Jump to content

Recommended Posts

Επειδή πολλά ακούγονται για την, πολλά υποσχόμενη, συσκευή Eco-aqualizer και αφού είμαι σίγουρος ότι ο τρόπος λειτουργίας της δεν πρόκειται να βλάψει το σύστημά μου, αποφάσισα να προμηθευτώ μία συσκευή, ανάλογη στα λίτρα του ενυδρείου μου.

Θα ήθελα να παρατηρήσω, από πρώτο χέρι, αν συνεισφέρει κάτι περισσότερο, στο καλά ισορροπημένο θαλασσινό σύστημά μου.

Η πρώτη παρατήρησή, χωρίς προκατάληψη και αυθυποβολή, δεν άργησε να έρθει.

Επειδή λόγω του ακατάλληλου της ώρας, δεν ήταν δυνατό να συνδέσω τη συσκευή στο κύκλωμα, έκανα την πιο κάτω κίνηση.

Τοποθέτησα τη συσκευή παράλληλα και σε επαφή, με ένα σωλήνα επιστροφής, χωρίς να τη συνδέσω.

Αυτό έγινε στις 11.30μμ. Το πρωί της επομένης ημέρα και συγκεκριμένα στις 5.00πμ, παρατήρησα ότι το ORP meter, έδειχνε αύξηση του redox κατά 15 μονάδες. Στις 6.00πμ, πριν φύγω από το σπίτι, έδειχνε μια επιπλέον αύξηση 10 μονάδων.

Δεδομένου, ότι είναι εξακριβωμένο, πως το βράδυ η τιμή του redox, μειώνεται το βράδυ αρκετά, στο σύστημά μου, μου προξένησε μεγάλη εντύπωση, γιατί δεν υπήρχε άλλος παράγοντας για να αλλάξει τη "συνήθεια" αυτή, παρά μόνο η παρουσία της συγκεκριμένης συσκευής.

Για να σιγουρευτώ, αποφάσισα να παρατείνω τη προσωρινή παραμονή της συσκευής στην ίδια θέση, για να επιβεβαιωθώ αν πρόκειται για τη συνδρομή της ή σε κάποια άλλη σύμπτωση.

Το αποτέλεσμα ήταν, πως και τα επόμενα δύο βράδια, παρατήρησα την ίδια ακριβώς συμπεριφορά του, των τιμών του redox.

Αυτή τη στιγμή το συνέδεσα στο κύκλωμα, κανονικά και σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή, και θα προσπαθήσω να βγάλω κάποια συμπεράσματα σε βάθος χρόνου, τα οποία και θα ανακοινώσω εδώ.

Παρακαλώ επίσης, όλους όσους τοποθέτησαν πρόσφατα τη συσκευή, στο θαλασσινό ή τροπικό γλυκού νερού ενυδρείο τους, να καταθέσουν τις παρατηρήσεις τους σε αυτό το thread, ώστε να μπορέσουμε να αξιολογήσουμε την προσφορά της συγκεκριμένης συσκευής, μέσα από καθαρά προσωπικές μας εμπειρίες και όχι από διάφορα, θετικά ή αρνητικά αναγνώσματα.

Ευχαριστώ

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη παρατήρησή, χωρίς προκατάληψη και αυθυποβολή, δεν άργησε να έρθει.

Επειδή λόγω του ακατάλληλου της ώρας, δεν ήταν δυνατό να συνδέσω τη συσκευή στο κύκλωμα, έκανα την πιο κάτω κίνηση.

Τοποθέτησα τη συσκευή παράλληλα και σε επαφή, με ένα σωλήνα επιστροφής, χωρίς να τη συνδέσω.

Αυτό έγινε στις 11.30μμ. Το πρωί της επομένης ημέρα και συγκεκριμένα στις 5.00πμ, παρατήρησα ότι το ORP meter, έδειχνε αύξηση του redox κατά 15 μονάδες. Στις 6.00πμ, πριν φύγω από το σπίτι, έδειχνε μια επιπλέον αύξηση 10 μονάδων.

