Jump to content

ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ


Recommended Posts

Μπορείτε να μου πείτε σε ποια μαγαζιά μπορώ να αναζητήσω σιλικόνη για κάποιες κατασκευές στο ενυδρείο μου και πώς ακριβώς να την ζητήσω;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα χρησιμοποιώ profi 4100 από το praktiker ή το carefour. 100% καθαρή σε άσπρη, μαύρη και διάφανη.

Ορισμένοι ανυσηχούν ότι ίσως δεν είναι κατάλληλη αλλά μέχρις στιγμής την έχουν χρησιμοποιήσει πολλοί χωρίς προβλήματα. Απλά οφείλω να σου το επισημάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε σε ποια μαγαζιά μπορώ να αναζητήσω σιλικόνη για κάποιες κατασκευές στο ενυδρείο μου και πώς ακριβώς να την ζητήσω;

Στα καταστήματα ειδών οικοδομής, στα καταστήματα βαφών! Να την ζητήσεις όπως έχεις ήδη γράψει. Θα δεις κιόλας στις πληροφορίες στο κουτί εικονίδιο με ψάρι ή στο κείμενο με τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Σε μαγαζιά με χρώματα και είδη κιγκαλερίας.

H Aqua Silicone της Den Braven, με 6 ευρώ το κομμάτι (280 ml)

Στεγνώνει και γρήγορα.

Με σήμα το ενυδρείο και το ψαράκι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου, συμφωνω με το φιλτατο Zorba_The_Freak ... μια δοκιμασμενη σιλικονη ειναι η PROFI 4100 SILICON 100% πωλητε σε μαγαζια με χρωματα, τοπο8ετητε στο πιστολι σιλικονης .Θα την βρεις σιγουρα..και δεν ειναι ακριβη

Έγινε επεξεργασία - tony
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες σας!

Με την ευκαιρία αυτή θα ήθελα να ρωτήσω συμπληρωματικά αν μπορώ να στερεώσω κάπου την java moss με κλωστή και όχι με πετονιά.

Μπορεί να μην είναι δύσκολο να βρω πετονιά, αλλά αν μπορείς να κάνεις και με κάποιο άλλο υλικό την δουλειά σου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι με κλωστή μπορείς. Αυτη με το καιρό θα σαπίσει και θα χαθεί ενώ το φυτό θα έχει γατζωθεί πάνω στο αντικείμενο που θα το έχεις δέσει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...