Jump to content

Παραπονα Προς Τον Υπευθυνο


nikossarr

Recommended Posts

δεν ξερω ποιος ειναι ο διαχειριστης στις αγγελιες αλλα εχω παραπονα.δεν εχω δημιουργισει κανενα προβλημα στα τοσα χρονια που ειμαι εγεγραμενος προσπαθω εδω και 10 ημερες να ανεβασω μια αγγελια και δεν μου την ανεβαζετε..υπαρχει καποιο προσωπικο προβλημα..παρακαλω αν υπαρχει να μου τηλεφωνισετε να το συζητησουμε..6983663636 Νικος.

γραφω απο εδω για να το δει ο διαχειριστης..ευχαριστω

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
μεταφορά στην σωστή κατηγορία
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο, κατ αρχάς το θέμα σου μεταφέρθηκε στην σωστή κατηγορία...

Κατά δεύτερον, πρίν εκφράσεις τα παράπονά σου, εσύ και το οποιοδήποτε άλλο μέλος (μιας και έχουμε πολλούς παραπονούμενους για την μη σωστή διαχείριση μου στις αγγελίες) θα σε παρακαλέσω να διαβάσεις πρώτα τους κανονισμούς των αγγελιών, και μετά να παραπονεθείς, αν έχεις δίκιο....

Πολύ σωστά, όπως λες, τόσα χρόνια δεν έχεις δημιουργήσει πρόβλημα, αλλά η μή ορθή τήρηση των κανόνων των αγγελιών, με οδηγεί στην μή έγκρισή τους και χωρίς περαιτέρω ενημέρωση, όπως ορίζει πάλι ο κανονισμός, στην παράγραφο 11, που πολλοί δεν διαβάζετε.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα φίλε Νίκο θα μιλήσουμε τελείως ελεύθερα

Η αγγελία που έβαλες σήμερα στις 9:14 το πρωί, ούτε αυτή θα εγκριθεί, γιατί εξακολουθείς να παραβαίνεις την παράγραφο 3 όπως έκανες και χθές....

Όταν με το καλό δεν παραβείς αυτή την παράγραφο, ή όποια άλλη, θα εγκριθούν και οι αγγελίες σου

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

την εκλεισα την παλια αγγελια που ειχα..νομιζω οτι ειμαι οκ.πριν τη διαγραψεις πες μου τι αλλο προβλημα εχω γιατι εχω βαρεθει να γραφω..ευχαριστω για την υπομονη

Link to comment
Share on other sites

φίλε διαχειριστή η αρμοδιότητα σου αφού έχεις αναλάβει αυτή τη δουλειά είναι να διορθώνεις τις αγγελίες. αφού θέλατε να τηρούνται κάποιοι κανονισμοί γιατί κλειδώσατε το άμεσο upload των αγγελιών? και να σας πω κάτι, μια αγγελία θέλει ο άνθρωπος να ανεβάσει και τον περνάτε από κρητική επιτροπή..

Link to comment
Share on other sites

την εκλεισα την παλια αγγελια που ειχα..νομιζω οτι ειμαι οκ.πριν τη διαγραψεις πες μου τι αλλο προβλημα εχω γιατι εχω βαρεθει να γραφω..ευχαριστω για την υπομονη

Τώρα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, και η αγγελία σου εγκρίθηκε

η δικια μου αγγελια ειναι κομπλε???,ιας και γω το ιδιο λαθος ειχα κανει!

θα ξεραθουν τα φυτακια!κριμα ειναι! :thumbsu:

ευχαριστω!

Για ψάξε κι εσύ λίγο τον κανονισμό φίλε μου να βρείς κι εσύ το λάθος σου.... Διευκρίνηση, όποια αγγελία δεν εγκρίθηκε στην μέρα δημοσίευσής της, διαγράφετε

Link to comment
Share on other sites

Εσένα λοιπόν φίλε fouskos θα σου απαντήσω ξεχωριστά, αν και δεν το κάνω ποτέ

Παράθεση
φίλε διαχειριστή η αρμοδιότητα σου αφού έχεις αναλάβει αυτή τη δουλειά είναι να διορθώνεις τις αγγελίες.

