Jump to content

My Reef Dream ~250Lt Mixed Reef


fmnstr

Recommended Posts

Πολύ καλό update με χρήσιμες παρατηρήσεις και πολύ ωραίες φωτό!!

Πολύ όμορφα χρώματα και πολύ καλή ανάπτυξη. ΟΙ επιλογές σου φαίνεται ότι σε δικαιώνουν.

Καλή συνέχεια στο υπέροχο ενυδρείο σου!! :thumbsu: :thumbsu: :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

μπραβο αντωνη εχω μηνει με τα ματια και το στομα ανηχτω τελειο παντα να σου ειναι ετσι και ακομα καλητερο

Link to comment
Share on other sites

φτου και παλι φτου να μην ματιάσω το υπέροχο ενυδρειο σου!

 

Εγω ζηλευω το δικο σου. Ετσι θελω να γινει οταν το μεγαλωσω. Εισαι προτυπο για μενα. Επισης ευχαριστω πολυ.

 

Πολύ καλό update με χρήσιμες παρατηρήσεις και πολύ ωραίες φωτό!!

Πολύ όμορφα χρώματα και πολύ καλή ανάπτυξη. ΟΙ επιλογές σου φαίνεται ότι σε δικαιώνουν.

Καλή συνέχεια στο υπέροχο ενυδρείο σου!! :thumbsu: :thumbsu: :thumbsu:

 

Ευχαριστω πολυ Λουκα!

Link to comment
Share on other sites

εγω στα ειπα και απο κοντα αδερφε απλα υπεροχο :bow: :bow: :bow:

Link to comment
Share on other sites

πανέμορφο φίλε! ευχαριστούμε για τις πληροφορίες που μοιράστηκες!

τα κοράλλια σου είναι γεμάτα υγεία και τα χρώματα εκπληκτικά!

Link to comment
Share on other sites

Που εισαι ρε ψυχη;!

Πολλα μπραβο και απο εμενα :) εχεις φτισξει εναν υπεροχο υφαλο ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο την τελευταία φορά που το είδα γίνεται ακομα καλύτερο!  :thumbsu:

 

Μπράβο Αντώνη, οπως σου εχω πει πολλές φορές απο κοντά, είναι υπέροχο το ενυδρείο σου! Αυτες οι σεριατοπόρες...θυμίζουν κανονικό ύφαλο.. :bow: 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε αντωναρε,φοβερο το ενυδρειο και τα κοραλια φαινονται να ειναι σε τρομερη κατασταση :bow:

1η και 7η φωτο..... :w00t:  :w00t:  :w00t:  :w00t:  :w00t:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά. Να χαίρεστε και σεις τα στολίδια σας.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Αντωνη εχει γινει τουμπανο

και τα κοραλια πανεμορφα

Link to comment
Share on other sites

και 2 βιντεο (ο φωτισμος ειναι πιο λευκος στην πραγματικοτητα)

 

http://youtu.be/u14c0FcJcb8
 

Έγινε επεξεργασία - fmnstr
Link to comment
Share on other sites

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο μπραβο σου.Να ρωτησω το yellow ενω ειναι χονδρο και καθαρο το χρωμα του ειναι ξεθωριασμενο,με ξεγελαει ο φωτισμος των λεντ η ετσι ειναι?.

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ ωραίο !

Εξαιρετικά χρώματα !

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο μπραβο σου.Να ρωτησω το yellow ενω ειναι χονδρο και καθαρο το χρωμα του ειναι ξεθωριασμενο,με ξεγελαει ο φωτισμος των λεντ η ετσι ειναι?.

Νίκο και εγώ το ίδιο σκέφτηκα !

Λες και είδα το gasper , το αλμπινο τανγκ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο μπραβο σου.Να ρωτησω το yellow ενω ειναι χονδρο και καθαρο το χρωμα του ειναι ξεθωριασμενο,με ξεγελαει ο φωτισμος των λεντ η ετσι ειναι?.

 

Κοιτα σιγουρα σε ξεγελαει ο φωτισμος, αν προσεξεις καλα το πρωτο βιντεο αλλαζει λιγο το focus οταν εμφανιζεται και σε καποια σημεια που φαινεται και πιο εντονη η ευφυλια φαινεται και το κιτρινο του.

 

Ομως σε σχεση πχ. με τα yellow που εχω δει σε ενυδρειο στην Αυστρια δεν εχει αυτο το βαθυ κιτρινο. Εχει ενα λιγο πιο απαλο αλλα δεν ειναι ξεθωριασμενος. Η αληθεια ειναι οτι τωρα που το σκεφτομαι και μενα με ξεγελαει ο φωτισμος σε σχεση οπως τον θυμαμαι με το παλιο φωτιστικο που ηταν πιο λευκο.

 

Σκεφτεσαι κατι για την διατροφη του ή κατι αλλο να προσεξω? Ταιζω καθημερινα μια μιξη απο τροφες της ocean nutrition : formula two, formula one, prime reef, της seachem chlorella,nutrimarine, special, shrimp και marine krill αποξηραμενο. Αυτα με το χερι 1-2 φορες την ημερα. Επισης στην ταιστρα εχω ocean nutrition formula one small pellets 2 φορες την ημερα. 1 φορα την εβδομαδα δινω Nori της ocean nutrition το οποιο τρωει αποκλειστικα αυτος. 1-2 φορες την εβδομαδα ενα κυβο κατεψυγμενη. Επισης, οποτε δεν βαριεμαι λιωνω pellets (γιατι επιπλεουν και δεν τα τιμανε) της omega one super veggie μαζι με σκορδοζουμο.

Γενικα τρωει με μανια και ορεξη απλα ειναι φοβιτσιαρης και δεν μου ρχεται :( Επισης ειναι το αφεντικο μαζι με το coral beauty στο ενυδρειο μου χωρις να εχουν προβληματα μεταξυ τους. Ριχτε του και ενα φτυσιμο γιατι ειναι η μασκωτ του ενυδρειου.  

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία βιντεάκια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...