Jump to content

Φυτα Επιφανειας


Recommended Posts

παιδια να σας κανω μια ερωτηση μονο θελω , δεν ξερω αμα ακουστει χαζη απλως ρωταω . Εχω ενα 25λιτρο ενυδρειο και για φυτο επιφανειας εχω κερατοφυλλο καμποσο δηλαδη , απλως θελω να αφαιρεσω λιγο απο το κερατοφυλλο και να βαλω μεσα φακη ωστε τα anubias απο κατω να μην ειναι τοσο εκτεθειμενα στο φως . Θα υπαρξει καποιο προβλημα και αν οχι που μπορω να βρω φακη ?

Link to comment
Share on other sites

με φακη δεν θελεις να μπλεξεις φιλε.σαν καταρα ειναι αυτο το φυτο.θα σου κρυψει εντελως το φως στο ενυδρειο και ακομη και να θελεις να το ξεφορτωθεις θα σου βγει η παναγια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η φακη θα σου γεμισει τα παντα. Φιλτρα, κυκλοφορητες, wave maker, οτι εχεις! Ασε το κερατοφυλλο καλυτερα ή βαλε πιστια.

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

πιστια οπως διαβασα ομως χρειαζετε ενυδρειο χωρις καπακι ενο εγω εχω αρα δισκολα νομιζω

Link to comment
Share on other sites

πιστια οπως διαβασα ομως χρειαζετε ενυδρειο χωρις καπακι ενο εγω εχω αρα δισκολα νομιζω

Δεν ισχυει αυτό
Link to comment
Share on other sites

ενα πολυ ωραιο και ευκολο φυτο για την επιφανεια και οχι μονο που μπορεις να βαλεις ειναι αυτο!

Link to comment
Share on other sites

ωραιο μου φαινεται το HYDROCOTYLE LEUCOCEPHALA αλλα δεν πιστευω να το βρω . Απο θεσσαλονικη ειμαι , αμα ξερει κανεις που να το βρω ας με βοηθησει η αυτο η πιστια . Τελικα για φακη ακυρο ?

Link to comment
Share on other sites

ωραιο μου φαινεται το HYDROCOTYLE LEUCOCEPHALA αλλα δεν πιστευω να το βρω . Απο θεσσαλονικη ειμαι , αμα ξερει κανεις που να το βρω ας με βοηθησει η αυτο η πιστια . Τελικα για φακη ακυρο ?

Αυτο ειναι δικη σου επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...