Jump to content

Περιεργη Αλγη !


NIKOS7777

Recommended Posts

Καλησπέρα και απο εμένα !!Έχω ένα 200λιτ φυτεμένο ενυδρείο και τον τελευταίο καιρό μου έχει εμφανίσει ένα περίεργο είδος άλγης και δεν ξέρω τι να κάνω!!Ορίστε και η φωτογραφίες.Θα ηθελα αν μπορουσατε να μου πειτε τι μπορω να κανω για να την αντιμετωμισω!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου , οι φωτογραφίες δεν έχουν ανέβει. :)

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΑΙΒΑΣΩ????

Γεια σου φιλε μου,Θα σε παρακαλουσα να γραφεις με πεζα Ελληνικα γιατι ειναι κανονισμος του φορουμ.

Διαβασε εδω πως θα ανεβασεις φωτογραφιες.http://www.aquazone.gr/forums/topic/76267-iaecaeaao-aea-oa-iaaa-iaaec/

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΑΙΒΑΣΩ????

Θα σε παρακαλέσω να γράφει με πεζούς χαρακτήρες καθώς είναι κανονισμός του φόρουμ.

Ρίξε μια ματιά εδώ : Πως ανεβάζουμε φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλέσω να γράφει με πεζούς χαρακτήρες καθώς είναι κανονισμός του φόρουμ.

Ρίξε μια ματιά εδώ : Πως ανεβάζουμε φωτογραφίες

Μαζι γραφαμε! αχαχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Μαζι γραφαμε! αχαχαχαχαχαχαχ

:geek:

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια !!!ορίστε και η φωτογραφίες!!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως λόγω εμπειρίας ξέρετε πιά απο αυτές τις αλγες ειναι αυτην που εχω γιατι μπερδευτηκα

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις στο link θα σε πάει σε αυτή που έχεις. Μην κάνεις "άνοιγμα σε νέο tab" , πάτα απλώς στο link.

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω παρα πολυ !!!Ειχα κανει πιο παλιά συσκοτιση για 4 μερες αλλα δεν ειδα αποτελεσμα!!!!Λεσ να κανω χρηση ερυθροκμίνης?Μήπως είναι βλαβερο για τα ψάρια μου?

Link to comment
Share on other sites

Πως την έκανες την συσκότιση φίλε μου ; Εγώ θα δοκίμαζα άλλη μια φορά με συσκότιση και μετά ίσως πήγαινα σε χημικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλυψα ολο το ενυδρειο με μάυρες σακούλες σκουπιδιών και απο πανω έριξα 2 κουβερτες αλλα δυστυχως τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με την ερυθρομυκινη ξεμπερδεψα

Link to comment
Share on other sites

Και δεν μου λες φιλε ειχες θεμα με τα ψαρια και με τα φυτα΄?

Link to comment
Share on other sites

κανενα ουτε με την βιολογια του ενυδρειου γενικοτερα

κοιτα μονο λιγο την δοσολογια γιατι αναλογα με τα λιτρα του ενυδρειου διαφερει... αν τελικα κανεις την θεραπεια

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι λεσ να κανω φιλε?

εγω ειχα δοκιμασει τα παντα πριν παω σε ερρυθρομικινη, τωρα αν μου παρουσιαζοταν παλι κυανοβακτηριο δε θα το σκεφτομουν καν για αλλη θεραπεια

βεβαια υπαρχουν και αλλα σκευασματα οπως το blue exit που δεν περιεχει ερυθρομικινη αλλα δεν ξερω ποσο δραστικο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα παλιοτερα που ειχα κυανο με συσκοτηση ξεμπερδεψα αλλα διορθωσα τις αιτιες ομως.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...