Jump to content

Μεταφορα Parrot??


kid4ever

Recommended Posts

Καλησπερα στο φορουμ....θελω να μεταφερω απο Καλυμνο ενα Parrot fish στην Αθηνα...ειναι 2 χρονων και αρκετα μεγαλουτσικο...θελω να μου πειτε τον τροπο που μπορω να το παρω....ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μέγεθος ;

Στο ενυδρείο που είναι τώρα γίνονται τακτικές αλλαγές νερού ;

Έγινε επεξεργασία - ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου...ειναι αρκετα μεγαλο και δεν ξερω για τις αλλαγες.....αλλο ρωταω εγω...ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Kκαλημέρα φίλε μου !!! Τι μέγεθος είναι το ψαράκι ??? Έχω μια πατέντα που εχω δουλεψει.επιτυχώς με μεγάλα ψαράκια και μεγάλη απόσταση !!!

Link to comment
Share on other sites

Aquajimmy δεν ξερω ακριβως cm αλλα ξαναλεω ειναι 2 χρονων αρκετα μεγαλο....ποια ειναι η πατεντα σου...;;;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου...ειναι αρκετα μεγαλο και δεν ξερω για τις αλλαγες.....αλλο ρωταω εγω...ευχαριστω!

Δεν θέλεις να συνεργαστής .........

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=3081

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για να σε βοιθησουμε πρεπει να μας βοιθησεις και εσυ

Link to comment
Share on other sites

Εγω μεγάλα ψάρια που μεταφέρω ο ίδιος ειτε για μένα είτε για οικογένεια και φίλους εχω ένα ψυγειάκι μεγάλο αυτά της θάλασσας κλεινει απο πάνω και κραταει και εσωτερικη θερμοκρασία που βολεύει συν οτι δεν εχει επαφη με το περιβαλλον και εχει και μια μικρη ηχομονωση !!!

Το εχω αυτό μόνο για μεταφορές για ψαράκια μεσαια με μεγάλα και ως τώρα δεν είχα πρόβλημα ποτε ουτε ενα θανατο.

Link to comment
Share on other sites

post-55931-0-46697400-1374688712_thumb.jpg

αυτη ειναι η τελευταια μεταφορά 3 ΚΟΙ που τα δωσα

Link to comment
Share on other sites

νερο ειχα βαλει στην αρχή λίγο οταν εφτασε η ωρα να φυγω το βαλα απο το ενυδρειο νερο ως τη μεση εβαλα και καπακι και ημουν πανετοιμος!!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη "πατεντα" :bigemo_harabe_net-64:

ασφαλες και σιγουρο

Link to comment
Share on other sites

Ετσι!!!!!

Πως φαινεται ο καλος χομπιστας που αγαπαει το χομπι

Link to comment
Share on other sites

το λινκ που έβαλε ο Σταματης ειναι πολυ χρήσιμο δε το! επισης τι θα κανεις τελικα; η μεταφορά θα γίνει απο εσένα η με κούριερ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι....τελικα θα ακολουθησω τις συμβουλες του Σταματη και εχω ηδη προμηθευτει σακουλα μεταφορας και ζεολιθο σαν απορροφητικο αμμωνιας....λεω στην διαρκεια του ταξιδιου να ανοιξω και την σακουλα αν χρειαστει και να εχω και ενα μπουκαλι εφεδρικο με νερο απο ενυδρειο του φιλου για να προσθεσω για οξυγονοση του υπαρχοντος νερου σε περιπτωση που χρειαστει και ελπιζω ολα να πανε καλα...ευχαριστω για το ενδιαφερον σας....

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να χρησιμοποιησεις και κατι τετοιο http://www.prodibio.com/transport-fish-aquarium-bacteria-water-salt-fresh-marine-safe-travel

Link to comment
Share on other sites

Εάν στο ενυδρείο που είναι τώρα δεν γίνονται τακτικές αλλαγές νερου τα Parrot δεν αντέχουν στο νεο ενυδρείο .

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει?? Για ποιο λογο?? Νομιζω οτι αυτο που λες δεν στεκει φιλε μου διοτι το λογικο ειναι και καθολου αλλαγες να μην γινονται στο παλιο ενυδρειο σε ενα ενυδρειο που ειναι ΟΚ ως προς τις ρουτινες του και την ποιοτητα του οποιοσδηποτε οργανισμος ''ευδοκιμει''και ζει καλυτερα.....εγω φυσικα θα κανω την προσπαθεια και νομιζω οτι δεν θα την κανω αδικα.... σ'ευχαριστω παντως ειδικοτερα για το link με τις συμβουλες σου....καλο βραδυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω το λόγο που συμβαίνει , ξέρω όμως πολύ καλά οτι συμβαίνει , εύχωμε να μην υπάρχει τέτοιο θέμα στη περίπτωσή σου και η συζήτηση να γίνετε τσάμπα .

Πότε με το καλό θα κάνεις τη μεταφορά ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...