Jump to content

Alphablock Και Background


NikolasB

Recommended Posts

παιδια επειδη θα με ενδιεφερε μια καιτασκευη background απο alphablock και επειδη ειδα οτι τα alphablock ειναι φτιαχμενα απο αμμο,νερο,ασβεστη και τσιμεντο...υπαρχει περιπτωση ο ασβεστης να επηρεασει το νερο και να γινει τοξικο για τα ψαρακια μου?? ο ασβεστης εννοειτε οτι ειναι σβησμενος και οχι ενεργος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ο ασβεστης θα σου κανει κακο,παντως το τσιμεντο θα σου ανεβασει τις σκληροτητες του νερου οπως και η αμμος.Σε το ενυδρειο θα το βαλεις και με τι ψαρια?

Link to comment
Share on other sites

η αμμος ειναι χαλαζιακη....σε ενυδρειο με χρυσοψαρα που ισως μελλοντικα γινει ζωοτοκα

Link to comment
Share on other sites

Που το ξερεις οτι ειναι χαλαζιακη η αμμος?

Τωρα τι να σου πω,δεν ξερω να σου απαντησω με σιγουρια για τον ασβεστη.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ytong.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=77&Itemid=73〈=el

Οι κύριες πρώτες ύλες για την παραγωγή αυτόκλειστου κυψελωτού σκυροδέματος, είναι η χαλαζιακή άμμος, ο ασβέστης, το τσιμέντου και το νερό - απολύτως φυσικές πρώτες ύλες. Πρακτικά υπάρχουν ανεξάντλητες επάνω στη γη. Η παραγωγή λοιπόν αλλά και το κτίσιμο των YTONG blocks είνα μία ήπια διαδικασία, όπου δεν επηρεάζεται η ισορροπία της φύσης σε καμμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι με φελιζόλ ή dow??Kάπου υπάρχει μια σχετική παρουσίαση του fotisgt αλλά δεν την βρίσκω τώρα.

Edittttttt

Εύρηκα!!

http://www.aquazone.gr/forums/topic/40842-dhanioossaoc-diy-aaoey-eaoannuoc/

Έγινε επεξεργασία - rastafari
Link to comment
Share on other sites

γιατι εχω ευκαιρο alphablock

Link to comment
Share on other sites

επισης δεν θα ηθελα να το περασω με ρητινη..ειδα στο youtube εναν που το περασε 3 στρωσεις τσιμεντο και μετα γεμισε και αδειασε 8 φορες το ενυδρειο για να μην κατεβαζει το ph το τσιμεντο

Link to comment
Share on other sites

επισης δεν θα ηθελα να το περασω με ρητινη..ειδα στο youtube εναν που το περασε 3 στρωσεις τσιμεντο και μετα γεμισε και αδειασε 8 φορες το ενυδρειο για να μην κατεβαζει το ph το τσιμεντο

Το τσιμεντο δεν κατεβαζει το ph...το ανεβαζει..και οτι και αν κανεις,οσες αλλαγες και αν κανεις παλι θα το ανεβαζει για παντα..

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη ανεβαζει ηθελα να πω...οκ εμενα δεν με πειραζει να το ανεβασει...παντως δεν μου ειπατε ...κανει το alphablock για αυτην την δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Αντε και τα ξεπερνάμε όλα τα προβλήματα.

Ο όγκος που θα σου πιάσει μέσα στο ενυδρείο το πράγμα αυτό δεν σε εμποδίζει??

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και το συζητησα και με τον πατερα μου αντι να κολλησω πανω στο αλφαβλοκ τους βραχους να τους σκαψουμε στο αλφαβλοκ...ετσι θα γλιτωσουμε αρκετα λιτρα...επισης σας υπενθημιζω οτι πιανουν τα χερια μας :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπαμε οτι δεν πιάνουν τα χέρια σας αλλά και εσύ δεν μου είπες για τον όγκο του αλφαμπλοκ αν θα σε ενοχλεί ??

Αν πρόκειται να το "σκάψεις" σκαλισε το κατευθείαν και μην βάλεις καθόλου πέτρες. . .

Επίσης για ακόμη μια φορά οι παλιοί έχουν δουλέψει για εμάς πριν από εμας . . .

http://www.aquazone.gr/forums/topic/16372-oi-eooineeu-aaiuo-3d-background/

Link to comment
Share on other sites

rastafari μαλλον εγω δεν εχω γινει κατανοητος....δεν προκειται να βαλουμε πετρες...μονο θα το σκαψουμε...και οχι δεν θα με ενοχλει σε θεμα χωρου

ΥΓ το θεμα το εχω δει και ειναι ωραια ιδεα..αλλα αφου εχουμε το αλφα γιιατι να μαζευουμε πετρες??..

Τεσπα θα παρω ενα μικρο κομματι θα το ριξω σε νερο και θα παιρνω μετρησεις για να δω αν πειραζει ο ασβεστης το νερο

Link to comment
Share on other sites

Ο ασβεστης ειναι υδατοδιαλητος.Οποτε μαλλον υπαρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το δοκιμασω με ενα μικρο κομματι και θα ποσταρω οτι εγινε για να υπαρχει και για αλλους συνχομπιστες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...