Ακριβως το ιδιο εχω παρατηρησει και εγω. Μαλιστα σε μια κουβεντα που ειχα κανει με το Νικο σπιτι μου, πριν ακομα παρει την συσκευη, ειχε δει οτι την ειχα παραλληλα με τους σωληνες επιστροφης αλλα ακομα δεν την ειχα βαλει "κανονικα". Αλλα με εκπληξη ειχα δει οτι ειχα ανοδο του redox.

Δεν ειχα χαμηλο redox. Το αντιθετο. Ειχα περιπου 420 με 440 χωρις οζον. Και οταν το εβαλα το Eco-equaliser σε 2-3 ημερες μου πηγε στο 480!! Το περιεργο ειναι οτι το probe ηταν φρεσκοκαλιμπραρισμενο και πραγματικα μου εχει κανει πολυ εντυπωση.

Αυτο το συζητησα με το Νικο και θελαμε να επαναληφθη το πειραμα για την επιβεβαιωση και οτι δεν ηταν τυχαιο. Τελικα μετα απο αυτα που αναφερονται παραπανω, σιγουρα δεν ηταν κατι τυχαιο.

Η μονη αλλαγη στο συστημα μου ηταν αυτη. Ουτε αλλαγη νερου, ουτε αλλαγη ανθρακα η PO4 remover ουτε τιποτε περα απο τις κλασικες ποια ρουτινες μου. Ακομα δεν το εχω βαλει στη σωστη θεση γιατι δεν εχω προλαβει, αλλα απο redox τουλαχιστον σκιζουμαι..

Καλο θα ηταν η οποια κριτικη να ειναι με βαση την ουσια και οχι την θεωρια οτι δεν κανει κτλ. Μπορει να ειναι "μουφα", εδω ειμαστε να το πουμε. Μπορει ομως και να κανει δουλεια. Οπως ειπαμε παραπανω, καποια διαφορα ακομα και σε λαθος θεση την ειδαμε. Οποτε ειμαι πολυ περιεργος να δω πως θα τα παει εαν το βαλω σωστα. Γιατι οτι κατι γινεται, ειναι ποια γεγονος! Πραγματικα ειμαι πολυ περιεργος. Ειδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

Εχθές προμηθεύτηκα και εγώ το eco, προσφορά του φίλου μου Νίκου Καρβούνη τον οποίο ευχαριστώ και δημόσια, και σήμερα μετά το μεσημέρι τοποθετήθηκε σε ενυδρείο γλυκού νερού. Αποτελέσματα και διαφορές από τις επόμενες μέρες. :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω σε εσάς που το δοκιμάσατε. Παίζει ρόλο η ροή μέσα από την συσκευή? Δηλαδή είχατε άλλα αποτελέσματα με χάμηλη και άλλα με υψηλή ροή μέσα από την συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω σε εσάς που το δοκιμάσατε. Παίζει ρόλο η ροή μέσα από την συσκευή? Δηλαδή είχατε άλλα αποτελέσματα με χάμηλη και άλλα με υψηλή ροή μέσα από την συσκευή?
Χμμμ, είναι ένα θέμα αυτό Γιάννη το οποίο και εμένα με προβλημάτισε. Η δική μου συσκευή, η οποία βρίσκεται στο ενυδρείο της φίλης arch, είναι με ανεξάρτητο κυκλοφορητή, δε χρειάζεται δηλαδή να παρεμβληθεί σε κάποιο φίλτρο ή επιστροφή από sump, και ο κυκλοφορητής της eheim που έχει είναι εφοδιασμένος με ρυθμιστή ροής. Προς το παρόν στη μέση το έχω, βλέποντας και κάνοντας. Εσύ στο δικό σου eco τι σκοπεύεις να κάνεις?

