Jump to content

Ειναι Καλο Το Φωτιστικο


Recommended Posts

γεια σας παιδια λεω να κανω μια αναβαθμιση το φωτιστικο μου

δεν θελω πολλα ,,,,να εχει συστημα ανατολης δυσης ,,,κυκλο φεγγαριου,,,και να ειναι αψογα σε χρωματα τα led,,,,,αυτα νομιζω χαχαχαχαχ

επειδη τα αγγλικα μου ειναι μεχρι,,,,,,,,,,,ενα hamburger με ketchup,,,,,μπορει να μου πει καποιος αν ειναι καλο αυτο????

http://www.ebay.co.uk/itm/LCD-Dimmabe-165W-LED-Aquarium-Light-Built-in-Timer-Remote-Control-Marine-Coral-/271455572656?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item3f340352b0

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι

Έγινε επεξεργασία - gregog7
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο αυτα εινα εξαιρετικά αυτο το πρωτο απο το ebay μου άρεσε ποιο πολυ. φυσικα θα το πω άλλη μια φορά Τ5 και τα μυαλά στον αραγωνιτη!

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο αυτα εινα εξαιρετικά αυτο το πρωτο απο το ebay μου άρεσε ποιο πολυ. φυσικα θα το πω άλλη μια φορά Τ5 και τα μυαλά στον αραγωνιτη!

εγω τωρα εχω ενα φωτιστικο led αλλα ειναι απλο

αλλα βλεπω οτι τ5 και τα μυαλα παντου αλλα εχει και τα καλουδια και τα led

το πρωτο ειναι ωραίο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοιταξε...Αυτό με τα 165 watt είναι πολύ καλό το έχω. .ΑΛΛΆ. .πρόσεξε. .παρήγγειλα και δεύτερο και μου το κρατησαν στο τελωνείο. .θέλουνε λεφτά για εκτελλωνισμο. ..το πρώτο που πήρα ήρθε χωρίς να το σταματήσουν. ..αν πάρεις. .θα πεις με email στον πωλητη να σου το στείλει με δημόσιο ταχυδρομείο και όχι με ιδιωτικό και να αναγραψει τιμή 20€ μαζί με τα έξοδα αποστολής. .

Link to comment
Share on other sites

εχεις κι εσυ αυτο το φωτιστικο????

εχει ανατολυ δυση συστηματα και κυκλο φεγγαριου???ποσο σου βγεικε εσενα???

Έγινε επεξεργασία - mageiras293
Link to comment
Share on other sites

έχει δύο μπριζες μια μόνο για μπλε και μια για ασπρα κόκκινα πράσινα διάφορα και δύο ρωοστατες...που χαμηλωνουν -δυναμώνουν την ένταση του φωτός. ..με ένα απλο χρονοδιακοπτη μπορείς να τα ρυθμίσεις να ανοίγω κλείνουν...εμένα μου άρεσε και ειναι πολύ καλή η εταιρεία που τα στέλνει. ..

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο εχω κι εγω .αλλη μια ερώτηση που εχω να κανω ειναι οτι το δικό μου Ειναι DIY

Η ποιότητα ειναι ίδια με κάποιο εργοστασιακό ; Δεν συγκρίνω το δικό μου με κάποιο που κοστίζει 1000 ευρω και επώνυμο αλλα με ενα που κοστίζει τα ίδια χρήματα που έκανε το δικό μου ( 100 ευρω ) .δεν λέω για το πόσο θα κρατήσει αλλα για τον αν θα δείχνει το ίδιο χρώμα ( φάσμα ) κτλπ στο ενυδρείο και κοραλια

Link to comment
Share on other sites

το φωτιστικο που μου εκαναν τα led τα πηραμε απο aquastyle

οσοι φιαχνουν θα το ξερουν λογικα ,,αυτο που εκανα κοστισε 100 ευρω (το ιδιο αν το αγοραζα απο καταστημα ,,το ιδιο ακριβως ,,,μπορει να το αγοραζα 200 ισως και παραπανω,δεν ξερω)

ειδα ενα celio 1 δεν μπορω να πω οτι ειναι καλυτερο σε χρωμματα απο το δικο μου ,,,

αυτο που θελω να πω ειναι να δωσω καποια χρηματα (150 ευρω )και να το κανω με συστημα ανατολης δυσης και αλλα η να παρω ενα ετοιμο σαν αυτο http://www.ebay.com/itm/150w-Sunrise-Programmable-Dimmable-Full-Spectrum-led-aquarium-light-/231235682044?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35d6b87efc

μη παρω αυτο και ειναι μαπα ,,,(και ας βγαινει τσαμπα περιπου σε περιπτωση που πουλησω το δικο μου )αλλα προτιμώ να δωσω χρηματα και να εχω ενα καλο

δηλαδη DIY η εργοστασιακο κινεζικο φθηνο οπως τα παραπανω????

