Jump to content

Sos Γεννα!


themikyri

Recommended Posts

Μία ερώτηση να κάνω πάνω στο θέμα νερό ?
Αν έχουμε ψαράκια που ζουν σε νερό (τυχαία νούμερα) από 6-8 και ψαράκια που ζουν από 7-9 δεν θα μπορούσαν να συνυπάρξουν στο 7???
Και ακόμα τα balloon molly που έβαλε ο φίλος στο ενυδρείο του γιατί δεν ταιριάζουν με τον μονομάχο από θέμα παραμέτρων τουλάχιστον όλα έχουν ένα ανεκτό όριο αν είσαι μέσα σε αυτό και τα ψάρια σου τα παρακολουθείς και δεν βλέπεις προβλήματα πιο είναι το πρόβλημα ?
Συγνώμη αν φαίνομαι ειρωνικός δεν έχω τέτοια πρόθεση απλά έχω κάποιες απορίες !

Link to comment
Share on other sites

Μονομαχος και μολυ! Τα ψαρια αυτα συναντουνται σε ph οριακα! Και αν θελουμε να ειμαστε στα ιδανικα του μονομαχου δεν συναντιουνται πουθενα!

Τα μολυ, αν θελουμε να τα διατηρουμε και πιο σωστα ( κανεις δεν το κανει ), θελουν και υφαλμυρο νερο!

Αργυρη, εσυ θα εβαζες γκαπυ ή αφρικανες στο ενυδρειο σου με τους δισκους;

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρεις ότι δεν μου αρέσουν οι συγκατοικήσεις ψαριών από διαφορετικά μέρη του πλανήτη όπως δεν αρέσουν ούτε σε εσένα !
Συναντιούνται!!

Οριακά ή όχι μπορούν να συμβιώσουν στις ίδιες συνθήκες , ξέρω τι με περιμένει από αύριο :chair: αλλά συνεχίζω....

αν δεν έχουμε αψιμαχίες γιατί να μην τα έχουμε μαζί???
Ναι δεν είναι το τέλειο ενυδρείο ναι δεν είναι βιοτόπου ίσως να είναι εκτός τόπου ε και ?
Το αν θα πάει καλά θα μας το δείξει ο χρόνος !!!
Και Θεόδωρε καλέ μου φίλε είπες ή μάλλον έγραψες μία τεράστια λέξη ''ιδανικές'' πιο ενυδρείο έχει ιδανικές συνθήκες ???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...