Εdit:σκεφτόμουν να δημιουργήσω και εγώ αυτό το τόπικ για τα ενυδρεία γλυκού νερού στον εξοπλισμό. Νομίζω ότι θα είναι καλύτερο από το να μπερδέψουμε στο παρόν τις παρατηρήσεις τόσο του γλυκού όσο και του θαλασσινού. :thaman: Αν γίνεται ένα σπλιτ στο θέμα.... :thaman:

Έγινε επεξεργασία - george hmmy
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω σε εσάς που το δοκιμάσατε. Παίζει ρόλο η ροή μέσα από την συσκευή? Δηλαδή είχατε άλλα αποτελέσματα με χάμηλη και άλλα με υψηλή ροή μέσα από την συσκευή?

Στα χαρτια του, εαν η ροη ειναι σε καποια ορια ολα ειναι οκ. Εμεις για να δουμε και ροη, θελουμε πολυυυ....καιρο. Στη δικη μου θεση η ροη ηταν περιπου 4000-4500λιτρα την ωρα. Ο Νικος πρεπει να εχει χαμηλωτερη. Θα δουμε πολλα πιστευω αλλα εν καιρο. Θα αργησουμε λιγο για ποιο ασφαλη και επι της ακριβης ουσιας συμπερασματα. Αλλα οτι κατι γινεται, τουλαχιστον σε θεματα redox ειναι γεγονος. Επομενος για σχολιασμο παρακαλω... :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω τις αμφιβολίες μου για την αποτελεσματικότητα της συσκευής.

Σε ερώτηση που έκανα σε Φίλο και πολύ έμπειρο χομπίστα, που το χρησιμποιεί επί χρόνια, μου είπε ότι δεν μπορεί να βγάλει συμπέρασμα για την αποτελεσματικότητά του, σε αυτά που υπόσχεται ο κατασκευαστής.

Προσωπικά το θεωρώ ακριβό "μηχανάκι" για να το δοκιμάσω. Αν μου το χαρίσει κάποιος, πολύ ευχαρίστως να το βάλω στο σύστημά μου και να καταγράψω τις παρατηρήσεις μου.

Επειδή πολλά ακούγονται για την, πολλά υποσχόμενη, συσκευή Eco-equaliser και αφού είμαι σίγουρος ότι ο τρόπος λειτουργίας της δεν πρόκειται να βλάψει το σύστημά μου, αποφάσισα να προμηθευτώ μία συσκευή, ανάλογη στα λίτρα του ενυδρείου μου.

Θα ήθελα να παρατηρήσω, από πρώτο χέρι, αν συνεισφέρει κάτι περισσότερο, στο καλά ισορροπημένο θαλασσινό σύστημά μου...

"Παράξενη" αντίφαση ή είναι η ιδέα μου? :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους! πειτε καμια αποψη ρε παιδια γιατι απο τις πολλες ανθυποβολες ημουν ετοιμος να παω σε ψυχολογο! :thaman:

Link to comment
Share on other sites

"Παράξενη" αντίφαση ή είναι η ιδέα μου? :thaman:

Τι εννοείς ?? Γι εξήγησε και σε εμάς που δεν σε καταλαβαίνουμε φίλε atrigas

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ?? Γι εξήγησε και σε εμάς που δεν σε καταλαβαίνουμε φίλε atrigas

Κάποιος που γράφει πως δεν θα πλήρωνε για να δοκιμάσει κάτι και μετά απο 3 μέρες αποφασίζει πως πρέπει να πληρώσει για να δοκιμάσει, δεν είναι αντιφατικό;

Εκτός κι αν δεν πλήρωσε (όπως το μέλος george_hmmy), αλλά του "δωρίστηκε" απο τον εισαγωγεα, μπας και φιλοτιμιθεί και γράψει κανα θετικο σχόλιο...

