε,,σε 280 λιτρα οχι τετοια ψαρια ,,ουτε δισκους δεν βαζεις,,,,τεσπα,,,,η ζωη συνεχιζεται και καθε παθημα γα μαθημα,,,απλα πρεπει να μαθαινουμε απο τα λαθη μας,,,καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

ευχάριστο πολύ mod εχθές έβαλα και δύο oscar ( και αναμένετε vitatus από Οκτώβριο) από τον Σταύρο

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος :buttrock: ποσα εκατοστα ειναι τωρα τα ψαρια σου? αν μπορεις βαλε καμια φωτογραφια! :sarcasm:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...