κάνεις λάθος, δικιά μου δουλειά είναι να δώ αν εφαρμόζουν τον κανονισμό, για να τις εγκρίνω, και αν δεν τον εφαρμόζουν να τις διαγράφω.... Από καλή τη θελήσει διορθώνω τους τίτλους και τις μεταφέρω στο σωστό θεματικό, μιας και βάση κανονισμού είμαι καλυμμένος στο να μην επεμβαίνω αν δεν είναι σωστές (παράγραφος 11 του κανονισμού)

Παράθεση
11. Οι όποιες αγγελίες που δεν ακολουθούν αυτούς τους όρους, δεν θα διορθώνονται, δεν θα εγκρίνονται και συνεπώς θα διαγράφονται χωρίς καμιά επιπλέον προειδοποίηση προς το μέλος που τις ανάρτησε.
Παράθεση
αφού θέλατε να τηρούνται κάποιοι κανονισμοί γιατί κλειδώσατε το άμεσο upload των αγγελιών?

Στο παρελθόν ήταν ξεκλείδωτες, και το μόνο που γινόταν ήταν τα μέλη να κάνουν καθημερινά ανανέωση, αγνοώντας την παράγραφο που λέει ότι κάθε μορφή ανανέωσης, γίνετε μετά από 5 μέρες από το τελευταίο εγκεκριμένο πόστ. (παράγραφος 7 του  κανονισμού)

Παράθεση
7. Η ανανέωση κάθε αγγελίας θα γίνεται μόνο μετά την παρέλευση 5 ημερών από την τελευταία δημοσίευση. Οι συνεχόμενες ανανεώσεις σε μικρότερο χρονικό διάστημα, θα επιφέρουν κλείδωμα της αγγελίας και επίπληξη του συγγραφέα.

Επίσης, αν τις αφήνουμε ανοιχτές πολλά μέλη που αρνούνται να διαβάσουν τον κανονισμό, πάνε και απαντάνε μέσα στις αγγελίες, που απαγορεύεται (παράγραφος 5 του  κανονισμού)

Παράθεση
5. Σε περίπτωση που κάποιο μέλος επιθυμεί να απαντήσει θετικά σε αγγελία, μπορεί να το κάνει είτε χρησιμοποιώντας τα στοιχεία επικοινωνίας, που ενδεχομένως θα τη συνοδεύουν, είτε με προσωπικό μήνυμα ( ΠΜ ) στο συγγραφέα της.

Σήμερα για παράδειγμα, στις 18 ανανεώσεις που υπήρχαν, οι 4 ήταν κλειδώματα, οι 8 νόμιμες ανανεώσεις, και οι υπόλοιπες 6 ήταν απαντήσεις σε αγγελίες που έδωσε 1 μόνο μέλος.....

Παράθεση
και να σας πω κάτι, μια αγγελία θέλει ο άνθρωπος να ανεβάσει και τον περνάτε από κρητική επιτροπή..

εδώ δεν είναι φόρουμ αγγελιών..... Οι αγγελίες λειτουργούν αποκλειστικά και μόνο σαν βοηθητικό κομμάτι, και επειδή κάποιοι γραφόντουσαν στο φόρουμ και η μοναδική τους συμμετοχή ήταν οι αγοροπωλησίες, γι αυτό κλειδώθηκαν.... Στο κάτω κάτω υπάρχουν και ελεύθερα site για αγγελίες ( που βέβαια και εκεί περνάνε έγκριση, και μάλιστα πολλές κόβονται, αλλά κανείς δεν παραπονιέται)

Επίσης στις 10 νέες αγγελίες που δημοσιεύθηκαν σήμερα, η 1 ήταν διπλή δημοσίευση κατά λάθος, 6 νόμιμες και εγκρίθηκαν και 3 μη εγκεκριμένες, λόγο ίδιου λάθους με εσάς.... Άρα καταλαβαίνεις τι καταιγισμός "άχρηστων" ποστ θα υπήρχαν καθημερινά που θα "επιβάρυναν" το φόρουμ, αν ήταν ξεκλείδωτες οι αγγελίες

Ελπίζω αυτό το θέμα να αναγνωσθεί από όλους τους ενδιαφερόμενους, ώστε να μην κάνουν τα ίδια λάθη στο μέλλον

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να το παρει το ποταμι??

