Jump to content

pan_Oz Reef


pan_Oz

Recommended Posts

Το απότομο κλείσιμο στο σπίτι μετα απο διακοπές αυτα εχει.. Με τρωγε το χερι μου, αν και περιμένουν πολλές πληρωμές οπως ολους φαντάζομαι αυτο το μήνα, μπήκα fish street και έκανα την αγορά .. Jebao RW-8

Υπομονή τώρα να έρθει από Αγγλία..

Εχει παραγγείλει κανένας απο εκει? ξερει πόσες μέρες κανει ?? λεει 7 με 14..

Link to comment
Share on other sites

Το απότομο κλείσιμο στο σπίτι μετα απο διακοπές αυτα εχει.. Με τρωγε το χερι μου, αν και περιμένουν πολλές πληρωμές οπως ολους φαντάζομαι αυτο το μήνα, μπήκα fish street και έκανα την αγορά .. Jebao RW-8

Υπομονή τώρα να έρθει από Αγγλία..

Εχει παραγγείλει κανένας απο εκει? ξερει πόσες μέρες κανει ?? λεει 7 με 14..

Απο Κινα η απο Αγγλια εκανες την παραγγελια Πανο?

Link to comment
Share on other sites

Αγγλία Θανάση

Περιπου 10 μερες αναμονή τοτε...

Καλος να την δεχτεις..

Link to comment
Share on other sites

Περιπου 10 μερες αναμονή τοτε...

Καλος να την δεχτεις..

την εχεις δει σε λειτουργία?? λένε εχει καλυτερη ροή απο την wp25

Link to comment
Share on other sites

την εχεις δει σε λειτουργία?? λένε εχει καλυτερη ροή απο την wp25

Εχω βαλει την RW-15 και ειναι πραγματικα πολυ ανώτερη απο την wp40 που ειχα πριν και ναι η ροη ειναι πολυ καλύτερη....

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την RW-15 και ειναι πραγματικα πολυ ανώτερη απο την wp40 που ειχα πριν και ναι η ροη ειναι πολυ καλύτερη....

Χαίρομαι :)

Link to comment
Share on other sites

2 αντλίες των 4500λτ μάλλον για να πετύχεις κυκλοφορία 50φορές τα λίτρα σου.

Βασιλη δεν ειναι ακριβως ετσι το βλεοεις το ενυδρειο και δυναμωνεις.

Σωστά Νικόλα?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rw 15 δεν εχει 15000λιτρα ανα ωρα; Δεν ειναι υπερβολη να εχει τοσο κυκλοφορια απο ενα κυκλοφοριτη και σε αυτα τα λιτρα;

Link to comment
Share on other sites

Για sps νομιζω καλα ειναι, μπορει να την εχει και ρυθμισμενη χαμηλα στην αρχη....

Link to comment
Share on other sites

η RW8 είναι στα 8000lt, οι ρυθμίσεις όταν με το καλό έρθει :) υπάρχει και μια tunze στα 1900lt. Αυτές οι 2 θα μείνουν μέσα. Μια αριστερά και μία δεξια στη πλάτη του ενυδρείου.

αλήθεια υπάρχει καποιο ακίνδυνο χρωματιστό υγρό που θα μπορούσε να βοηθήσει στο να δείς τη κυκλοφορία μέσα στο ενυδρείο?

Link to comment
Share on other sites

Σε ενυδρειο κυβο 280λιτρα αμα δεν κανω λαθος η wp 25 στην μεσαια ταχυτητα με αργο κυματισμο μπερδευε το αραγονιτη.

Δεν θελω να το παιξω εξυπνος απλα εχω τρομαξη με της δυνατοτητες της!

Link to comment
Share on other sites

η RW8 είναι στα 8000lt, οι ρυθμίσεις όταν με το καλό έρθει :) υπάρχει και μια tunze στα 1900lt. Αυτές οι 2 θα μείνουν μέσα. Μια αριστερά και μία δεξια στη πλάτη του ενυδρείου.

αλήθεια υπάρχει καποιο ακίνδυνο χρωματιστό υγρό που θα μπορούσε να βοηθήσει στο να δείς τη κυκλοφορία μέσα στο ενυδρείο?

πετα ενα φιλτρο απο τσιγαρο μεσα και θα δεις τη κυκλοφορια εχεις.
Link to comment
Share on other sites

στη μεσαία ταχύτητα στα 280lt και ανακατεύει αραγωνιτη? :bigemo_harabe_net-135:

την έχω δει σε κύβο φίλου 50*50*50 και μου φάνηκε οτι πρέπει..

τι να πώ.. απο κοντά οταν με το καλό έρθει

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια, ξέρει κανείς για καποιο υγρό όπως έγραψα παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια, ξέρει κανείς για καποιο υγρό όπως έγραψα παραπάνω?

σου εγραψα Πανο ενα τροπο
Link to comment
Share on other sites

σου εγραψα Πανο ενα τροπο

thanks Νίκο, δεν το είχα δει.. το έχω δοκιμάσει, απλά έλεγα οτι με υγρό θα ήταν καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

thanks Νίκο, δεν το είχα δει.. το έχω δοκιμάσει, απλά έλεγα οτι με υγρό θα ήταν καλύτερα

απλο πρακτικο με σδειο ενυδρειο αλλη με βραχο τελειως αλλη κυκλοφορια για αυτο βλεπεις σε ολες τις εκθεσεις τους κυκλοφοριτες τους εχουν σε ενυδρεια μονο με νερο λογικο αλλα μην λεμε οταν μπει μεσα δεν κανει καταλαβαινεις τι εννοω.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έφτασε επιτέλους η jebao! :)

7CE8C7A4-9D48-469D-879B-D0F86718A136_zps

802BA727-5A60-4230-B543-01517D76B9AA_zps

05D44B46-2AD4-4354-BFC1-5A5B342E23B4_zps

Οι πρώτες εντυπώσεις ειναι καλές ;) Η ποιότητα κατασκευής σίγουρα υστερεί αυτής των γερμανικών. Η αλήθεια ειναι οτι η καταγωγή της φαίνεται ακομα και απο το packaging

Το μηχάνημα ειναι δυνατό όμως και τελείως αθορυβο :) αυτο ειναι και το βασικότερο

Προς το παρόν την εχω σεταρει foul speed στο w1 και δείχνει να υπάρχει κίνηση παντού

Η αλήθεια ειναι πως θελω βοήθεια για τη τελική θέση των κυκλοφοριτων.

Υπενθυμίζω οτι το ενυδρειο ειναι ο κλασικός κύβος της anubia και απο κυκλοφορία έρχεται απο τη έξοδο του mce-600, μια tunze 6015 (1900lt) και το νέο εργαλείο. Μου αρεσει να κάτσουν στη πλάτη τπτ ενυδρειου. Εώς τώρα την tunze την ειχα για αναταραξη..προς τα που λέτε να τη στρέψω τωρα? σε τη βάθος να τις βάλω απο την επιφάνεια ??

Το άλλο θεματάκι ειναι η αναπλήρωση.. Λόγω του κυματισμου στην επιφάνεια, η αναπλήρωση ξεκινά και σταματάει ανα 2 δευτερόλεπτα και ήδη μου χει κανει πονοκέφαλο!!! Καμία ιδέα γι αυτο????

Link to comment
Share on other sites

βαλε σαμπ..... :sword:

ωραια φενεται παντως.... για τις θεσεις θα σου προτηνω να ξεκινησεις τις δοκιμες, δεν ειναι κατι στανταρ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...