Δεν κατηγορώ τον εισαγωγέα, την δουλεια του κάνει ο άνθρωπος. Προσπαθεί να μην του μήνουν στο ράφι τα εμπορευματα.

Αλλά εδώ νόμιζα οτι είναι "ενημερωτικό" φορουμ κι οχι το τμήμα μαρκετιγκ κάποιου εμπόρου!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κάνω το δικηγόρο κανενός, θεωρώ το σχόλιο υποτιμητικό για το δεδηλωμένο ήθος του Νίκου Ψάλτη και διαμαρτύρομαι εντόνως γι' αυτό, γιατί είναι παντελώς αστήρικτο, υποθετικό και υποκειμενικό..!

EDIT: Για να μην αναφερθώ για το προσβλητικό μέρος απέναντι σε όλο το φόρουμ, δηλαδή σε όλους εμάς που συμμετέχουμε...!

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση:

Δεδηλωμένο = αδιαμφισβήτητο

Και όποιος έχει αμφιβολίες, δεν έχει παρά να μπει στο κόπο να διαβάσει τα 3.500 και πλέον μηνύματά του, για να το επιβεβαιώσει...

Link to comment
Share on other sites

ADMIN NOTE: :thaman::thaman:

Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ATRIGAS ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ BANNED !!!

ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ AQUAZONE !!!

TO AQUAZONE ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΜΗΜΑ ΚΑΝΕΝΟΣ !!!

ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ AQUAZONE TEAM ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ !!!

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΙΟ "ΟΜΟΡΦΕΣ" ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΛΑΔΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΙ MONO ΒΑN.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΚΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΡΟΙΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΛΟΓΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ !!!

Link to comment
Share on other sites

Δυο παρατηρήσεις μόνο να κάνω, ο τίτλος του τόπικ είναι Eco-Equalizer αλλά το όνομα του προϊόντος είναι Eco-Aqualizer και δεύτερον ότι λυπάμαι για τα σχόλια του Κου atrigas. Ότι αποτελέσματα παρατηρήσω από τη χρήση του θα ενημερώσω αντικειμενικά, θεωρώ ότι το λιγοστό μυαλό μου αρκεί ώστε να μη γίνω υποχείριο-διαφημιστής κανενός. :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο ο τιτλος ειναι ΟΚ τωρα :thaman:

Οσο αφορα το "νεο" χρηστη atrigas δεν πιστευω οτι εχω να πω κατι! Ολοι γνωριζουν ποιος ειναι ο καθε ενας και αν υπαρχει περιπτωση να κανει ποτε διαφημιση... μιλαμε για χιλιαδες post του Νικου Ψαλτη (και του george_hmmy και ολων των αλλων) που δειχνουν ακριβως το αντιθετο... Στον atrigas δεν βλεπω κατι αντιστοιχο :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Το μυστήριο συνεχίζετε με αυτό το «μαντζούνι»… που λέγετε Aqualizer!!!!

Είχα την αίσθηση ότι το νερό μου, μετά την προσθήκη του AL ήταν πιο καθαρό (εννοώ πιο διαυγές).

Σκεπτόμενος λοιπόν τη συζήτηση αυτή… λέω… δεν ρωτάω και κανένα άσχετο να μου πει αν παρατηρεί καμιά διαφορά στο ενυδρείο???

Ρώτησα λοιπόν δύο άτομα, τα οποία φυσικά είχαν ξαναδεί πρόσφατα το ενυδρείο, αν παρατηρούν κάποια αλλαγή…

Έμεινα έκπληκτος όταν μου απάντησαν ότι «το νερό είναι πιο διαυγές από ότι ήταν».

Η πρώτη παρατήρηση από εμένα…

Ελπίζω να συνεχίσει να με εκπλήσσει ευχάριστα αυτός ο πολύχρωμος σωλήνας!!!

