Jump to content

αφρος πολυουρεθανης


Recommended Posts

Καλησπέρα

Έχω διαβάσει σε κάποιο post ότι ο αφρος πολυουρεθανης δεν πειράζει μέσα στο ενυδρείο , αυτός δεν είναι τοξικός?? Επειδή θέλω να κάνω κάτι σχέδια αν όντως δεν πειράζει να τα κάνω με αυτόν, βοηθήστε με αν το γνωρίζετε σας παρακαλώ, ευχαριστώ. :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω εάν στεγνώσει καλά δεν έχεις πρόβλήμα

Link to comment
Share on other sites

οι καταστηματαρχες ολοι μου λενε να μην βαλω ειναι τοξικος ξερει καποιος σιγουρα?? το εχει δοκιμασει κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που ξερω σιγουρα ειναι οτι μετα απο καιρο και την υγρασια που θα εχει τραβηξει ,θα αρχισει να τριβεται με το παραμικρο και θα ειναι σαν ανεμοθυελλα μεσα σε ενυδρειο!!!!! Μολις θα ακουμπαει κατι πανω του(καποιο ψαρι)αυτο θα ξεφτισει σαν να το τριβεις με χοντρο γυαλοχαρτο!

Γνωμη μου ειναι να μην ασχοληθεις καθολου με πολυουρεθανη γιατι στην αρχη θα ειναι καλο το ολο σκηνικο αλλα μετα απο καποιο διαστημα....

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

οι καταστηματαρχες ολοι μου λενε να μην βαλω ειναι τοξικος ξερει καποιος σιγουρα?? το εχει δοκιμασει κανεις??

Να βαλεις αφοβα.κανενα προβλημα.

Το μονο που ξερω σιγουρα ειναι οτι μετα απο καιρο και την υγρασια που θα εχει τραβηξει ,θα αρχισει να τριβεται με το παραμικρο και θα ειναι σαν ανεμοθυελλα μεσα σε ενυδρειο!!!!! Μολις θα ακουμπαει κατι πανω του(καποιο ψαρι)αυτο θα ξεφτισει σαν να το τριβεις με χοντρο γυαλοχαρτο!

Ειναι μιση αληθεια.Αυτο θα συμβει σε χρονια και δεν τριβεται με το παραμικρο.Αν δε, εχεις φροντισει να εχεις περασει με ενα καμινετο ολη την επιφανεια που ερχετε σε επαφη με το νερο τοτε μιλαμε πραγματικα για πολλα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...