Jump to content

Προβλημα Με Κυανο


Recommended Posts

Κωστα πριιν λιγο το πειρα.ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ για το προιον που μου χαρισε.κωστα μου και βεβαια θα βαζω φωτο.

Να'σαι καλά Βαγγέλη και να γλυτώσεις από αυτό το διαόλι μια και καλή!Εύχομαι σύντομα να γυαλίσει και να το ευχαριστηθείς όσο δεν πάει ρε φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να πω δυο πραγματα...

-Ξανα μπραβο και στους δυο....μονο ετσι παει μπροστα το @#$%νο το χομπυ :thumbsu:

-Βαγγελη μου αρεσει πολυ η πρωτη φωτο ρε φιλε!Πανεμορφα ψαρια!Φτου x 1000!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να πω δυο πραγματα...

-Ξανα μπραβο και στους δυο....μονο ετσι παει μπροστα το @#$%νο το χομπυ :thumbsu:

-Βαγγελη μου αρεσει πολυ η πρωτη φωτο ρε φιλε!Πανεμορφα ψαρια!Φτου x 1000!

Καλώς ή κακώς (μάλλον κακώς) ζούμε σε περίεργες εποχές Μιχάλη και εννοείτε πως πρέπει ο ένας να στηρίζει τον άλλον!Αν περνά από το χέρι μου κάτι,να είστε σίγουροι πως θα σκιστώ για να το φέρω εις πέρας!;)

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εβαλα την αεροπετρα στο σαμπ στο τελευταιο διαμερισμα και πανε και φισαλιδες στο ενυδρειο απο την επιστροφη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε Βαγγέλη!Αν είναι να την βάλεις στο sump,την βάζεις για να μην έχεις bubbles στο main!Βάλτη να δουλεύει στο sump χωρίς να περνάνε επάνω τα bubbles!

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη οι εφυλιες δεν ειναι τουμπανο οπως καθε μερα αλλα μπορει να φτενε οι φυσαλιδες απο την αεροπετρα.οτι και να ειναι δεν ανυσηχω.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε λιγάκι την κυκλοφορία στα χαμηλά επίπεδα στο όριο πριν αρχίσεις να κουνάς τον αραγονίτη!Τώρα αρχίζει και πεθαίνει και με κυκλοφορία θα αρχίσει να φεύγει πολύ πιο γρήγορα!Όλα καλά πάνε σε μια δύο μέρες θα είναι γυαλί....!

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε λιγάκι την κυκλοφορία στα χαμηλά επίπεδα στο όριο πριν αρχίσεις να κουνάς τον αραγονίτη!Τώρα αρχίζει και πεθαίνει και με κυκλοφορία θα αρχίσει να φεύγει πολύ πιο γρήγορα!Όλα καλά πάνε σε μια δύο μέρες θα είναι γυαλί....!

κωστα αυριο πριν κανω αλλαγή θα συφωναρο οτι εχει ακομα και θα το ξεσηκώσω να φυγει.

Link to comment
Share on other sites

κωστα μετα που θα κανω αλλαγη θα κλεισω και την αεροπετρα ετσι??και θα δουλεψω σκιμερ και υλικα.

Link to comment
Share on other sites

Μαγικο!!!!Σε 1 μολις μερα εφυγε?

Σε εμενα επιμενει στο μικρο ρεfugium που εχω...την βγαζω 2 φορες την εβδομαδα παnω απο την chaeto αλλα την επομενη ξαναβγαινει....ευτυχως μονο εκει, στο κυριως δεν εχω ουτε για δειγμα ..... αλλα την θεση του στο αραγωνιhη πηρe η διατομικη :-((((

Link to comment
Share on other sites

Μαγικο!!!!Σε 1 μολις μερα εφυγε?

Σε εμενα επιμενει στο μικρο ρεfugium που εχω...την βγαζω 2 φορες την εβδομαδα παnω απο την chaeto αλλα την επομενη ξαναβγαινει....ευτυχως μονο εκει, στο κυριως δεν εχω ουτε για δειγμα ..... αλλα την θεση του στο αραγωνιhη πηρe η διατομικη :-((((

Φίλε gregkn73 , είχα το ίδιο πρόβλημα και εγώ και το έλυσα βάζοντας ένα κυκλοφορητή στο refiugium να αναταράζει το νερό για να μην μένει στάσιμο .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gregkn73 , είχα το ίδιο πρόβλημα και εγώ και το έλυσα βάζοντας ένα κυκλοφορητή στο refiugium να αναταράζει το νερό για να μην μένει στάσιμο .

Δενφταει αυτό σε εμένα γιατί έχει ροή...2.5 λιτραειναι και έχει 350 λίτρα ροή.

Link to comment
Share on other sites

Δενφταει αυτό σε εμένα γιατί έχει ροή...2.5 λιτραειναι και έχει 350 λίτρα ροή.

Τότε ή θα μειώσεις με μια βάνα , την ροή ή θα αλλάξεις το φωτισμό σου στο Refugium. Σε εμένα δημιουργήθηκε το πρόβλημα όταν άλλαξα στο refugium την λάμπα οικονομίας (13 w) και έβαλα led, σε συνδυασμό με το ότι έμενε σχετικά στάσιμο το νερό στο sump.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το φαρμακο ειναι τελειο.Αυτο που παρατήρησα για να βοηθήσουμε και αλλους ειναι οτι θελει σωστα την δοσολογία,καλο αερισμό,και σηφωναρισμα στην αλλαγη στο 20%.μπορει καποια κοραλια να μην ανοιξουν τελεια αλλα δεν θα παθουν και τιποτα.ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ στα παιδια που βοηθη σαν. :bowdown: θα βαλω και φωτο αργοτερα.. B)

Link to comment
Share on other sites

Τα ευχαριστω σου βαγγελη μου να τα κρατησεις :usd::P .....την αγαπη σου ομως φιλε μου θα την δεχτουμε ευχαριστως!! :bigemo_harabe_net-95:

Πολυ χαιρομαι που ολα πηγαν καλα και με μηδενικες απωλειες!

Ευχαριστουμε που το μοιραστηκες και εδωσες εναν ωραιο οδηγο για τα επομενα παιδια που θα το χρειαστουν :thumbsu:

Περιμενουμε τις φωτο και βρε αδερφε....θα κανεις μια παρουσιαση στο διαμαντι σου η' να ερθω κρητη να κανουμε "αγκαλιες"? :hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...