Link to comment
Share on other sites

Το μυστήριο συνεχίζετε με αυτό το «μαντζούνι»… που λέγετε Aqualizer!!!!

Είχα την αίσθηση ότι το νερό μου, μετά την προσθήκη του AL ήταν πιο καθαρό (εννοώ πιο διαυγές).

Σκεπτόμενος λοιπόν τη συζήτηση αυτή… λέω… δεν ρωτάω και κανένα άσχετο να μου πει αν παρατηρεί καμιά διαφορά στο ενυδρείο???

Ρώτησα λοιπόν δύο άτομα, τα οποία φυσικά είχαν ξαναδεί πρόσφατα το ενυδρείο, αν παρατηρούν κάποια αλλαγή…

Έμεινα έκπληκτος όταν μου απάντησαν ότι «το νερό είναι πιο διαυγές από ότι ήταν».

Η πρώτη παρατήρηση από εμένα…

Ελπίζω να συνεχίσει να με εκπλήσσει ευχάριστα αυτός ο πολύχρωμος σωλήνας!!!

Ειναι περιεργο πως λειτουργει αυτος ο σωληνας. Αλλα περιεργος κανει καποια πραγματα.

Oι κυριες αλλαγες που ειδα εγω μετα απο 2 περιπου βδομαδες χρησης ειναι 3.

1...Ανοδο του redox.

2...Καθαροτητα-διαφανεια του νερου σε σημειο να μου θυμηζει χρηση οζον.

3...Καθαριζει ποιο ευκολα η αλγη στο τζαμι.

Αντε να δουμε και τι αλλα μπορει να δουμε. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Τοσα και τοσα εχω ξοδεψει για το ενυδρειο...

Θα το βαλω και εγω...το κοστος ειναι πολυ χαμηλο οποτε αξιζει ο κοπος εστω για να μπορω να εχω και προσωπικη γνωμη καθως δεν ειναι καλο να μιλαμε χωρις να δοκιμαζουμε :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 εβδομάδες παρατήρησης αυτό που μπορώ να πω είναι ότι η άλγη στο τζάμι καθαρίζεται πιο εύκολα. Επίσης μου καθάρισε η άμμος από μία κίτρινη άλγη που έβγαινε στα λίγα αλήθεια ελεύθερα σημεία άμμου που έχω εκτεθειμένα στο φως ( τα υπόλοιπα σημεία έχουν κοράλλια επάνω στην άμμο). Αλλαγή στην κυκλοφορία δεν έκανα οπότε είτε αυτό είτε κάποια σαλιγγάρια cerinth και nassarius που έβαλα είναι υπεύθυνα.

Οσον αφορά τη διαύγεια το ενυδρείο που έχω είναι μικρό και τριγωνικό σχεδόν, οπότε δεν μπορώ να μιλήσω για βελτίωση γιατί ήδη είχα πολύ καλή διαύγεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επειδή πολλά ακούγονται για την, πολλά υποσχόμενη, συσκευή Eco-aqualizer και αφού είμαι σίγουρος ότι ο τρόπος λειτουργίας της δεν πρόκειται να βλάψει το σύστημά μου, αποφάσισα να προμηθευτώ μία συσκευή, ανάλογη στα λίτρα του ενυδρείου μου.

Θα ήθελα να παρατηρήσω, από πρώτο χέρι, αν συνεισφέρει κάτι περισσότερο, στο καλά ισορροπημένο θαλασσινό σύστημά μου.

Η πρώτη παρατήρησή, χωρίς προκατάληψη και αυθυποβολή, δεν άργησε να έρθει.

Επειδή λόγω του ακατάλληλου της ώρας, δεν ήταν δυνατό να συνδέσω τη συσκευή στο κύκλωμα, έκανα την πιο κάτω κίνηση.

Τοποθέτησα τη συσκευή παράλληλα και σε επαφή, με ένα σωλήνα επιστροφής, χωρίς να τη συνδέσω.

