Jump to content

This Is Mine...!!!


Tolis Agora Logarnoudis I

Recommended Posts

Ειμαι σχετικα καινουριος με το αθλημα....

Εδω μερικες φωτο απο το δικο μου ενυδρειο...

Ειμαστε ακομα στην αρχη....

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλως ηρθες! λιγα πραγματα για το θηριο σου?το βαθος ποσο ειναι?δε σε επερνε λιγο ακομα η με ξεγελα η φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο ειναι 2,00χ0,55χ0,60

Καλο θα ηταν να ειχε λιγο ακομα βαθος αλλα δεν με επαιρνε λογω χωρου....

Εχει μεσα 2 nemo , 1 trigger , 1 naso literatus , 1 strigosus blue eye, 1 yellow tang , 4 χρωμιδες, 1 cardinal, 3 duncelfish(τα οποια θελω να βγαλω) , 1 zoanthus, 1 κοραλλι σαρκοφυτο, 40 κιλα βραχο ινδονησιας...

Ειμαι καινουριος στο αθλημα ξαναλεω και ορισμενα πραγματακια δεν τα ξερω καλα αλλα θελω πολυ να τα μαθω...

Σας ευχαριστω για την ανταποκριση...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή θα σου πρότεινα να βάψεις την πλάτη μπλε ή να της περάσεις vinyl!Θα δείξει πολύ όμορφο!Επίσης κρέμασε βρε το φωτιστικό από το ταβάνι και βάλ' το λίγο πιο ψηλά να ανοίξει το φως!Κάθε πότε κάνεις αλλαγές νερού;Για την βιολογία τι υπάρχει;Εξ. Φίλτρο;Αν ναι τι περιέχει;Αυτόματη αναπλήρωση υπάρχει;Αντίστροφη όσμωση;Αν θες μπορώ να γράφω ερωτήσεις μέχρι αύριο!:D

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγες νερου κανω καθε μηνα...το φωτιστικο εχει κρεμαστει με βασεις στον τοιχο απλα δεν εχω βγαλει ακομα φωτο για να ανεβασω.....εξωτερικο φιλτρο δεν υπαρχει...μεσα στο sump υπαρχει ανθρακας και σντιφωσφορο...;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα μας φιλε τολη :thumbsu:

Τι πιο ομορφο να βλεπεις να στηνονται καινουργια ενυδρεια!

Δεν βλεπω να μενεις για πολυ καιρο στην κατηγορια των fish only :jig:

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες.... αλατισμένε !!!

Το ενυδρείο σου με αυτές τις διαστάσεις έχει όλες τις προδιαγραφές για ένα καταπληκτικό reef.... στην ουσία είναι ήδη αφού υπάρχουν μέσα zoanthus και σαρκόφυτο !!

...οπότε όσο ακόμη είναι στην αρχή διαμόρφωσε τον βράχο έτσι ώστε να υπάρχουν περισσότερες θέσεις και "πατήματα" για κοράλλια.

Βλέπω ότι το φωτιστικό σου είναι αρκετά κοντύτερο απ ότι το ενυδρείο.. σκέφτεσαι και για δεύτερο ή θα "παίξεις" μ αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλος ήρθες φιλε μου να το χαίρεσαι το ενυδρείο σου!

Link to comment
Share on other sites

Παραθετω αλλες τρεις φωτογραφιες...

Λειτουργει ενα skimmer tunze, 1 θερμοστατης 300w της ecocalor, 1 θερμοστατης 250w της Eheim, 2 κυκλοφορητες της Sunsun....

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εννοεί το νερό που εξατμίζεται να αναπληρωνεται αυτόματα ετσι ώστε εχεις σταθερή αλατοτητα και στάθμη νερού...αυτο ειναι απαραίτητο ειδικά τους θερινούς μήνες που έχουμε ποιο πολυ εξατμίση του νερού.

η αναπλήρωση σε ένα θαλασσινό ειναι απαραίτητος εξοπλισμός και πολυ βασικός για ψαρια και κοράλια.

Link to comment
Share on other sites

Τολη δυστυχως θερμοστατες που κολλησαν η χαλασαν και δεν δουλευαν,εχουν δημιουργησει θεματα σε αρκετα ενυδρεια.

Αν μπορεσεις να βαλεις στα εξοδα εναν(controller) θα εδινε ενα καλο επιπεδο ασφαλειας σε ψυξη και θερμανση,στο ενυδρειο σου.

Για το καλοκαιρι και τις ζεστες τι σκεφτεσαι να κανεις?

"Ειμαι καινουριος στο αθλημα ξαναλεω και ορισμενα πραγματακια δεν τα ξερω καλα αλλα θελω πολυ να τα μαθω...

Σας ευχαριστω για την ανταποκριση..."

Οσο γι'αυτο που ανεφερες παραπανω....παντα ειναι χαρα ολων των παιδιων,αν μπορουμε να βοηθησουμε να το κανουμε,τολη!Χαρα μας :thumbsu:

Και εμεις ευχαριστουμε που μοιραστηκες το ξεκινημα σου μαζι μας

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...