Jump to content

Ερασιτεχνικη Κατασκευη!!


imprezza

Recommended Posts

Ας μην τον πίανουμε, από τη μύτη τον άνθρωπο, με τα κοράλια και τα καλώδια. (Οφείλω να ομολογήσω πάντως, ότι το σχόλιο του Safarpn είναι όλα τα λεφτά!)

Την πραγματικά πολύ ωραία κατασκευή του θέλει να μας δείξει. Από εκεί και πέρα οι έμπειροι του φόρουμ ας του δώσουν τα φώτα τους σχετικά με τις δυνατότητές του σε ψάρια και την ενδεικνυόμενη αισθητική

Έγινε επεξεργασία - Kriton
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο αλλα εχω δυο παρατηρησεις.

Αν χρειαστει να βαλεις εξωτερικο φιλτρο που κ πως θα μπει?Σε περιπτωση διαρροης τι θα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο αλλα εχω δυο παρατηρησεις.

Αν χρειαστει να βαλεις εξωτερικο φιλτρο που κ πως θα μπει?Σε περιπτωση διαρροης τι θα κανεις?

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά βλέπω ο φίλος να ταλαιπωρείται σε οτιδήποτε θέλει να κάνει στο ενυδρειο, απο αλλαγή νερού, μέχρι καθαρισμο υλικών εσωτερικου φιλτρου και βέβαια να μην αναφέρω τα θέματα που διάβασα στο προηγούμενο πόστ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή η ιδέα σου φίλε imprezza...

Κατά την διάρκεια της λειτουργίας του ενυδρείου θα χρειαστεί να κάνεις αρκετές μετατροπές ώστε να μπορείς να κάνεις τις ρουτίνες σου εύκολα και ξεκούραστα.

Θα σου πρότεινα να μαζέψεις αρκετές ιδέες από τα παιδιά στο φόρουμ για να μπορείς να μελετήσεις τις επόμενες κινήσεις σου και να οργανωθείς κατάλληλα.

Link to comment
Share on other sites

μία λύση για τα παραπάνω είναι μαγνητικό πορτάκι γυψοσανίδας από αριστερά στο πλάι.Και δεν θα φαίνεται και θα έχεις πρόσβαση. :)

Έγινε επεξεργασία - symvoulos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο αλλα εχω δυο παρατηρησεις.

Αν χρειαστει να βαλεις εξωτερικο φιλτρο που κ πως θα μπει?Σε περιπτωση διαρροης τι θα κανεις?

Αν ειναι ελεύθερος παίρνει την βαριά . . .

Αν ειναι παντρεμένος φεύγει τρέχοντας :P

+1 για το παρτάκι πάντως. . . Θα έχεις και αποθηκευτικό χώρο. . .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε, άλλο ρωτάω. Θέλεις να βγάλεις τα ψεύτικα κοράλια ας πούμε γιατί σύντομα αντιλαμβάνεσαι οτι είναι φάουλ μεσα σε ενα ενυδρείο και μάλιστα γλυκού νερού. Παίρνεις τη σκάλα και ανεβαίνεις. Ανοίγεις το καπάκι που είναι στο πάνω ράφι και βάζεις το χέρι σου μέσα......φτάνεις τα κοράλια; αν ναι.....βγάλ'τα!

χαχααχαχαχχααχ τρελό ...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλημερα!

Πιστευω οτι την ιδεα σου αυτη ( τις κατασευης ) την πηρες απο βιντεακια στο YOUTUBE.

Σαν κατασκευη μου αρεσει και ειναι πολυ ωραια.

Σε πολλα θεματα θα συμφωνησω με τα παιδεια ποιο πανω.

Πιστευω να εχεις δει απο τα βιντεακια αυτα, οτι οι περισσοτερει εχουν απο πισω ενα αλλο δωματιο, για να εχουν

τα απαραιτητα συντηρησης. Το μειονεκτημα το δικο σου ειναι αυτο.

Καλη συνεχεια και υπομονη!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο minimal αποτέλεσμα.

TΟ τελικό συμπέρασμα:

Αν ειναι ελεύθερος παίρνει την βαριά . . .
Αν ειναι παντρεμένος φεύγει τρέχοντας :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...