Όχι, θα το ψάξεις όπως έκαναν και τα υπόλοιπα μέλη.

Link to comment
Share on other sites

παρ' όλα αυτά σε δικιά μου ανανέωση αγγελίας μετά από 10 μέρες δεν έγινε ποτέ!!!!

φυσικά σε αυτή την περίπτωση απλά δεν μπορείς να κάνεις λάθος .....

Link to comment
Share on other sites

παρ' όλα αυτά σε δικιά μου ανανέωση αγγελίας μετά από 10 μέρες δεν έγινε ποτέ!!!!

φυσικά σε αυτή την περίπτωση απλά δεν μπορείς να κάνεις λάθος .....

Για δείξε λινκ από την αγγελία που αναφέρεις να το εξακριβώσω...

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμένη αγγελία

το πρώτο πόστ το έκανες 13 Δεκεμβρίου 2013 ώρα 00:38

Το δεύτερο το έκανες 14 Δεκεμβρίου 2013 ώρα 15:32, μια μέρα μετά, παραβαίνοντας τον κανονισμό των 5 ημερών, και αμέσως έμεινε αόρατο

Το τρίτο πόστ το έκανες 17 Δεκεμβρίου 2013 ώρα 14:57, 4 μέρες μετά το πρώτο πόστ, που πάλι παραβαίνει τον κανονισμό των 5 ημερών, και δεν εγκρίθηκε ούτε αυτό...

Το τέταρτο πόστ το έκανες 17 Δεκεμβρίου ώρα 21:47, πάλι νωρίτερα των 5 ημερών, αλλά από λάθος μου εγκρίθηκε.

Πέμπτο πόστ στις 6 Ιανουαρίου 2014 ώρα 21:21 και εγκρίθηκε κανονικά

Έκτο πόστ 24 Ιανουαρίου 2014 ώρα 01:21 και εγκρίθηκε κανονικά

Έβδομο πόστ, 5 Φεβρουαρίου 2014 ώρα 10:10 και εγκρίθηκε κανονικά

Όγδοο πόστ 28 φεβρουαρίου 2014 ώρα 16:10 και εγκρίθηκε κανονικά

Ένατο πόστ 30 Μαρτίου 2014 ώρα 10:53 και εγκρίθηκε κανονικά

Αυτά είναι τα πόστ της συγκεκριμένης αγγελίας, και αν θές σου ενεργοποιώ και τα 2 λίνκ που δεν μπορείς να διαβάζεις, για να διαπιστώσεις ιδίοις όμαση το αν λέω αλήθεια, μιας και στο Aquazone δεν διαγράφουμε τίποτα, για να μπορούμε να αποδείξουμε ότι δεν κάνουμε διακρίσεις

Link to comment
Share on other sites

Αν αναλογιστουμε ολοι μας οτι απο ενα ατομο περναει ολος αυτος ο φορτος δημοσιευσης αγγελιων,ανανεωσεων,κλεισιματος κλπ,θα δουμε πως ειναι αυτονοητη η κατανοηση του κανονισμου των αγγελιων.

Και αυτον θα διευκολυνουμε,και τον εαυτο μας :)

Φιλικα :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι και λιγο βλαχος και μπορει να χανω και λιγο θα ηθελα να διευκρινιστει αν γινεται που κανω λαθος!

