Jump to content

Κριμα Για Την Κοπελα!!!


Recommended Posts

Αλλος ενας αδικος χαμος.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κρίμα για την κοπελίτσα και άδικος ο χαμός της. Απλα θα ήθελα να επισημάνω και τον άδικο χαμό ενός πιτσιρικά (5 ετών) απο καρκίνο που η ιστορία του είχε πάρει διαστάσεις μέσα απο τις απέλπιδες προσπάθειες των γονιών που ζητούσαν τη βοήθεια του κόσμου με οποιοδήποτε τροπο και τελικά έχασαν το αγγελούδι τους. Τον άδικο χαμό του αστυνομικού που εκτός υπηρεσίας προσπάθησε να βοηθήσει συμπολίτη του και έχασε τη ζωή του απο κάποιον κακοποιό επειδη απλά υπήρξε εμπόδιο στις παράνομες πράξεις του. Τον άδικο χαμό ενος νέου σε ηλικία πατέρα (στην Πάτρα) που έχασε τη ζωή του οταν έπεσε με τη μηχανή και τον σοβαρότατο τραυματισμό του ανήλικου υιού του που επίσης επέβαινε στη μηχανή. Τον άδικο χαμό τουλάχιστον 302 ανθρακορύχων στην Τουρκία. Όλα, περιστατικά αυτού του μήνα!....απλα οι τελευταίοι δεν ηταν ηθοποιοί, τραγουδιστές ή ολυμπιονίκες και δεν ασχοληθήκαμε και πολύ μαζί τους. Οταν χάνεται μια ανθρώπινη ζωή με βίαιο τροπο ειναι μια είδηση, γιατί να τις αναπαράγουμε επιλεκτικά;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

safarpn πολυ σωστα τα λες....Για αυτους πρεπει να θρηνουμε πρωτα και μετα για ολυμπιονικες ,τραγουδιστες...επισης κατι ακομα που μου ειχε κινησει το ενδιαφερον...οταν πεθαινε ο paul walker ολοι ασχοληθηκαν με αυτον κανενας ομως δεν ασχοληθηκε με τον χαμο του οδηγου της porsche και ξερεται γιατι...γιατι δεν ηταν διασημος...πλεον εχουμε καταληξει να θαυμαζουμε τα λαθος ατομα και οχι αυτους που πραγματικα το αξιζουν...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

safarpn πολυ σωστα τα λες....Για αυτους πρεπει να θρηνουμε πρωτα και μετα για ολυμπιονικες ,τραγουδιστες...επισης κατι ακομα που μου ειχε κινησει το ενδιαφερον...οταν πεθαινε ο paul walker ολοι ασχοληθηκαν με αυτον κανενας ομως δεν ασχοληθηκε με τον χαμο του οδηγου της porsche και ξερεται γιατι...γιατι δεν ηταν διασημος...πλεον εχουμε καταληξει να θαυμαζουμε τα λαθος ατομα και οχι αυτους που πραγματικα το αξιζουν...

Ναι ρε φίλε!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε!!!!

Δυστυχως!!!
Link to comment
Share on other sites

safarpn πολυ σωστα τα λες....Για αυτους πρεπει να θρηνουμε πρωτα και μετα για ολυμπιονικες ,τραγουδιστες...επισης κατι ακομα που μου ειχε κινησει το ενδιαφερον...οταν πεθαινε ο paul walker ολοι ασχοληθηκαν με αυτον κανενας ομως δεν ασχοληθηκε με τον χαμο του οδηγου της porsche και ξερεται γιατι...γιατι δεν ηταν διασημος...πλεον εχουμε καταληξει να θαυμαζουμε τα λαθος ατομα και οχι αυτους που πραγματικα το αξιζουν...