Αυτό έγινε στις 11.30μμ. Το πρωί της επομένης ημέρα και συγκεκριμένα στις 5.00πμ, παρατήρησα ότι το ORP meter, έδειχνε αύξηση του redox κατά 15 μονάδες. Στις 6.00πμ, πριν φύγω από το σπίτι, έδειχνε μια επιπλέον αύξηση 10 μονάδων.

Δεδομένου, ότι είναι εξακριβωμένο, πως το βράδυ η τιμή του redox, μειώνεται το βράδυ αρκετά, στο σύστημά μου, μου προξένησε μεγάλη εντύπωση, γιατί δεν υπήρχε άλλος παράγοντας για να αλλάξει τη "συνήθεια" αυτή, παρά μόνο η παρουσία της συγκεκριμένης συσκευής.

Για να σιγουρευτώ, αποφάσισα να παρατείνω τη προσωρινή παραμονή της συσκευής στην ίδια θέση, για να επιβεβαιωθώ αν πρόκειται για τη συνδρομή της ή σε κάποια άλλη σύμπτωση.

Το αποτέλεσμα ήταν, πως και τα επόμενα δύο βράδια, παρατήρησα την ίδια ακριβώς συμπεριφορά του, των τιμών του redox.

Αυτή τη στιγμή το συνέδεσα στο κύκλωμα, κανονικά και σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή, και θα προσπαθήσω να βγάλω κάποια συμπεράσματα σε βάθος χρόνου, τα οποία και θα ανακοινώσω εδώ.

Παρακαλώ επίσης, όλους όσους τοποθέτησαν πρόσφατα τη συσκευή, στο θαλασσινό ή τροπικό γλυκού νερού ενυδρείο τους, να καταθέσουν τις παρατηρήσεις τους σε αυτό το thread, ώστε να μπορέσουμε να αξιολογήσουμε την προσφορά της συγκεκριμένης συσκευής, μέσα από καθαρά προσωπικές μας εμπειρίες και όχι από διάφορα, θετικά ή αρνητικά αναγνώσματα.

Ευχαριστώ

Νίκος

δηλ ειναι πολυ καλο αλλα απο που το αγοραζω σε κανενα ον λινε σοπ δεν το εχω βρει

?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στη κατοχη μου σχεδον απο τοτε που το εφερε το water inn και εχω να πω οτι απλα ειμαι εντυπωσιασμενος απο τα αποτελεσματα του και οχι μονο εγω αλλα και οσοι εχουν δει το ενυδρειο μου.

Δικες μου παρατηρησεις:

1) Καθαροτητα νερου 2 μερες μετα την τοποθετηση του.

2) Ουτε το παραμικρο ιχνος αλγης στο ενυδρειο.

3) Σταθεροποιηση παραμετρων νερου.

4) Αλλα ψαρια απο θεμα συμπεριφορας,καθολου στρες,πολυ ορεξη και τρελο παιχνιδι με το χερι μου(και μιλαμε για δισκους που πριν το βαλω κρυβοντουσαν με ενα απλο περασμα μου και τωρα τους χαιδευω).

5) Δραματικη μειωση ασθενειων εκτος απο μια που εγινε εξ αιτιας μου τιποτα αλλο.

6) Μειωση ζουμιων και φαρμακων(απλα γιατι τα ψαρια ειναι μια χαρα χωρις αυτα)

Και για να μην πολυλογο απο την στιγμη που το εβαλα εχω αλλο ενυδρειο και αλλα ψαρια με το ιδιο ενυδρειο και τα ιδια ψαρια.

Χαιρομαι που επιτελους ανελαβαν καποια πολυ εμπιστα ατομα του aquazone να το ψαξουν υπερβολικα παραπανω απο εμενα(λογω περισσοτερων γνωσεων)και θα εκφερουν γνωμη επειδη θα το εχουν δοκιμασει οι ιδιοι. :wootwoot:

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...