τα φυτακια βλεπω να τα τρωει η μαρμαγκα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολλές φορές έχω ξεχάσει και εγώ αγγελία ανοιχτή και έκανα (παράπονα) αλλά τελικά είχα εγώ λάθος και το παραδέχτηκα !
Αν είμαστε εμείς σωστοί ο Mr_Zoo θα έχει πολύ λιγότερη και ευκολότερη δουλειά να κάνει .
Και κάτι ακόμα όλοι οι διαχειριστές περνάνε ώρες και ώρες για να λειτουργεί σωστά το forum χωρίς κανένα όφελος παρά μόνο γιατί θέλουν να βοηθήσουν εμάς και κατά συνέπεια να πάει ένα βήμα πιο μπροστά το Ενυδρείο όποτε και λάθη να γίνουν καποια φορά μην πέφτετε να τους φάτε !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν παραπονέθηκα για τα πρώτα αλλά για την τελευταία φορά που σου έστειλα ανανέωση αυτής που δεν έγινε ποτέ

το πρώτο ποστ έγινε για διόρθωση γιατί δεν ανέβηκαν οι φωτο τα δε 3&4 δεν είναι 4 αλλά 5 μέρες (13,14,15,16,17)!!! και φυσικά είναι 2 μαζί γιατί θεώρησα ότι έκανες λάθος (άλλωστε για αυτό το δημοσίευσες μετά) και ξαναρωτάω....η ανανέωση η τελευταία πού είναι; δεν την βλέπω ούτε σε αυτά που μου έγραψες ....... 17 Απριλίου αν θυμάμαι καλά..... απορεία εκφράζω δεν στην "λέω" :).Τέλος όπως βλέπεις αφήνω μεγάλα διαστήματα ανανέωσης ακριβώς για να μην γίνομαι κουραστικός....

ευχαριστώ.

Δία, όλα τα παιδιά που έχουν αναλάβει την υποστήριξη του φόρουμ είναι αξιέπαινα, προς Θεού δεν κατηγορώ κανέναν, απλά παραβλέψεις και λάθη κάνουμε όλοι μας, δεν είναι κακό (με καλή διάθεση πάντα) να τα αναφέρουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη και τελευταία φορά που το λέω, και παραβαίνω τις αρχές μου, το να αφήνω τα μέλη να το ψάξουν μόνα τους δηλαδή (ο Αργύρης Π ξέρει πολύ καλά πόσα μηνύματα ανταλλάξαμε χωρίς να του λέω που είναι το λάθος του, μέχρι που το βρήκε μόνος του...)

On 10/5/2014 at 0:14 ΠΜ, το μέλος Γεωργιος 1979 έγραψε:

παιδια επειδη ειμαι και λιγο βλαχος και μπορει να χανω και λιγο θα ηθελα να διευκρινιστει αν γινεται που κανω λαθος!

τα φυτακια βλεπω να τα τρωει η μαρμαγκα!

Φίλε Γιώργος 1979, η παράγραφος 3 του κανονισμού λέει

Παράθεση
3. Ο συγγραφέας υποχρεούται να συγκεντρώνει όλα τα είδη που διαθέτει προς πώληση ή επιθυμεί προς αγορά, εντός μίας αγγελίας και η δημοσίευση θα πρέπει να γίνεται σε μία και μόνο κατηγορία.

Οπότε εσύ πως θές να σου εγκριθεί νέα αγγελία στην κατηγορία "Ενυδρειακά Γλυκού" την στιγμή που έχεις αυτή ενεργή

 

Ζητώ συγνώμη από όλα τα μέλη, σαν τον Αργύρη Π, που τους έβγαλα το λάδι μέχρι να βρούν μόνοι τους ποιό είναι το λάθος και να το διορθώσουν, ενώ τώρα δίνω μασημένη τροφή, λειτουργώντας άδικα προς εσάς αυτή την στιγμή

Link to comment
Share on other sites

δεν παραπονέθηκα για τα πρώτα αλλά για την τελευταία φορά που σου έστειλα ανανέωση αυτής που δεν έγινε ποτέ

το πρώτο ποστ έγινε για διόρθωση γιατί δεν ανέβηκαν οι φωτο τα δε 3&4 δεν είναι 4 αλλά 5 μέρες (13,14,15,16,17)!!! και φυσικά είναι 2 μαζί γιατί θεώρησα ότι έκανες λάθος (άλλωστε για αυτό το δημοσίευσες μετά) και ξαναρωτάω....η ανανέωση η τελευταία πού είναι; δεν την βλέπω ούτε σε αυτά που μου έγραψες ....... 17 Απριλίου αν θυμάμαι καλά..... απορεία εκφράζω δεν στην "λέω" :).Τέλος όπως βλέπεις αφήνω μεγάλα διαστήματα ανανέωσης ακριβώς για να μην γίνομαι κουραστικός....

