Jump to content

Λίμνη Με Κοi


Recommended Posts

Ο υαλοβάμβακας μπενη στο τελος της βιολογιας,για να μην στομονη.Βοηθά να συγκρατει τα μικροτερα σωματιδια. Μπορουμε να τον καθαρισουμε αναλογα με τη χρήση.το βλεπουμε με το ματι και το πλενουμε με νερο της λιμνης.Με αυτο τον τροπο δεν σκοτωσουμε τα καλα βακτηρια .Και συναμα λειτουργει σαν βιολογικο μεσο .Μετα απο λιγη χρηση τον πεταμε. 5 με 10 φορες

Έγινε επεξεργασία - GIANNHS KOI
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφη η λίμνη σου και φαίνεται ότι έχει πέσει αρκετή δουλειά.

Να σου ζήσουν τα μωράκια σου !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

attachicon.gif koi mend 012 - Αντίγραφο.JPGattachicon.gif koi mend 013 - Αντίγραφο.JPGattachicon.gif koi mend 022.JPGattachicon.gif koi mend 023.JPG

Έγινε επεξεργασία - GIANNHS KOI
Link to comment
Share on other sites

μηπως πρέπει να αλλάξεις το nickname σε Doctor_KOI?

ότι και να κάνεις φαίνεται να είναι μια δύσκολη επέμβαση...

εγώ φοβάμε να τα ποιάσω μήπως και τους κάνω καμια ζημειά καταλάθως.

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε με αυτο το πανεμορφο ψαρι? κανεις καποια θεραποια?

Link to comment
Share on other sites

Το ψάρι αυτό είχε βγάλει ένα πολύποδα στο στόμα του με αποτέλεσμα να μην μπορεί να φάει .Τώρα όμως που το αφαιρέσαμε είναι μια χαρά και αύριο μάλλον θα φάει.Ολα πήγαν μια χαρα. :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

......... Θέλω αυστηρή κρητική.

Η λίμνη σου ειναι για τα μπάζα. Πιο απαράδεκτη προσπάθεια δεν έχω δει πουθενα. Τα ψάρια σου ειναι άσχημα και κακοπερνάνε αλλα δεν έχουνε στόμα να σου το πούνε.....,(πως σου φάνηκε;)

Τέρμα τα αστεία, νομίζω ότι μας το κάνεις επίτηδες κάθε φορα που ανεβάζεις μια φωτογραφία ή ενα βίντεο. Ειναι ένας παράδεισος αυτο που έχεις φτιάξει και σου αξίζουν πολλά πολλα συγχαρητήρια φίλε! ΕΥΓΕ!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι τέλεια!!! Προσωπικά έχω μείνει άφωνη.... Ένα μεγάλο μπράβο και από εμένα!!! Το μεράκι και η αγάπη για αυτό που κάνεις φαίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή λίμνη και φοβερά ψάρια φίλε μου, μπράβο σου και για τη διαδικασία αφαίρεσης του πολύποδα είναι κάτι που και ση θάλασσα μπορούμε να το κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η λίμνη σου και εκ του αποτελέσματος που βλέπω στο βίντεο θα πρέπει να έχει γίνει πολύ καλή δουλειά και σε αυτά που δεν φαίνονται .

Τα Κόι είναι πράγματι καταπληκτικά !!!

Συγχαρητήρια !!!

Για την αυστηρή κριτική που θέλεις , είναι πολύ λίγα τα στοιχεία που δίνεις , αν και πιστεύω οτι πολύ λίγες μικρολεπτομέριες ( για να έχουμε να λέμε ) που θα τις ξέρεις κιόλας να χρειάζεσαι για βελτίωση .

Δεν ξέρω αν έχεις προβλέψει αναρρόφηση απο την επιφάνεια της λίμνης και αν έχεις λάβει μέτρα για τις αστραπές .

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η λίμνη και σε αυτά που φαίνονται και σε αυτά που δεν φαίνονται…

Έχεις φτιάξει πάρα πολύ δυνατά συστήματα από πίσω για να μπορούν να υποστηρίξουν μια τόσο μεγάλη λίμνη. Θέλει πολύ ψάξιμο για να βρει κάποιος πιθανές κακοτεχνίες.

Ας το παίξω κακός….

Θα μπορούσες να την είχες ακόμα λίγο ποιο ψιλή την λίμνη και να έχεις φτιάξει ένα γυάλινο παράθυρο σε κάποιο σημείο. Έτσι θα μπορούσες να κοιτάς τα «ζώα» σου όχι μόνο από πάνω, αλλά και από το πλάι.

Σε περίπτωση μεγάλης νεροποντής έχεις φτιάξει κάποιο σημείο υπερχείλισης που να πηγαίνει το νερό σε κάποιο αποχετευτικό σύστημα? Μην πλημμυρίσουμε και όλας.

Θα μπορούσες να είχες και κάποιο σκέπαστρο για να μην σου επηρεάζει η βροχή / χιόνι το νερό της λίμνης σου.

Link to comment
Share on other sites

υπέροχη λιμνη, η εμπειρία και η γνώση σου αποτυπώνονται στν δουλεια σου....φανταστικα και σπάνια κομμάτια τα ψαρακια σου,εδω θα σε παρότρυνα να ψάξεις και για μακρυπτερα κοι ειναι φανταστικά.

οσο για το τεχνικο κομμάτι γνωμη μου ειναι οτι αν δειχνεις αγαπη και φροντίδα σε αυτο που εχεις αντιμετωπιζεις ολα τα προβλήματα.

ευγε φιλε μου ευγε....

Link to comment
Share on other sites

Σκίμερ επιφανείας έχω για τις αστραπές τι ενοής.

Οι αστραπές τα βράδια μπορεί να στρεσάρουν άσχημα τα Κόι αν δεν υπάρχει σκιά απο πάνω απ τη λίμνη .

Για να μειώσουμε τις πιθανότητες να δημιουργηθεί πρόβλημα βάζουμε ένα δίχτυ σκίασης απο πάνω ή ανάβουμε προβολείς τις ημέρες που προβλέπουμε οτι θα έχουμε αστραπόβροντα .

Βροχή , χιόνι τα Κόι δεν έχουν πρόβλημα , με το πάγο είναι λίγο δύσκολο σε αυτη τη λίμνη να δημιουργηθεί κρούστα που να μας εμποδίζει την οξυγόνωση .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πανεμορφα ζωντανα! Για την λιμνη στα χω πει! Κι αν εισαι στον Πειραια καμια στιγμη θα ηθελα να τα δω κι απο κοντα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...