Jump to content

Τι Κανουμε Οταν Πεθαινει?


Recommended Posts

Σαν τι θα μπορουσες να κανεις δλδ ;

Αναλόγως το ψάρι. Αν είναι τσιπούρα ας πούμε του κάνουμε ένα καλό τηγάνισμα,επειδή ξέρω όμως οτι έχασες πρόσφατα ψαράκι (...και συγνώμη για το black humor), δε μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο από το να το πετάξεις στα σκουπίδια όσο κυνικό κι αν ακούγεται. Αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα μπορείς να το θάψεις σε μια γλάστρα στο μπαλκόνι σου. Να διαβάζεις και να ακούς τους πιο έμπειρους για να μη χασεις άλλο ψαράκι ok;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να σου πω μου εχουν πεθανει 2 ψαρια (χρυσοψαρα) και το πρωτο το πεταξα στα σκουπιδια και το δευτερο (σημερα) στη τουαλετα αλλα τα λυπαμε και θελω να βρω καποιο αλλο τροπο... :umm:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να σου πω μου εχουν πεθανει 2 ψαρια (χρυσοψαρα) και το πρωτο το πεταξα στα σκουπιδια και το δευτερο (σημερα) στη τουαλετα αλλα τα λυπαμε και θελω να βρω καποιο αλλο τροπο... :umm:

Να λυπάσαι τα ζωντανά ψάρια και να τους προσφέρεις ένα περιβάλλον στο οποίο θα μπορούν να επιβιώσουν. Αν δεν 'εχεις τέτοιο περιβάλον, φρόντισε να τους το φτιάξεις. Ξεκίνα σιγά σιγά από τα βασικά και διαβάζοντας και ρωτώντας θα τα μάθεις όλα. Έτσι κάνουμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξεκινησα με ενα χρυσοψαρο σε ενα πλαστικο μπωλ , ουτε αντιχλωρια , ουτε τιποτα . Ιδεα δεν ειχα απο αυτα , οχι οτι τωρα ειμαι επιστημονας , αλλα αν τοτε ημουν στο 0 τωρα ειμαι στο +1 . Παρολα αυτα μου κρατησε εναμισυ χρονο το κακομοιρο :)

Link to comment
Share on other sites

Ποίος είναι ο Aquazone;;;

Μαλλον θα εννοει τον ιδιοκτητη του φορουμ , χαχαχαχαχαχαχαχαχα .

Link to comment
Share on other sites

Εσυ !

Μαλλον πεθαναν απο μικρο χωρα αλλα θα δω τι μπορω να κανω.

Κι εσύ ποιά είσαι; ..... η "Α......";;;

Ο Sfarpn είμαι ή αλλιώς Πάνος, μέλος του Aquazone όπως κι εσύ.

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειμαι εγω και ποια εσυ ; Εσυ Σαφαρ ποιος εισαι ; Μισο τωρα γιατι μπερδευτηκα , χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εεε ενοω αυτον Safarpn

Αααααα , εκεινον εννοεις ; Οκ , βραχυκυκλωσα προς στιγμην , χαχαχαχαχαχα .

Link to comment
Share on other sites

Όταν πέθανε το δικό μου χρυσοψαράκι το έθαψα σε μία γλάστρα. Κάθε φορά που ποτίζω την γλαστρούλα το σκέφτομαι... :rip_1:

Link to comment
Share on other sites

....κι εγω οταν ποτίζω τον κήπο στην πίσω αυλή μου, σκέφτομαι την πρώην μου......για τον ίδιο λόγο που σκέφτεσαι εσυ το ψαράκι σου! (Vlack humor)

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω επειδη δεν ηξερα ρωτησα τον ιδιοκτητη του Pet-Shop και μου ειπε οτι τα δυο χρυσοψαρα ειναι ιδανικα για αυτο το ενυδρειο (που το πηρα στο ιδιο μαγαζι την ιδια ημερα) οποτε νομιζα οτι τα ψαρια ηταν μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Οι πετσοπάδες σου πουλάνε χρυσόψαρο και μια γυάλα 3 λίτρων να το βάλεις μέσα και να στολίσεις το γραφείο σου. Ενα χρυσόψαρο θέλει τουλάχιστον 60 λίτρα ενυδρειο. Να μην εμπιστεύεται πετσοπάδες γιατι η πράξη έχει δείξει ότι εκείνο που θέλουν ειναι ΜΟΝΟ να πουλήσουν και οταν έχουν απέναντί τους εναν καινούριο στο χόμπι, ειναι η μεγάλη τους ευκαιρία. Του φορτώνουν ενα κάρο άχρηστες και λανθασμένες πληροφορίες, υλικά, φάρμακα και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς για να γεμίσουν το ταμείο τους. Μιλάω πάντα για ενα πολυ μεγάλο ποσοστό και όχι για όλους. Οταν λοιπόν θα θελήσεις κάτι να μάθεις ή πριν κάνεις μια αγορά, μπες εδώ μέσα και ΡΩΤΑ για να σου πουν ακριβώς αυτο που πρέπει να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Οι πετσοπάδες σου πουλάνε χρυσόψαρο και μια γυάλα 3 λίτρων να το βάλεις μέσα και να στολίσεις το γραφείο σου. Ενα χρυσόψαρο θέλει τουλάχιστον 60 λίτρα ενυδρειο. Να μην εμπιστεύεται πετσοπάδες γιατι η πράξη έχει δείξει ότι εκείνο που θέλουν ειναι ΜΟΝΟ να πουλήσουν και οταν έχουν απέναντί τους εναν καινούριο στο χόμπι, ειναι η μεγάλη τους ευκαιρία. Του φορτώνουν ενα κάρο άχρηστες και λανθασμένες πληροφορίες, υλικά, φάρμακα και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς για να γεμίσουν το ταμείο τους. Μιλάω πάντα για ενα πολυ μεγάλο ποσοστό και όχι για όλους. Οταν λοιπόν θα θελήσεις κάτι να μάθεις ή πριν κάνεις μια αγορά, μπες εδώ μέσα και ΡΩΤΑ για να σου πουν ακριβώς αυτο που πρέπει να γίνει.

Σωστα τα λες φιλε , ετσι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...