Jump to content

Φυτα Και Φροντιδα


Recommended Posts

καλημερα συναδελφοι θα ηθελα τη γνωμη σας για το αυτο το υγρο λιπασμα τη να κανω να το βαζω στα φυτα μου αφοβα?

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι προσοχή στις δοσολογιες , αυτές που γράφουν όλα τα λιπάσματα είναι για αρκετά μεγάλη φυτόμάζα

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 6 φυτα φικια μεσα οι οδηγειες ομως δεν γραφουν για την ποσοτητα φυτων λενε 10ml σε 100 λιτρα νερο

Link to comment
Share on other sites

το μεγαλο ενυδρειο με τα αγγελοψαρα που βλεπω δικο σου ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις στο κανάλι μου στην υπογραφή μου ναι

Link to comment
Share on other sites

Ποια φυτά έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

MΠΡΑΒΟ ΣΟΥ πανεμορφο πως ομως το καθαριζεις μεσα με τοσα φυτα δηλ της ακαθαρσιες τον ψαριων μετα απο καιρο δεν πρεπει να καθαριστει το χωμα η αμμος κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Στα φυτεμένα , συνήθως δεν βάζουμε σκούπα βυθού. Μπορείς με το λάστιχο της αλλαγής να τραβάς τα χοντρά.

Link to comment
Share on other sites

Στα φυτεμένα , συνήθως δεν βάζουμε σκούπα βυθού. Μπορείς με το λάστιχο της αλλαγής να τραβάς τα χοντρά.

Έτσι
Link to comment
Share on other sites

τα φυτα ειναι αυτα που μοιαζουν με φικια 6 φυτα εχω δες στο you tube my buna malawi 3 video me κοκκινες πετρες

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως τα φυτά σου έχουν ανάγκη από λίπασμα. Τι φυτά έχεις; Δεν βάζεις καμιά φωτογραφία να δούμε τα φυτά.

Link to comment
Share on other sites

αυτα που ειναι σαν φικια ειδα 2 φυτα απο τα 6 που εχω μεσα και ορισμενα φυλλα τους εχουν χασει το χρωμα τους προς το καφε δες εδωhttps://www.youtube.com/watch?v=3eDy9F5-084

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ πολύ να βάλεις καμιά ταμπλέτα λιπάσματος κοντά στις ρίζες.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό είναι μέσα οι βαλισνέριες ; Μπορεί να χρειάζονται χρόνο να προσαρμοστούν. Με το να μην έχεις πολλά φυτά , είναι επίφοβη η χρήση λιπασμάτων. Μπορεί να γεμίσεις άλγες.

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο, μια χαρά φαίνονται. Αν χαλάσουν και μερικά φύλλα, δεν πειράζει. Αν θέλεις ωστόσο να βάλεις ταμπλέτες λιπάσματος που μπαίνουν στο υπόστρωμα, μπορείς να το κάνεις.

Ψάξε για τέτοιου τύπου : http://www.jbl.de/en/aquatics-freshwater-products/detail/2345/jbl-the-7-balls

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...