Jump to content

Aqualum Celio...(Παλιό Μοντελο)


isildur_13

Recommended Posts

Υπάρχει δυνατότητα για αλλαγή στο ανεμιστηρακι του συγκεκριμένου φωτιστικού?? Εχει αρκετό θόρυβο..

Link to comment
Share on other sites

Δια Μίλησα με τα παιδιά αλλά το θέμα μου είναι να τελειώσω το θόρυβο...Μάυτα τα κινέζικα κ καινούργιο νάναι το ανεμιστηρακι παλι θόρυβο θαχω...

Link to comment
Share on other sites

δες εαν μπορεις να προσαρμοσεις καποιον ανεμιστηρα για pc ....

δες ποιος σου κανει και κοιτα τα db που βγαζουν και τις στροφες λειτουργειας http://www.e-shop.gr/search_main.phtml?table=PER&&category=%C1%CD%C5%CC%C9%D3%D4%C7%D1%C1%D3+%CA%CF%D5%D4%C9%CF%D5

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω το φωτιστηκο, αλλα για ενα ανεμηστηρακι δεν το βλεπω τρελο θεμα!

Βαλε μια φωτο απ το ανεμηστηρακι να εχουμε μια αποψη και εαν γινεται να φαινοντε και τα καλωδια του, απο εκει και περα αλλα λυση ειναι να το παρεις στο χερι και να ψαξεις να βρεις καποιο που να τεριαζει στο βιδωμα του και στα καλωδι....

Link to comment
Share on other sites

Ενα απλό case fan 50*50*10 mm είναι...χωρίς βίδες...απλα λίγο κολλημένο..αλλά σταθερό..! Τα καλώδια του δεν έχουν φισακι κ είναι κολλημένα στη πλακέτα...κ απο την αλλη στο ρότορα του..θέλει απλα κόψιμο κ ράψιμο..

Link to comment
Share on other sites

Ποσα καλωδια;; 2-3-4;

Ψαξε σε e-shop για 50χ50χ10 και παρε ενα, δυστηχος αν δεν τα δοκιμασεις καποια δεν θα ξερεις εαν κανουν θορυβο, επισης καποια που κανουν θορυβο ειναι γιατι εχουν πολλες στροφες για μεγαλητερο ποσοστο αερα και ισως ειναι μονοδρομος αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Δυο καλωδιακια κλασσικά κοκκινο μαυρο...χωράει άνετα κ 60αρι στα 12v και 0.10a..

Έγινε επεξεργασία - isildur_13
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε τις στροφες του μαμα, αμα ειναι πολλες τοτε για αυτο κανει θορυβο....

Link to comment
Share on other sites

Μπα καθαρό είναι...απλα είναι κακής ποιότητας...κ πιστεύω με ενα ποιοτικό δε θα ακούω τπτ παρα τα νορμάλ ενος fan..

Link to comment
Share on other sites

Είχα πρόσφατα εμπειρία με τους ανεμιστήρες στο φωτιστικό μου (Hyperion), και εκτός του ότι πιάνουν σκόνη, πράγμα λογικό που συμβαίνει σε όλες τις συσκευές που έχουν ανεμιστήρα, παρατήρησα ότι ο θόρυβος (τουλάχιστον στο δικό μου φωτιστικό), προέρχεται όταν η σχάρα (το προστατευτικό) του ανεμιστήρα ακουμπάει στη φτερωτή. Δεν ξέρω πως οφείλεται αυτό, αλλά όταν ανασήκωσα τη σχάρα λίγο ο θόρυβος σταματούσε !!!

metis_black4s.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκανες δουλεια τελικα???

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακόμα ασχοληθεί...αλλά απο τα λιγα που ρωτησα για να βρεις πραγματικα αθόρυβο 50αρι είναι δύσκολο...

Όταν το φτιαξω θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελενεσαι δεν υπαρχει λογος..... αγορασε εναν ρουλεμανατο ανεμιστηρα που να μπαινει στην θεση του παλιου και ολα θα ειναι τελεια..... κανενας δεν ειναι αθορυβος... το εκαστοτε φωτιστικο ρυθμιζει τις στροφες του και αντιστοιχα τον θορυβο!!

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το θέμα λυθηκα...το φωτιστικό είναι πλεον σχεδόν αθόρυβο..με την αλλαγή απλα ενος case fan...

Το μονο πολύπλοκο είναι η κόλληση των καλωδίων...αλλά αν εχεις ενα απλό κολλητηρι κανένα θέμα..:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μπορει καποιος να μου πει αν το παλιο τροφοδοτικο απο το μαυρο με το καινουριο στο celio ειναι ιδιο ?

επισεις αν καποιος εχει το παλιο celio μπορει να μου στειλει μια φωτο του τροφοδοτικου γιατι το δικο μου καηκε και χαθηκε μήπως βρω το ιδιο ειναι επείγον ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...