Jump to content

Το Ρειφακι Μου 450Λιτρα


panoscorfu

Recommended Posts

Φιλαρακι πολυ καλο να το χαιρεσε, τα χρωματα πεντακαθαρα.πες μας τιμες και ρουτινα.το μονο που θα σου πω ειναι οτι βλεπω οτι εχεις πολυ βραχο και ισως ειναι μπουκομενο.πες μας διαστασεις φως κλπ.Ξανα μπραβο

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει παρα πολυ φιλε μου !! οταν γεμισει πληρως θα λεει παρα πολυ !! πες μας δυο λογια γιαυτο ... τι ρουτινες εχεις τι μηχανικη υποστηριξη εχει φωτισμο κτλ .... !! οσο για τον βραχο φαινεται μπουκωμενο οντως παρολαυτα μου αρεσει πολυ ! διχνει πολυ φυσικο και ακομα και αν μαζευει detritus εαν οι τιμες σου ειναι καλες δεν νομιζω οτι αξιζει να το πειραξεις !

πολυ ομορφο να το χαιρεσαι !

Link to comment
Share on other sites

http://s1298.photobucket.com/user/panoskerkyra/library/?view=recent&page=1 λίγες ακόμη μόλις τραβηγμένες !!!!!! ειναι και το άλλο μου 460λτρ με ανεμώνες και ψαρια

Έγινε επεξεργασία - panoscorfu
Link to comment
Share on other sites

http://s1298.photobucket.com/user/panoskerkyra/library/?view=recent&page=1 λίγες ακόμη μόλις τραβηγμένες !!!!!! ειναι και το άλλο μου 460λτρ με ανεμώνες και ψαρια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών έχουμε και λέμε juwell 450 ltr vision με διαστάσεις 1.50 χ60χ60 σκιμερ deltec mce600x2 κυκλοφορια marea+vortech mp40,δοσομετρικη αντλια με διάχυση ca,kh,mgn.Οzone red sea με αυτόματη διαχυσει οταν πρεπει οχι πάντα σε χρηση εχω σταματισει την χρηση περιπου ενα 4μηνο χωρις να μου ειχε δημιουργήσει προβλήματα ισα ισα που σε προβλημα αλγης παλαιοτερα μου εκανε δουλεια!!!!!! απλα εχω και τα κλαμακια μου που υπερ αγαπαω και το έχω σταματισει. Φωτισμος 2χblue actinic+2marine white juwell+2coralplus ati+1blueplus ati +1corallenzucht purple 8x54 σύνολο!! το ενυδρείο μου τρέχει 5 χρόνια με εξέλιξη πάντα προς το καλό για την ώρα!!!!!άσχετο ειμαι αποφασισμενος να κανω αγορά τον υπεριωνα R2 και να φύγω απο τις αγαπημένες μου τ5 :(........ξέχασα αλαγες νερακι απο θαλασσα 2 χρονια τωρα ... κάθε μηνα 80λτρ με αραίωση νερακι Α/Ο

Έγινε επεξεργασία - panoscorfu
Link to comment
Share on other sites

με τον υπεριωνα αν θελεις αναπτυξη ξεχασε τα ηλιοβασιλεματα ,τα μωβ χρωματα κλπ.εκτος και αν εχεις μονο ευκολακια μεσα και lps.

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασετες μια μια Πανο φαινονται καλυτερα

χαχαχα οκ φιλαρακι

Link to comment
Share on other sites

με τον υπεριωνα αν θελεις αναπτυξη ξεχασε τα ηλιοβασιλεματα ,τα μωβ χρωματα κλπ.εκτος και αν εχεις μονο ευκολακια μεσα και lps.

ωχ με Σκοτώνεις Κωστα μου!!!!!!!! δηλαδή με τον υπεριωνα δεν θα έχω ανάπτυξη? ούτε χρώμα?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα ακριβως αυτο.

lps και soft οτι και να εχεις για χρωμα θα ειναι καλα.εγω στα sps μου ειδα αναπτυξη μολις επαιξα με τα κελβιν και με το ασπροκιτρινο φασμα των 10-12κ ειδα αναπτυξη επιτελους.τα μπαλι προγραμματα κλπ ηταν χαρμα για τασ υπολοιπα κοραλια και για τα ματια μου,οχι για τα δικα μου σκληρα.τι να πω?ισως ετσι τα ειχα συνηθισει απο πριν που ειχα μεταλλα 10κ.

