Jump to content

Help!!! Τι Είναι Αυτό???


Recommended Posts

πριν 3-4 μέρες δεν το είχα δει επειδη είχα πολύ δουλειά. σήμερα είδα αυτό σε ένα σημείο του βράχου... ξέρει κανείς τι είναι???

ελπίζω να μην είναι κάτι κακό.... ακόμα δεν άρχισα...

:bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου επειδή το εχω αντιμετωπίσει κι εγω, παρε μια γαρίδα peppermint να στις τρωει.

Η ενα berghia nudibranch. Νομίζω ότι καποιος στις αγγελίες πουλάει.

Link to comment
Share on other sites

berghia nudibranch

λίγο ακριβό δεν είναι ???

και δεν ξέρουμε και αν επιβιώσει... απλά αν το αγοράσω υπάρχει τρόπος να το διατηρήσω είτε ένα, είτε ζευγάρι??

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η γαριδα ειναι με τα κεφια της. Τωρα τελευταια δεν μου τις τρωει και τοσο οσο παλια :(

Link to comment
Share on other sites

συνεχίζουν να βγαίνουν αφότου τις φάνε???

Link to comment
Share on other sites

μετά από προσεκτικό οπτικό έλεγχο, είδα ότι έχω μόνο μια που μπορώ να δω με το μάτι μου :bigemo_harabe_net-135: ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω όταν τις ειδα ηταν στην πολύ αρχή το ενυδρείο μου κι ετσι εβγαλα το βράχο και προσεκτικά έκοψα το κομματι που ηταν πανω και το πέρασα

με λίγο ξυδι. Από εκεινο το σημείο δεν ξαναβγήκαν.

Δες να μπορείς να βγάλεις το βράχο και προσεκτικά να κόψεις το κομμάτι που βρίσκεται και να περάσεις με λιγο ξυδι την περιοχή.

Εστω και ένα απειροελάχιστο κομμάτι της ανεμώνης να μείνει, θα ξαναβγεί.

Τωρα από τη δικη μου εμπειρία τουλάχιστον, συνήθως αν δεις μια πολύ πιθανο να εχεις κι άλλη , ή τωρα ή αργότερα.

Η γαριδούλα δεν τις τρωει μεχρι τη ρίζα, αλλα κανει καλή δουλειά και τις κρατάει υπο έλεγχο. Εγω τωρα δεν εχω καμια αιπτάσια και την εχω δωσει τη γαρίδα.

Αλλα αν ξαναδω θα πάρω ένα bergia. Θεωρούνται το απόλυτο όπλο για τις αιπτάσιες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με αρκετή απταίσια πεταξα μέσα μια peppermint και την εξολόθρεψε σε μια βδομάδα :icon_dance::icon_dance::icon_dance::icon_dance::icon_dance:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα νεα φιλε babatsa!

Να την προσεχεις σαν τα ματια σου αυτη τη γαριδα :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...