Σωστοί και οι δύο.Για τα άτομα που επέβαιναν στο αγροτικό και είδαν το χάρο με τα μάτια τους, νοιάστηκε κανείς;

Αυτή έχασε τον έλεγχο για τον χ-ψ λόγο.... Οι άλλοι που πάνε στη δουλειά τους τι φταίνε;

Έγινε επεξεργασία - FotisGt
Link to comment
Share on other sites

τα ατομα που ηταν στο αγροτικο απο οτι γνωριζω δεν πεθαναν...χτυπησαν μονο...οχι οτι προσπαθω να δικαιολογηθω..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ,πεθανε η κοπελα.Πεστε εκει ενα Θεος να την συγχωρεσει,και τελειωσε το θεμα.Αυτοι που πραγματικα θα κλαψουν,ειναι οι συγγενεις του κοριτσιου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι γίνεται όμως; Θεωρούμε "άδικο" το χαμό ενος ανθρώπου που έχασε τη ζωή του μετα απο μια ανεύθυνη πράξη/συμπεριφορά του (δεν αναφέρομαι στην κοπέλα φυσικά). Ο Paul Walker ηταν συνοδηγός σε ενα υπεραυτοκίνητο που έτρεχε με....πόσο;....230; Είμαι σίγουρος οτι γούσταρε και χαμογελούσε εκείνη την ωρα, γούσταρε την ταχύτητα, τη φιγούρα, αποδέχθηκε ενα ενδεχόμενο ατύχημα κι όμως δεν έκανε κάτι για να το αποφύγει. Ο κόσμος τι έκανε; Ανοιξε εκατοντάδες σελίδες στο Facebook στη μνήμη του, προς τιμή του ή δε ξέρω γω τι άλλο. Εδώ υπάρχουν πραγματικές τραγωδίες που συγκλονίζουν και προκαλούν ρίγη όπως ο θάνατος απο καρκίνο ενος παιδιού στην ηλικία που ειναι ο δικός μου υιός (5). Αυτός ειναι ο άδικος θάνατος Βασίλη μου. Συμβαίνουν τραγωδίες έξω απο την πόρτα μας, στο γείτονά μας και κάτσε να δεις τι θα γίνει στην Ελλαδίτσα μας αν πεθάνει κι ο Σουμάχερ. Πορείες συμπαράστασης όχι μόνο στη σύζυγό του αλλα και στη Ferrari. Αυτο που θέλω να πω ειναι οτι ο θάνατος σα γεγονός ειναι πάντα ενα τραγικό συμβάν. Προσωπικά όμως δε μπορω και δε δέχομαι (εγωιστικό;...ίσως) να ιεραρχούμε την αξία της κάθε ζωής ανάλογα με τα "like" που έπαιρνε ο θανών εν ζωή και να αναπαράγουμε την είδηση με τον τροπο που το κάνουμε. Ζητώ συγνώμη που ξέφυγα απο το θέμα για το οποιο ανοίχτηκε το πόστ αλλα ήθελα πραγματικα να τα πω γιατί με ενοχλει πολυ όλο αυτό το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσυπογραφα ολα οσα λες,αν το θεμα ηταν γενικο και αοριστο.Το θεμα το ανοιξε ο φιλος για μια ολυμπιονικη που πεθανε αδοξα,και μεστα νιατα.Τι να λεμε τωρα.Παει η κοπελα,κουραγιο στην μαμα και τον πατερατης.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσυπογραφα ολα οσα λες,αν το θεμα ηταν γενικο και αοριστο.Το θεμα το ανοιξε ο φιλος για μια ολυμπιονικη που πεθανε αδοξα,και μεστα νιατα.Τι να λεμε τωρα.Παει η κοπελα,κουραγιο στην μαμα και τον πατερατης.

Σίγουρα Βασίλη γι' αυτο και ζήτησα συγνώμη που ξέφυγα αλλα το βρήκα σαν ευκαιρία να πω τις σκέψεις μου. Ο Θεός να μας έχει καλά και να προσέχουμε τους εαυτούς μας και τους ανθρώπους που έχουμε διπλα μας.
Link to comment
Share on other sites

Πολυς κοσμος σκοτωνετε μ αυτα τα κουβαδακια τελευταια ρε παιδια, προσεχετε οσοι τα εχετε.....

Link to comment
Share on other sites

ok νομιζω οτι θεμα μπορει να κλεισει εδω...

ΥΓ η κοπελα ηταν προπονητρια σε κοριτσακια της περιοχης μου για 10 χρονια και τα εχει ψυχοπλακωσει ολο αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...