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα παρω αυτο το φωτιστικο

http://www.ebay.com/itm/Newest-Controller-Design-Sunset-Sunrise-Full-Spectrum-Led-Aquarium-Light-150W-/231242064758?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35d719e376&autorefresh=true

επειδη δεν γραφει η δεν το βλεπω εγω εχει συστημα ανατολης δυσης η εχει μονο timer για το ποσο χρονο θα αναβουν τα λευκα και μετα να αναβουν τα μπλε????

καποιος που εχει την εμπηρεια ας μου απαντησει παρακαλω ,,,,και αν ειναι καλο το φωτιστικο αυτο ,,,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι καλο...

λεει οτι εχει ανατολη-δυση....

επισης αυτο που εβαλες στο λινκ ειναι σε δημοπρασια....

η τιμη του κανονικα ειναι 233 ευρω νομιζω

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αλλα σου στελνω αλλα link που εχουν ληξει και τα πηραν τα φωτιστικα με 20 και 30 ευρω

αυτο ειναι και μεγαλυτερο 300 w

http://www.ebay.com/itm/300w-Programmable-Dimmable-Full-Spectrum-led-aquarium-light-Sunrise-Sunset-/231235683857?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35d6b88611

αυτο πηγε 40 ευρω επειδη στην αρχη ανεβασα λιγο εγω την τιμη 35 ευθρω

http://www.ebay.com/itm/150w-Sunrise-Sunset-Programmable-Dimmable-Full-Spectrum-led-aquarium-light-/231239080167

απιστευτο ετσι και εχει καμια 10 ακομη που πωλούνται ενημερωστε μας αν μπορειτε

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε... κλεισανε τοσο χαμηλα??

αν μπορεις τοτε χτυπα το...

Link to comment
Share on other sites

εχω και αλλα link να σου στειλω το πολυ μεχρι 45 ευρω αλλα και καποια αλλα με 165 ευρω και πιο πολυ ....

ειχε καμια 30 φωτιστικα που τα εβγαλε σε δημοπρασια

Link to comment
Share on other sites

οι τιμες ειναι super, το θεμα ειναι η αξιοπιστία τους.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το θεμα ....

αλλα κοστιζει αν το παρεις ετσι 230 ευρω περιπου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, δεν εχω και ιδιαίτερη εμπιστοσύνη στα κινέζικα.

Το ψάχνω κι εγω για συμπληρωματικό φωτισμό, μιας και ηδη εχω 48 watt σε Τ5 κι ελεγα να συμπληρώσω με led.

Δεν μπορεις ποτε να εισαι σίγουρος αν τα υλικά που λενε ειναι οντως αυτα. Κι αν μετα απο ενα χρόνο πεσει η απόδοση τους στο 50% ; Αν καεί ;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το πηρα τωρα???????????

http://www.ebay.com/itm/Professional-lighting-Sunset-Sunrise-Full-Spectrum-Led-Aquarium-Light-150W-/231242068084?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35d719f074&autorefresh=true

χαχαχαχα λες ??????????

Έγινε επεξεργασία - mageiras293
Link to comment
Share on other sites

παυλος βαλαβανης λεγομαι

στα bids ετσι δεν λεει ρε παιδια ??????

το πηρα?????

με 8,43 ευρω???????

πειτε μου γιατι το κανω πρωτη φορα

Link to comment
Share on other sites

μάλλον οχι

ο πωλητής είχε (μη εμφανίσιμη minimum τιμή) έβαλα κι εγώ στο πρώτο 90δολλαρια και δεν την έπιασα την τιμή

αν δεν πιάσεις την minimum τιμή του πωλητή η αγγελία διαγράφετε

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ... είναι η reserve price που λέει.

Link to comment
Share on other sites

δεν ελεγε κατι ρε παιδια για minimum τιμή'

δειτε κι αυτο που λειγει σε 15 λεπτα

http://www.ebay.com/itm/Touch-Screen-Sunset-Sunrise-Full-Spectrum-Led-Aquarium-Light-150W/2312

εμενα μου γραφει You are the high bidder on this item, but the reserve was not met.

αλλα γιατι ειμαι πρωτος ,,,αν το πληρωσω τι θα γινει

Έγινε επεξεργασία - mageiras293
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...