Jump to content

Μια Αρκούδα Με Το Μικρό Της Κάπου Στα Βουνά Της Πίνδου


Recommended Posts

Η φύση πραγματικά μερικές φορες μας χαρίζει απίστευτες εικόνες, απλά κάποιος πρεπει να ειναι αρκετά τυχερός, να βρίσκεται εκεί κοντά για να τις αποτυπώσει/καταγράψει. Στο βίντεο φαίνονται οι προσπάθειες που καταβάλει μια αρκούδα με το μικρό της να αναρριχηθούν σε μια απόρκρυμνη πλαγιά κάπου στο Ζαγόρι.

http://m.youtube.com/watch?v=uY5zPA28d5Y

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Xαχαχαχα πολυ πλακα εχει το μικρο! Κι αυτη η μανα του τι το ταλαιπωρει και το ανεβαζει εκει πανω;

Παντως το 9 που ανεβαινα απο Γρεβενα στη Βασιλιτσα και περασε απο μπροστα μου μια αρκουδα με το μικρο της, το τελευταιο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο ηταν να τραβαω βιντεο! :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Την αρκουδα και τα ματια σας παιδια :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυστυχώς το μικρό δεν τα κατάφερε. Κρίμα :(:(:(

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=302202&catid=6

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ουτε η μητερα του! Κριμα!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Α ρε φίλε, πολύ κρίμα. Πάντως θεωρω "ευλογημένο" τον εαυτό μου που εδώ που εργάζομαι έχω πετύχει (έστω δυο φορές) αρκούδες στο φυσικό τους περιβάλλον, στα ορεινά των Γρεβενών. Ειναι πανέμορφα ζώα, πολυ έξυπνα και ειναι πραγματικά ωραία η αίσθηση να τα βλέπεις πολύ κοντά σου εκεί που περπατάς.....και μετά απλα τρέχεις όσο πιο γρήγορα μπορείς γεμάτος φόβο αλλα και δέος! Κρίμα για την αρκούδα και το μικρό της και πολυ περισσότερο κρίμα που συχνά βλέπουμε αρκούδες στους δρόμους μας χτυπημένες απο αυτοκίνητα ειδικά μέσα στην Εγνατία οδό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...