Jump to content

Χρειαζετε Ψυγειο?


Recommended Posts

χθες που αλλαξα νερο στο ενυδρειο ,και μολλις ανοιξα το αντιχλωριο(prime της seachem)βρομοκοπησε ο τοπος....χρειαζεται ψυγειο?ολα τα αντιχλωρια χρειαζονται ψυγειο?τα βακτηρια και οτι αλλο φαρμακο Η και μετρησεις που εχουμε σπιτι ,χρειαζονται ψυγειο?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο εχω και την πρωτη φορα που το ανοιξα και μεχρι τωρα το ιδιο μυριζει...δεν ελεγε κατι για να διατιριται σε ψυγειο!Το μονο που εχω στο ψυγει ειναι το λιπασμα για τα φυτα!Οποιος ξερει κατι ας μας πει! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

εγω ουτε το λιπασμα της ιδιας εταιριας το εχω στο ψυγειο....νομιζω δεν γραφει τιποτα τετοιο επανω......ας βοηθησει καποιος plz?

Link to comment
Share on other sites

Το prime δεν γραφει οτι διατηρειται στο ψυγειο.Το Flourish ομως γραφει οτι πρεπει να μετα το ανοιγμα να το βαζουμε στο ψυγειο.

Link to comment
Share on other sites

Το prime έτσι μοσχοβολαει :) Ουτε και εγώ το βάζω στο ψυγείο.

Link to comment
Share on other sites

Το prime δεν γραφει οτι διατηρειται στο ψυγειο.Το Flourish ομως γραφει οτι πρεπει να μετα το ανοιγμα να το βαζουμε στο ψυγειο.

Όλα τα λιπάσματα θέλουν ψυγείο μετά το άνοιγμα;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν χρειάζεται κάτι ψυγείο συνήθως η εταιρεία το αναγράφει πάνω στην συσκευασία οπότε διαβάστε τις οδηγίες χρήσης και αν δεν αναγράφουν για ψυγείο μετά το άνοιγμα της συσκευασίας δεν υπάρχει λόγος να τις κρατάτε στο ψυγείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ,εχω μαγαρησει ολο το σπιτι με μπουκαλακια,σωληνακια,βαρελακια,αποχακια,κουβαδακια,σκατουλακια,αμα βαλω και στο ψυγειο ενυδρειακα θα βρεθω αστεγος σε παρκο με τις γυαλες παραμασχαλα!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα ,εχω μαγαρησει ολο το σπιτι με μπουκαλακια,σωληνακια,βαρελακια,αποχακια,κουβαδακια,σκατουλακια,αμα βαλω και στο ψυγειο ενυδρειακα θα βρεθω αστεγος σε παρκο με τις γυαλες παραμασχαλα!!

:bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Καλα ,εχω μαγαρησει ολο το σπιτι με μπουκαλακια,σωληνακια,βαρελακια,αποχακια,κουβαδακια,σκατουλακια,αμα βαλω και στο ψυγειο ενυδρειακα θα βρεθω αστεγος σε παρκο με τις γυαλες παραμασχαλα!!

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και ο Sammy , αναγραφεται συνηθως πανω στο μπουκαλι αν πρεπει να μπει ψυγειο . Το Kent ( αντιχλωριο ) που χρησιμοποιω εγω και το Special blend ( βακτηρια ) , δεν μπαινουν στο ψυγειο παντως .

Link to comment
Share on other sites

Καλα ,εχω μαγαρησει ολο το σπιτι με μπουκαλακια,σωληνακια,βαρελακια,αποχακια,κουβαδακια,σκατουλακια,αμα βαλω και στο ψυγειο ενυδρειακα θα βρεθω αστεγος σε παρκο με τις γυαλες παραμασχαλα!!

μια απο τα ιδια!!!!!!!! :bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

χθες που αλλαξα νερο στο ενυδρειο ,και μολλις ανοιξα το αντιχλωριο(prime της seachem)βρομοκοπησε ο τοπος....χρειαζεται ψυγειο?ολα τα αντιχλωρια χρειαζονται ψυγειο?τα βακτηρια και οτι αλλο φαρμακο Η και μετρησεις που εχουμε σπιτι ,χρειαζονται ψυγειο?

Η "ευωδία" του Prime, όπως και του Special Blend κλπ οφείλεται στα ζωντανά βακτηρίδια που έχει για την εξάλειψη της αμμωνίας και του νιτρίτη.

Και γω πιστεύω πως αν κάτι δεν γράφει πως διατηρείτε στο ψυγείο, δεν υπάρχει λόγος να το έχεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ. Ότι χρειάζεται ψυγείο το γράφει στις οδηγίες. Μέχρι στιγμής αυτά που έχω συναντίσει να γράφουν πως θέλουν ψυγείο είναι:

  1. Seachem Flourish
  2. Sera Filter Biostart
  3. Tetra SafeStart
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...