Jump to content

Κατασκευή Νέου Ενυδρείου Reef


grigoros

Recommended Posts

αντε η σειρα του αιολου τωρα εμεινε.....

υγ.εξαιρετικη παρεα-ΦΙΛΟΙ,και ενυδρειο θαλασσα στην κυριολεξια.

μπραβο παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Όλο και κάτι μαστορευω στο ενυδρείο Σωτήρη, θεματακια με τα ζωντανά έχω, το flame angel χτες που μιλούσα με τον Στάθη πρέπει να έχει βακτηριακη μόλυνση στο μάτι γιατί έχει θολώσει πολύ και το ένα το bubble έχει μείνει μισό, ένα θετικό είναι ότι έκανε split η ανεμώνη.

Αστο το flame θα στρώσει μόνο του δεν νομίζω να είναι βακτηριδιακή μόλυνση αλλά τίποτα τοξικά από την μεταφορά που το ενόχλησαν το είχαν πάθει και τα blue tang μου όταν είχα βάλει ανεμώνη στο ενυδρείο και μάλιστα από το ένα του είχε πεταχτεί το μάτι έξω. Εντάξει με τόσο που το πειράξαμε αυτά που ακολούθησαν είναι πταίσματα υπομονή και όλα θα επανέλθουν

Link to comment
Share on other sites

Ομορφες φωτογραφιες και πολυ καλο στησιμο φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Η παρέα μας είναι πολύ δυνατή εδώ και καιρό και ελπίζω να παραμείνει έτσι Κώστα, ευχαριστώ Θανάση για τα καλά σου λόγια, Σωτήρη σήμερα που το είδα το flame υποχώρησε η μόλυνση, θετικό αυτό, πριν απο λίγο μου ήρθε και το νέο σετ των λεντ και ξεκινάω απο το απόγευμα σιγά σιγά να φτιάχνω το νέο φωτιστικό.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε ΦΩΣ! καλά μαστορέματα...

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη τι εγινε με το ματι του flame?Του περασε?

Το bubble συνηλθε?

Eλπιζω να ειχες θετικη εξελιξη και με τα δυο!

Link to comment
Share on other sites

Το flame συνήλθε, το κοράλλι το παλεύει αλλά δύσκολα, θα ανεβάσω σε λίγες μέρες ένα update με το ενυδρειο και το καινούριο φωτιστικό που τελειώνω πολύ σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι για το ψαρακι γρηγορη,μακαρι να επανελθει και το bubble. :thumbup:

Το κοραλι μηπως παιρνει πολυ ροη η' εχει ανεβει το kh πανω απο 9-10?

Παλαιοτερα ενα bubble που ειχα το τσεκαρα παντα σαν ενδειξη για το αν μου ξεφυγει το Kh.

Mε το που περναγε το 9,3-9,7 αμεσως μαζευοταν και εδειχνε στρεσαρισμενο.Αυτο το εχουν αναφερει και αλλα παιδια.

Ειμαι σιγουρος πως τα εχεις τσεκαρει αυτα αλλα σε ρωταω για την ιστορια,που λενε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα με το ΚΗ, το συγκεκριμένο κοράλλι είχε ένα θέμα απο πριν με μια μοντιπόρα και μόλις μπήκε στο καινούριο στρεσαρίστηκε περισσότερο απο την αλλαγή, το καλό είναι ότι ακόμα αντέχει, θα επανέλθει σε κάποια φάση πιστεύω αλλά θα αργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Το φωτιστικό στήθηκε, μερικές φωτο

post-41420-0-78776800-1381582324_thumb.jpgpost-41420-0-49902800-1381582409_thumb.jpgpost-41420-0-74694600-1381582433_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-59:Αυτό θα πει ήρθε η θάλασσα στο σπίτι!

Να το χαίρεσαι!!! :)

Έγινε επεξεργασία - nick_d
Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-59::bigemo_harabe_net-59::bigemo_harabe_net-59::bigemo_harabe_net-59::bigemo_harabe_net-59::bigemo_harabe_net-59::bigemo_harabe_net-59::bigemo_harabe_net-59::bigemo_harabe_net-59::bigemo_harabe_net-59:

Ποτε εγιναν οοοοολα αυτα!!! Πω πω εχω χασει επεισοδια μιλαμε!!!

Γρηγορη... τι να πω...ευχομαι φιλε οοοοοοοτι καλυτερο!!!!!!!!!

Χαρα στο κουραγιο σου!!

Καλη παρεα παει με ολα... εγγυημενο αποτελεσμα αφου ηταν εκει και η Λερα...

Ευχομαι να το δεις οπως το εχεις φανταστει!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια φωτο και πληροφοριες για την κατασκευη του φωτιστικου?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι φως! με γεια Γρηγόρη!

Link to comment
Share on other sites

Πσσσ ωραίο ρε συ έχεις κάνει καλή δουλεία με τα φώτα σου...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, τωρα πιστεύω οτι ειναι επαρκης, φίλε tsap έχω ανεβάσει δυο θέματα σχετικά με την κατασκευή φωτιστικού, ένα είναι αυτό http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=75448 απο την κατασκευή του πρώτου μου φωτιστικού και ενα είναι αυτό http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=83289&hl= απο την κατασκευή του φωτιστικού του Toyotamania, η συνταγή σε όλες τις κατασκευές μου είναι η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

και εγενετω ΦΩΣ ... και γεννηθητω reefαρα....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε φιλε τρομερη κατασκευη φωτιστικου και φυσικα γραφει στο ενυδρειο υπεροχο να το χαιρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Γρηγοριε με την ενυδρειαρα σου και τις φωτιστικαρες σου και τις ψαρουκλες σου και τις κοραλαρες σου!!! Άψογο απο κάθε άποψη!

Link to comment
Share on other sites

φιλαράκι πολύ καλή δουλειά .μπράβο σου .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γρηγορη το ενυδρειο σου ειναι 120 μηκος σωστα?

Τα φωτιστικα που εφτιαξες ποσα led εχουν και συνολικα και τα 2 ποσα watt καταναλωνουν?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...