Jump to content

Κατασκευη Ενυδρειου.


ενυδριακιας

Recommended Posts

Ooooo πισίνα έχεις κάνει για sump.

Έγινε επεξεργασία - salamander
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σιγα σιγα το μαζευω αλαξα της σωληνες απο φ32 σε δυο φ63.η μια θα τροφοδοτει τα ατς

post-8332-0-86155200-1391020153_thumb.jpg

post-8332-0-01282600-1391020199_thumb.jpg

post-8332-0-78786800-1391020239_thumb.jpg

post-8332-0-86331400-1391020372_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μου αρέσει που είναι όλα μεγεθυμένα :bigemo_harabe_net-166:

μεγεθυμένα χωρίς όμως τον μεγεθυντικό φακό :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Τραβαω μπριζες και κρεμιεμαι απ το σκιμμερ μου!!!

Απιστευτω!!!!

Πες μου που μενεις....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!!!!!!!!!

Καλη συνεχεια φιλος....!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Πριν λιγο καιρο δελτιωσα την κυκλοφορια μου με τρεις jebao wp60 και μια wp40.τρελη κυκλοφορια!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Size does matter. Συγχαρητήρια για την κατασκευη σου, φαινετε υπέροχη. Το ενυδρειο δεν ξερω ομως πως ειναι μεσα, τα ζωντανα του, βάλε μερικές φωτογραφιες. :)

Link to comment
Share on other sites

Το aquascape ειναι όμορφο και πραγματικά τα λιτρα σου είναι χορταστικά.Θα σου πρότεινα να βάλεις 2-3 goby V.sexguttata για τον βοηθήσουν με τον αραγωνιτη και καποιο οργανισμό με ιδανικότερο τα bergia για να ελέγξουν τις aiptasia τωρα που ειναι αρχη και δεν εχουν ξεφυγει......

Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου φιλε μου!

Πολυ το ζηλευω το θηριο σου! :bow:

Να'σαι καλα να το χαιρεσαι και εμεις μαζι σου!

Σκεφτεσαι στη πορεια να βαλεις και αλλα ψαρακια μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου υπέροχο! Νόμιζα πως είχα μπει σε αμερικανικο φορουμ και διαβαζα παρουσιαση ενυδρειου, αλλα ευτυχως εχουμε κι εμεις εδω! Συγχαρητηρια και ευχομαι να σου παν ολα καλα και να συνεχισεις με ομορφα updates!

Link to comment
Share on other sites

χθες εβγαλα ολο τον αραγωνιτη μιλαμε για πολύ μπιχλα!!!!!!!! ψαρια θα βαλω και αλλα σιγα σιγα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα το τρεξεις bare botom?επισεις στο ats εχεις βαλει σιτα η σκετο?με τι το φωτιζεις?

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο ειναι χορταστικότατο απο θεμα χώρου. Τεράστιο και αυτο εχει τη δικη του όμορφη (πολυ!!) γοητεία. :)

Φαίνετε να εχεις πολλα θρεπτικά στο νερο σου. Τι νερο χρησιμοποιης για το ενυδρειο σου; Αντίστροφη όσμωση η βρύση; Οι αλλες τιμες πως τις κρατάς και σε πια επίπεδα;

Έγινε επεξεργασία - Discos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το ενυδρειο ειναι χορταστικότατο απο θεμα χώρου. Τεράστιο και αυτο εχει τη δικη του όμορφη (πολυ!!) γοητεία. :)

Φαίνετε να εχεις πολλα θρεπτικά στο νερο σου. Τι νερο χρησιμοποιης για το ενυδρειο σου; Αντίστροφη όσμωση η βρύση; Οι αλλες τιμες πως τις κρατάς και σε πια επίπεδα;

χρησιμοποιω α/ο.χθες εκανα μετρήσεις και τα αποτελέσματα ηταν αρκετα καλα!

po4=0,04

kh=6,7

alk=2,39

ca=460

mg=1470

temp=26,5

ph=8,2

no3=0

αλατοτητα=1025

πριν απο ενα10μηνο ειχα βαλει τον ριεκτορα σε λειτουργια και ειχαν παει όλα στα υψη!!! μετα απο λιγο καιρο τον σταματησα και δεν τον ξαναχρησιμοποιησα!

το ατς μου εριξε τα no3 και αρκετα τα po4.τωρα πρεπει να πρωσθεσω νιτρικα!και φυσικα bufer για το kh!

Link to comment
Share on other sites

Οχι buffer για kh γιατι ανεβαζει και το ph...

Παρε το builder που ειναι καθαρα μονο για kh, αλλα με προσοχη!! Θελει σταδιακη αυξησει και ταυτοχρονα να παρακολουθης και τα mg και ca!

Ξερεις τι δεν βλεπω εε!!!

Φωτοοοοος!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...