Jump to content

Dracaena Braunii


linglong

Recommended Posts

Μπορεις να βαλεις οτι θελεις! Απο κει και περα εξαρταται απ τα ψαρια σου! Επισης να ξερεις οτι τα φυλλα πρεπει να ειναι εξω απ το νερο και οτι θελει αρκετα οξινο νερο και πληρως αποχλωριομενο! Δεν θελει αμεσο φως!

Γενικα ειναι ενα φυτο που δεν προερχεται απ την Αμερικη και ειναι αρκετα απαιτητικο! Αξιζει τον κοπο;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν αξιζει,αλλα μου αρεσε!!!!!!!οταν λες ,δεν θελει αμεσο φως ,εννοεις τον ηλιο Η εννοεις αμμεσο φως ενυδρειου?

Link to comment
Share on other sites

τα φυλα πρεπει να ειναι εξω απο το νερο,αλλα το καπακι του ενυδρειου μπορω να το εχω κλειστο,για να αποφυγω εξατμιση νερου?πολλες ερωτησεις εεε?

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το κανεις αυτο με το καπακι; Λιγο δυσκολο μου φαινεται! Οταν λεει εμμεσο φως εννοει πως ειναι τα φυτα εσωτερικου χωρου που δεν θελουν να τα χτυπαει φως αλλα να ειναι καπου φωτεινα!

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου οτι φυτο και αν εβαλα σε αυτα τα ψαρακια δυστυχως δεν εμεινε τιποτα!!

τελευταια ειχα δοκιμασει μια ανουμπια που ειχα αλλα και αυτη εγινε τροφη.. :bigemo_harabe_net-127:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω φυτα john1801,(αν και τα περισσοτερα γινονται μεζες^^)αλλα δεν μπορει να φανε και τα καλαμια :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω φυτα john1801,(αν και τα περισσοτερα γινονται μεζες^^)αλλα δεν μπορει να φανε και τα καλαμια :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

μην εισαι και τοσο σιγουρος.... :bigemo_harabe_net-88:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...