Jump to content

ECO AQUALIZER


DragonLord

Recommended Posts

Το δεύτερό σου μήνυμα φίλε dabadouba00, διευκρίνισε αρκετά κάποια "θολά" σημεία της πρώτης σου τοποθέτησης, πετυχαίνοντας δύο πράγματα:

1. Να ξεκαθαρίσει κάπως το τοπίο σχετικά με κίνητρα κλπ. Θεωρώ ότι τώρα ήσουν σαφής.

2. Να μπορέσουμε να χαρούμε τα δύο υπέροχα ενυδρεία που μας έδειξες με τις φωτογραφίες που έβαλες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Αγαπητέ dabadouba00

Δεν σου κρύβω ότι θα προτιμούσα να διάβαζα στις δύο πρώτες και μοναδικές σου δημοσιεύσεις, πληροφορίες για τα δύο πανέμορφα ενυδρεία σου.

Κάτι τέτοιο θα ενδιέφερε πολλούς μέσα στο forum μας, γιατί εκτός από τις πολύτιμες πληροφορίες, που θα αποκομίζαμε, θα μπορούσαμε να ανταλλάξουμε τις γνώσεις μας από τις προσωπικές μας εμπειρίες, σχετικά με το όλο στήσιμο και τον εξοπλισμό τους, συμπεριλαμβανομένου και του ECO AQUALIZER.

Δυστυχώς το γεγονός, ότι αποφάσισες να κάνεις, σχεδόν δύο μήνες μετά από την εγγραφή σου, τις συγκεκριμένες δημοσιεύσεις, δίνει την εντύπωση πως υποβαθμίζεις το forum μας και όλους εμάς, που βρίσκουμε πολλές ενδιαφέρουσες συζητήσεις για να συμμετάσχουμε.

Θέλω να πιστεύω, πως πρόκειται για μια απλή σύμπτωση και σύντομα θα σε δούμε να συμμετέχεις με τον ίδιο ενθουσιασμό και σε άλλες συζητήσεις μας.

Σε καλωσορίζω λοιπόν στην παρέα μας και εύχομαι καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβετε την σκοπιμοτητα, και πως καποιος αν θελει μπορει να διαστρεβλωσει την αληθεια

http://www.ecoaqualizer.com/contact.htm

Αν μετα απο ολα αυτα που ειπα κυριε Σταματιου εσεις καταλαβατε οτι θελω να διαστρεβλωσω την αληθεια και να συκοφαντισω , τοτε ενα εχω να πω , λυπαμαι πραγματικα.

Δε προκειται να ασχοληθω αλλο με αυτο το θεμα , οποιοσδηποτε θελει την αποψη μου , μπορει να περασει απο το μαγαζι να κερασω καφε και να την ακουσει.

Υ.Γ. Για να συκοφαντισω ομως και λιγακι και να διαστρεβλωσω την αληθεια οπως ειπε ο Κ. Σταματιου ,εχω να πω οτι συμφωνα με αυτην την σελιδα http://babelfish.altavista.com/babelfish/tr , distributor= ΔΙΑΝΟΜΕΑΣ ενω dealer=ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ , και δυστυχως η εταιρεια σας συγκαταλεγεται στους Διανομεις , οχι τιποτα αλλο αλλα να προσεχουμε τι λεμε σχετικα με τις αντιπροσωπιες που εχει ο καθενας.

Καλη σας νυχτα και ευχαριστω για την "εποικοδομητικη" συζητηση. :thaman:

Έγινε επεξεργασία - Fish&pet
Link to comment
Share on other sites

ενω εχουμε την ευκαιρια να εχουμε το ωραιο μας ΑΖ για να μαθαινουμε καλυτερα το χομπι μας και να λυνουμε τις αποριες μας καθομαστε και μετατρεπουμε τα post σε προσωπικες κοντρες και γενικοτερες διαφωνιες :wootwoot: .καλυτερα να σοβαρευτουμε και να αφησουμε αυτες τις συμπεριφορες εκτος του ΑΖ.ας προσπαθησουμε ολοι να ξεχασουμε αυτα τα χαζα γεγονοτα και να κανουμε μια νεα και καλυτερη αρχη!!!!!!!!!!!!ελα να βλεπω αυξηση της σοβαροτητας!!!!!!!!!!!! :thaman::thaman:

Έγινε επεξεργασία - aquamania
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγω θα σας πω τις δικες μου εντυπωσεις. Απο τα 6 ενυδρεια που εχω, εχω βαλει βαλει στα 3 χωρητικοτητας 240 , 300 , και 430 λιτρα eco equalizer. Τις πρωτες ημερες δεν ειδα διαφορα , μετα ομως απο 10 ημερες ειδα μεγαλες διαφορες

1. στην μεγαλη μειωση αλγης

2. στην διαυγεια του νερου

3. στην συμπεριφορα των ψαριων και ιδιως στα χρωματα των δισκων.