Link to comment
Share on other sites

Τελειο το "reefακι"!!! :bigemo_harabe_net-64: Απιστευτη δουλεια!

Πρεπει να βρω λιγο χρονο να ερθω να το δω και απο κοντα, που φαναταζομαι θα φαινεται ακομα καλητερο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελειο το "reefακι"!!! :bigemo_harabe_net-64: Απιστευτη δουλεια!

Πρεπει να βρω λιγο χρονο να ερθω να το δω και απο κοντα, που φαναταζομαι θα φαινεται ακομα καλητερο!

το εχουμε πει φιλαρακι μου αντε με τον τακη να ποιουμε τον ψαροκαφε μας!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα ακριβως αυτο.

lps και soft οτι και να εχεις για χρωμα θα ειναι καλα.εγω στα sps μου ειδα αναπτυξη μολις επαιξα με τα κελβιν και με το ασπροκιτρινο φασμα των 10-12κ ειδα αναπτυξη επιτελους.τα μπαλι προγραμματα κλπ ηταν χαρμα για τασ υπολοιπα κοραλια και για τα ματια μου,οχι για τα δικα μου σκληρα.τι να πω?ισως ετσι τα ειχα συνηθισει απο πριν που ειχα μεταλλα 10κ.

κατάλαβα Κωστή !!!!! ευχαριστω!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολύ όμορφο το ενυδρείο σου!!!! Δεν ξέρω αν πρέπει να συμφωνήσω η να διαφωνήσω με το όλο θέμα…

μιας και το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει!!!!

Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το ενυδρείο είναι λίγο μπουκωμένο από βράχο αλλά αυτό είναι ένα θέμα στο τι αρέσει να βλέπει ο καθένας!

Ότι και να πω όμως είναι περιττό μιας και το αποτέλεσμα είναι καταπληκτικό!!

Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου σκόρδα κρεμύδια!Πάρα μα πάρα πολύ όμορφο Πάνο!Φοβερή ανάπτυξη και πολύ ωραίο χρώμα!

Έχεις sump;Αν ναι,ρίξε καμιά δεκαριά κιλά βράχο εκεί να φύγει έργο το ενυδυείο φιλαράκι!

Keep reefing το'χεις!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει απίστευτο ενυδρειο φιλαρακι! Μερικά κοραλλια δν τα εχω δει αλλου! Αν μπορεις βάζεις τις φωτογραφίες εδω μεσα να χαζεύουμε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάνο ωραίο το ενυδρείο σου πραγματικά όμορφο .Μπράβο από μένα και ότι καλύτερο για την συνέχεια? Τα είχαμε πει στη Κέρκυρα φέτος ε???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει απίστευτο ενυδρειο φιλαρακι! Μερικά κοραλλια δν τα εχω δει αλλου! Αν μπορεις βάζεις τις φωτογραφίες εδω μεσα να χαζεύουμε!ευχαριστω

ευχαριστω φιλε!!!!!!! 1η φωτο μοντιπορα με μοβ ακρες ,+.σεριατοπορα 2η+3η μινι μαξι ανεμωνη 4ηφαβια!!!!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ για τα καλά σας λογια!!!!!!! οσο για τον βραχο ναι εχω πολυ το γνωρίζω εαν δεν σκεπαζοταν αρκετα απο τα κοραλια θα τον μειωνα αρκετα αυτα ειναι λαθη που εγιναν πριν 5 χρονια που ξεκίνησα το ρειφακι , εχω σκεφτει πολλες φορες να τα βγαλω ολα εξω και να το στήσω απ την αρχη αλλα ανατριχιάζω τη στιγμη!!!! ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Πάνο ωραίο το ενυδρείο σου πραγματικά όμορφο .Μπράβο από μένα και ότι καλύτερο για την συνέχεια? Τα είχαμε πει στη Κέρκυρα φέτος ε???

φιλε μου φετος δεν κατάφερα είχα βάρδια το επόμενο καλοκαίρι ελπίζω να βρεθούμε!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικό ρεπορτάζ ποτε θα δούμε? τόσα κοραλλια εχεις εκει μεσα! Η ανεμωνη και η φοβία τα σπάνε!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...