Jump to content

sos!fonos!!


gshadow

Recommended Posts

πριν μια εβδομαδα εβαλα στο ενυδρειο μου 2 κυχλιδεσ σημερα η μια λειπει!!

δεν υπαρχει ουτε πτωμα!!! :thumbup: οι υποπτοι ειναι δυο πολοι μικρα σκαλαρια(ποιο μικρα απ τησ κιχλιδεσ)

τι σημβαινει??κυνιγανε και την αλλη!!ηδη περιμενο ενα γνωστο να του τη δοσο αλλα μηποσ να του δινα τα σκαλαρια?θα επιτρεψουν να βαλο αλλο ψαρι στο ενυδρειο?πριν απ αυτα ειχα μικρα κορυ και γκαπυ αλλα αυτα δε τα πειραζουνε!!αγορασα τον χανιμπαλ?

Link to comment
Share on other sites

πριν μια εβδομαδα εβαλα στο ενυδρειο μου 2 κυχλιδεσ σημερα η μια λειπει!!

δεν υπαρχει ουτε πτωμα!!! :thumbup: οι υποπτοι ειναι δυο πολοι μικρα σκαλαρια(ποιο μικρα απ τησ κιχλιδεσ)

τι σημβαινει??κυνιγανε και την αλλη!!ηδη περιμενο ενα γνωστο να του τη δοσο αλλα μηποσ να του δινα τα σκαλαρια?θα επιτρεψουν να βαλο αλλο ψαρι στο ενυδρειο?πριν απ αυτα ειχα μικρα κορυ και γκαπυ αλλα αυτα δε τα πειραζουνε!!αγορασα τον χανιμπαλ?

[/quot

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΣΚΑΛΑΡΙ ΣΟΥ ΝΑ ΕΦΑΓΕ ΜΙΑ ΚΙΧΛΙΔΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.ΨΑΞΕ ΑΛΛΟΥ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ ΤΟΥ ΦΟΝΟΥ.... :)

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο σου?

Έχεις πέτρες, φυτά?

Link to comment
Share on other sites

λεσ να τη φαγαν τα γκαρυ τα κορυ η ο πλεκο που βαριεται μερι και τη τροφη του να φαει?? :thumbup:

σου λεω τα σκαλαρια ειναι οι ενοχοι.το θεμα ειναι να τα δοσο?πεζει να χουν την ιδια σημπεριφορα και με αλλα ψαρια που θα βαλο?(προσεξα ποσ μολισ η ¨συγχορεμενη" πηγενε να φαει τησ τσιμπαγαν την ουρα αλλα φανταστηκα ποσ απλοσ τσακονονται για το φαει)

Link to comment
Share on other sites

αν τελικα δεν ζει,κοιτα μηπως ειναι πισω απο κανενα φυτο..ισως και να ζει και να ειναι καπου εγκλωβισμενη(μεσα σε διακοσμιτικα κλπ..)μια φορα απεβιωσε 1 ψαρακι που ειχα και εβλεπα οτι ελειπε αλλα δεν το εβρισκα πουθενα...τελικα ηταν στην επιφανεια του νερου αλλα δεν το εβλεπα(λογω του εξωτερικου πλαστικου,το καπακι δηλ)...ψαξε λιγο καλυτερα βρε,θα τη βρεις στο πιο απιθανο μερος.. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρεις τη κιχλήδες είχες; Και ήταν ζευγάρι ή δυο αρσενικές; πόσο μεγάλα είναι τα σκαλάρια;

Γενικά τα σκαλαρια είναι φιλήσυχα ψάρια και γίνονται λίγο επιθετικά όταν ζευγαρώνουν και το ενυδρείο είναι μικρό οπότε κυνηγάνε οτιδήποτε έρθει στην περιοχή που επέλεξαν για κατοικία. Αλλά εάν κατάλαβα σωστά εσένα τα σκαλαρια σου δεν είναι μεγάλα. Οπότε το αποκλείω να φάγανε την κιχλήδα σου.

Υπάρχει περίπτωση το ψάρι να ψόφησε κάπου μόνο του και να φαγώθηκε μετά από τα υπόλοιπα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα χάσει ένα Oscar που είχε πηδήσει μέσα στο τελευταίο διαμέρισμα του εσωτερικού φίλτρου, χωρίς να πάθει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...