Jump to content

Recommended Posts

Παιδια μου προτεινε καποιο μαγαζι να βαζω καθε τεσσερις μηνες 1 καψουλα/100 λιτρα το φαρμακευτικο FLAGYL καθαρα για προληπτικους λογους (xexamita) συχνη αρρωστια για δισκους και ισως μια καλη προληψη............????????)_Tι γνωριζεται για το συγκεκριμενο προιον???

Έγινε επεξεργασία - iliascryptic
Link to comment
Share on other sites

Αν θες τη γνωμη μου το Flagyl ειναι ενα αρκετα ισχυρο φαρμακο που καλο ειναι να μη χρησιμοποιειται χωρις λογο.Για προληψη αν θες μπορεις να χρησιμοποιησεις το Hexamita της Esha :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Αν θες τη γνωμη μου το Flagyl ειναι ενα αρκετα ισχυρο φαρμακο που καλο ειναι να μη χρησιμοποιειται χωρις λογο.Για προληψη αν θες μπορεις να χρησιμοποιησεις το Hexamita της Esha :(

ΦΙΛΕ ΜΟΥ nidal σε ευχαριστω.........μετα απο τις απωλειες που ειχα στο ενυδρειο μου 5 δισκους 10 corrydoras μετα απο την προσθηκη flourish excel οπως εγραψα και σε ενα post την προηγουμενη κυριακη το νερο εγινε ανω κατω αμμωνιες full και μετα τα νιτρικα αρχιζε ο κυκλος απο την αρχη.................τωρα γυρνοντας απο μια εξοδο βλεπω αυτο.........post-2098-1173039753_thumb.jpgpost-2098-1173039772_thumb.jpg

και εχω τρελλαθει....................... :lmao::D:wacko::rasp::lmao::lmao:

τι παιζεται εδω .??????????κοντευω να τρελλαθω με αυτο το ενυδρειο................

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τρελαθείς .

Καμιά φορά στα ψάρια χρησιμοποιείτε το δυνατό στρες για να ξεκινήσει η διαδικασία ….

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ nidal σε ευχαριστω.........μετα απο τις απωλειες που ειχα στο ενυδρειο μου 5 δισκους 10 corrydoras μετα απο την προσθηκη flourish excel οπως εγραψα και σε ενα post την προηγουμενη κυριακη το νερο εγινε ανω κατω αμμωνιες full και μετα τα νιτρικα αρχιζε ο κυκλος απο την αρχη.................τωρα γυρνοντας απο μια εξοδο βλεπω αυτο.........post-2098-1173039753_thumb.jpgpost-2098-1173039772_thumb.jpg

και εχω τρελλαθει....................... :wacko::(:unsure::rasp::lmao::lmao:

τι παιζεται εδω .??????????κοντευω να τρελλαθω με αυτο το ενυδρειο................

:lmao: μπραβο γειτονα

εγω θα εβρισκα το ζευγος και θα ο απομονωνα στο ιατρειο μαζι με ενα κονο.

τα αυγα αστα στο μεγαλο

σε 1 εβδομαδα θα εχεις αλλα.

καλη επιτυχια.

το χρωμα του ειναι υπεροχο :D

Link to comment
Share on other sites

Αν θες τη γνωμη μου το Flagyl ειναι ενα αρκετα ισχυρο φαρμακο που καλο ειναι να μη χρησιμοποιειται χωρις λογο.Για προληψη αν θες μπορεις να χρησιμοποιησεις το Hexamita της Esha :lmao:

δηλαδη πως προαιρετικα?

καθε ποτε για ποσο καιρο και ποσο ανα λιτρο?

δωστε μας τα φωτα σας :lmao::rasp:

με τις uv παραλληλα τι γινετε?

thx

Link to comment
Share on other sites

Τρελλά χρώματα ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!

Μακάρι να προκόψουν!

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρελλαθει γιατι τα αυγα τα εκανε το μονο επιζων απο την ιστορια..................τι πρεπει να κανω για να βγει κανε :rasp::lmao::lmao::lmao::D να δισκακι να ξεφυγω εντελωςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρελλαθει γιατι τα αυγα τα εκανε το μονο επιζων απο την ιστορια..................τι πρεπει να κανω για να βγει κανε :rasp::lmao::lmao::lmao::D να δισκακι να ξεφυγω εντελωςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

εχει ζευγαρι?

βρες τα και απομονωσε τα

Link to comment
Share on other sites

εχει ζευγαρι?

βρες τα και απομονωσε τα

TO αλλο ενυδρειο ειναι αδειο ουτε νερο δεν εχει και αν του βαλω απο το μεγαλο...........οι μετρησεις μετα απο κανα δυο ωρες χτυπησουν κοκκινο......ασε που ειναι 60αρι....... :rasp: ??

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΘΕΣΗ(nidal @ 04/03/2007, 21:20:20)

Αν θες τη γνωμη μου το Flagyl ειναι ενα αρκετα ισχυρο φαρμακο που καλο ειναι να μη χρησιμοποιειται χωρις λογο.Για προληψη αν θες μπορεις να χρησιμοποιησεις το Hexamita της Esha

δηλαδη πως προαιρετικα?

καθε ποτε για ποσο καιρο και ποσο ανα λιτρο?

δωστε μας τα φωτα σας

με τις uv παραλληλα τι γινετε?

thx

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΘΕΣΗ(nidal @ 04/03/2007, 21:20:20)

Αν θες τη γνωμη μου το Flagyl ειναι ενα αρκετα ισχυρο φαρμακο που καλο ειναι να μη χρησιμοποιειται χωρις λογο.Για προληψη αν θες μπορεις να χρησιμοποιησεις το Hexamita της Esha

δηλαδη πως προαιρετικα?

καθε ποτε για ποσο καιρο και ποσο ανα λιτρο?

δωστε μας τα φωτα σας

με τις uv παραλληλα τι γινετε?

thx

Μιλαμε για ενα κυκλο θεραπειας μια φορα το εξαμηνο!

Τι εννοεις με τις UV?

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για ενα κυκλο θεραπειας μια φορα το εξαμηνο!

Τι εννοεις με τις UV?

την αφηνω ανοικτη οσο κανω θεραπεια?

μετα βαζω ανθρακα?

Link to comment
Share on other sites

Η λάμπα UV κατά τη διάρκεια της θεραπείας είναι καλύτερα να παραμένει σβηστή! Στο τέλος της θεραπείας αλλαγή νερού γύρω στο 30 με 40% και αν θές βάζεις και για δύο μέρες άνθρακα να μαζέψει τα όποια υπολήματα του φάρμακου.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λένε και οι οδηγίες στο φάρμακο Hexamita eSHa που είναι και στα ελληνικά, στην παράγραφο προφυλάξεις αναφέρει:

- Σταματήστε τη χρήση ενεργών φίλτρων (ενεργού άνθρακα, ζεόλιθου, UV ακτίνων κ.α.)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...