Jump to content

Parachromis Loisellei Σε 300 Λίτρα!


Giorgos Kk

Recommended Posts

Έχω βρει ζευγάρι parachromis loisellei και θέλω να τα βάλω σε 300 λίτρα μαζί με έναν πλέκο!το αρσενικό φτάνει τα 30 εκατοστά μαξ! και το θηλυκό 25!σε 1,20 μήκος ενυδρείο θα έχουν πρόβλημα?

:)

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο το συζητησαμε και στο αλλο θεμα σου! Τα ψαρια που ζητας εκτος οτι ειναι δυσευρετα, ειναι και πολυ μεγαλα! Το ενυδρειο που λες οριακα χωραει το ζευγαρι! Αν αποφασισεις να το παρεις το ζευγος καλο θα ηταν να μην βαλεις κατι αλλο μεσα γιατι ιδιαιτερα κατα την αναπαραγωγη τους ειναι πολυ επιθετικα! Κατα τα αλλα δεν ειναι δυσκολο ψαρι! Αρκει να τους παρεχεις καλη ποιοτητα νερου και ολα καλα! Ζει περιπου 10 χρονια αν το προσεξεις καλα! Αυτα απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα :) ναι το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ οριακά..! :bigemo_harabe_net-126: έχω βρει ζευγάρι parachromis loisellei 7εκ. το θηλυκό και 10 το αρσενικό! στα 300 λίτρα θα φτάσουν 25-30 εκατοστά?σε πόσο καίρο? :bigemo_harabe_net-126:

Link to comment
Share on other sites

Κάθομαι και το ψάχνω και το σκέυτομαι συνεχώς! :bigemo_harabe_net-126: και μου αρέσουν πολύ αυτά τα ψάρια αλλά θέλω να είναι και άνετα..!στης 11 Σεπτεμβρίου ή 10 θα έχω και το ενυδρείο...τα parachromis τα έχω κρατημένα.. :bigemo_harabe_net-126: εσύ Θοδωρή(sturm) τι θα έκανες? :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα μετρο μηκος με τιποτα! Δεν το ευχαριστηθεις, ουτε συμπεριφορες θα δεις αλλα και τα ψαρια σου θα εχεουν προβλημα! Γιατι δεν βαζεις κατι μικροτερο; Τοσες προτασεις σου καναμε!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο ;) για σκαλάρια με βλέπω που θα υπάρχουν και γέννες και θα μπορώ να το κάνω και φυτεμένο..!

Link to comment
Share on other sites

νομίζω η καλύτερη απόφαση είναι τα σκαλάρια .καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...