Jump to content

Ερώτηση για κατασκευή διακοσμητικών.


Recommended Posts

Εάν βιάζεσαι τόσο πολλή αγόρασε το γρηγορότερο Vesicularia dubyana ιδανικό για νεογέννητα.

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο έχει αρκετά φυτά όχι πυκνά ακόμα αλλά σε λίγο θα γίνουν.

Έχει και μερικές ρίζες που δεν φαίνεται να βοηθούν σε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατασκευάσω ένα κομμάτι που δεν κατάφερα να βρω πουθενά.

Το θέλω με πολύ μικρά κενά για να βρίσκουν καταφύγιο τα νεογέννητα γκαπάκια μου.

Λ.Μαραθώνος σε είδη κήπου έχει πέτρες που έχουν πολυ μικρες τρυπες ιδανικα για νεογεννητα. Δυστυχος δεν εχω φωτο ακομα απο το ενυδριο μου. Θέλουν πολυ τριψυμο και βρασιμο ομως πριν τις βαλεις.

Link to comment
Share on other sites

Λ.Μαραθώνος σε είδη κήπου έχει πέτρες που έχουν πολυ μικρες τρυπες ιδανικα για νεογεννητα. Δυστυχος δεν εχω φωτο ακομα απο το ενυδριο μου. Θέλουν πολυ τριψυμο και βρασιμο ομως πριν τις βαλεις.

Να προσέξεις με τις πέτρες διότι αν είναι ασβεστολιθικές θα σου εκτοξεύσουν το ΡΗ σου.

και τα γκαπάκια δεν το θέλουν!!! :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και καμιά καρύδα κόψε την στην μέση καθάρισε την καλά από μέσα κάνε και μια τρύπα από μια μεριά και θα έχεις μια ωραιότατη σπηλιά που μάλιστα μπορείς να την ντύσεις και με java moss που είναι αγαπημένω φυτό για τα μικρά στο δικό μου όταν είχα γκαπάκια αυτό έκανα και βαρέθηκα να μοιράζω μικρά.Οι απώλειές μου ήταν μηδαμινές.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βλέπω γύρω στα 7 μικράκια από την τελευταία γέννανα να την έχουν γλιτώσει, κυρίως κρύβονται στα φυτά και σε μια μικρή εγκοπή που υπάρχει στην πλάτη του ενυδρείου. Όποτε δεν βάζω τίποτα άλλο προς το παρών.

Κρίμα παντός γιατί ήταν μια καλή αφορμή για περίεργες κατασκευές.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...