Δεν εμπιστευομαι οτιδηποτε γραφονται στο internet παρα μονο τα ματια μου και ουτε υποστηριζω οποιονδηποτε αντιπροσωπο στην ελλαδα απλως σας λεω τις εντυπωσεις μου. Απο κει και περα ο καθενας πραττει οπως νομιζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχουν περάσει μερικοί μήνες από τότε που άρχισε αυτή η κουβέντα.

Θα ήταν χρήσιμο και ενδιαφέρον να πάρουμε μια ιδέα για τις επιπτώσεις του ECO AQUALIZER από όσους ήδη το χρησιμοποιείτε εδώ και καιρό.

Θα ήταν δε πιό χρήσιμο και ενδιαφέρον στις απαντήσεις σας (επιπλέον των εντυπώσεων) να αναφέρετε/παραθέσετε και μετρήσεις ώστε να κατανοήσουμε τις μεταβολές των φυσικών ή/και χημικών δεικτών που επέφερε το ανωτέρω προϊόν στα ενυδρεία που χρησιμοποιείτε.

Καλημέρα,

ganas

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Το eco aqualizer το εχω στην κατοχη μου σχεδον απο τοτε που ηρθε στο water in και ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανονοποιημενος.Ειμαι ενας απλος χομπιστας και σε οσα μαγαζια το εχω αναφερει ολοι το κατηγορησαν εκτος απο ενα ψαγμενο και ντομπρο παληκαρι που το γνωριζε και μου ειπε τα καλυτερα.Μαλιστα ενημερωνετε σχεδον καθημερινα για την κατασταση του ενυδρειου μου.Τωρα γιατι καποιοι το κατηγορουν(μηπως εχουν καταστηματα αυτοι και γνωστους).

ΠΟΝΑΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!!

Αυτα απο εναν απλο χομπιστα που το μονο οφελως που ειχε ηταν στο ενυδρειο του και μονο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Το eco aqualizer το εχω στην κατοχη μου σχεδον απο τοτε που ηρθε στο water in και ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανονοποιημενος.Ειμαι ενας απλος χομπιστας και σε οσα μαγαζια το εχω αναφερει ολοι το κατηγορησαν εκτος απο ενα ψαγμενο και ντομπρο παληκαρι που το γνωριζε και μου ειπε τα καλυτερα.Μαλιστα ενημερωνετε σχεδον καθημερινα για την κατασταση του ενυδρειου μου.Τωρα γιατι καποιοι το κατηγορουν(μηπως εχουν καταστηματα αυτοι και γνωστους).

ΠΟΝΑΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!!

Αυτα απο εναν απλο χομπιστα που το μονο οφελως που ειχε ηταν στο ενυδρειο του και μονο!

Καλο ειναι να μην μπαινουμε σε αντιπαραθεσεις και χαρακτηρισμους σχετικα με οποιοδηποτε προιον. Διοτι προκαλει ενταση και αυτος ΔΕΝ ειναι ο σκοπος του Aquazone.. Κριτικη θετική ή αρνητικη μπορειτε να ασκισετε σε οποιοδηποτε προιον αλλα παντα κοσμια χωρις χαρακτηρισμους σαν τους παραπανω.

Εχουν εκφραστει και αλλες αποψεις κοσμιες που πραγματικα βοηθησαν στο ολο θεμα. Αλλα δεν θα επιτρεψουμε οι συζητησεις να ξεφευγουν ετσι!

Παρακαλω να μην ξανασυμβει ποτε! Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει μερικοί μήνες από τότε που άρχισε αυτή η κουβέντα.

Θα ήταν χρήσιμο και ενδιαφέρον να πάρουμε μια ιδέα για τις επιπτώσεις του ECO AQUALIZER από όσους ήδη το χρησιμοποιείτε εδώ και καιρό.

Θα ήταν δε πιό χρήσιμο και ενδιαφέρον στις απαντήσεις σας (επιπλέον των εντυπώσεων) να αναφέρετε/παραθέσετε και μετρήσεις ώστε να κατανοήσουμε τις μεταβολές των φυσικών ή/και χημικών δεικτών που επέφερε το ανωτέρω προϊόν στα ενυδρεία που χρησιμοποιείτε.

:);)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...