ευχαριστώ.

Δία, όλα τα παιδιά που έχουν αναλάβει την υποστήριξη του φόρουμ είναι αξιέπαινα, προς Θεού δεν κατηγορώ κανέναν, απλά παραβλέψεις και λάθη κάνουμε όλοι μας, δεν είναι κακό (με καλή διάθεση πάντα) να τα αναφέρουμε.....

Το καταλαβαίνω ότι δεν μου την λές, και απλά εκφράζεις την απορία σου, το εκτιμώ, και γι αυτό σου απαντώ....

Όπως σου είπα και πρίν, όλοι στην ομάδα είμαστε υποχρεωμένοι να μην διαγράφουμε ποστ, αλλά να τα αφήνουμε αόρατα, για να αποφεύγονται παρεξηγήσεις...

Στην δικιά σου αγγελία, το τελευταίο εγκεκριμένο (ορατό) ή μη εγκεκριμένο (αόρατο) ποστ είναι αυτό στις 30 Μαρτίου, όπως σου έγραψα παραπάνω, και προτελευταίο αυτό στις 28 Φεβρουαρίου.... Ενδιάμεσα δεν υπάρχει κανένα πόστ.....Αυτό που εννοώ είναι πως και το ιντερνετ μηχάνημα είναι, που μπορεί να κάνει λάθη (τυχόν μη αποθήκευση προσωρινού αρχείου, ή να μην στάλθηκε η απάντηση από λάθος του συστήματος). Δεν λέω ότι φταίς κάπου, απλά ούτε εμείς κάναμε κάτι "εις βάρος σου".

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ειμαι στην δυσαρεστη θεση να μην δεχτω αυτη την συγνωμη!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα αρχης!

Ελα humor ηταν να σπασει η ενταση ,μην παρεξηγηθω κιολας :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρεξήγησε, επειδή κατάλαβα εξ αρχής τι εννοείς.... Αλλά για όσους με γνωρίζουν, ξέρουν πως αυτή είναι η "αρχή" μου.

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω ότι δεν μου την λές, και απλά εκφράζεις την απορία σου, το εκτιμώ, και γι αυτό σου απαντώ....

Όπως σου είπα και πρίν, όλοι στην ομάδα είμαστε υποχρεωμένοι να μην διαγράφουμε ποστ, αλλά να τα αφήνουμε αόρατα, για να αποφεύγονται παρεξηγήσεις...

Στην δικιά σου αγγελία, το τελευταίο εγκεκριμένο (ορατό) ή μη εγκεκριμένο (αόρατο) ποστ είναι αυτό στις 30 Μαρτίου, όπως σου έγραψα παραπάνω, και προτελευταίο αυτό στις 28 Φεβρουαρίου.... Ενδιάμεσα δεν υπάρχει κανένα πόστ.....Αυτό που εννοώ είναι πως και το ιντερνετ μηχάνημα είναι, που μπορεί να κάνει λάθη (τυχόν μη αποθήκευση προσωρινού αρχείου, ή να μην στάλθηκε η απάντηση από λάθος του συστήματος). Δεν λέω ότι φταίς κάπου, απλά ούτε εμείς κάναμε κάτι "εις βάρος σου".

ούτε για αστείο δεν πίστεψα κάτι τέτοιο!!!! :)

ευχαριστώ για τον χρόνο που διαθέτεις να μου απαντήσεις στις απορίες μου.Μάλον πέσαμε στον "δαίμων του διαδικτύου"!

όλα καλά λοιπόν και πάμε παρακάτω.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...