Jump to content

Φωτο Απο Τον Μονομαχο Με Φιν Ροτ


Recommended Posts

post-55272-0-47190700-1401535458_thumb.jpgετσι ηταν οταν αρχισε το προβλημα.

post-55272-0-35078300-1401535861_thumb.jpg post-55272-0-95533500-1401536040_thumb.jpgpost-55272-0-86081500-1401536069_thumb.jpgετσι οπως ειναι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κ πολυ καθαρες λογω οτι ειναι απο κινητο κ δεν εχουν καλη αναλυση κ γιατι δεν καθεται κ σε μια μερια να τον βγαλω.επσης η πρωτη ειναι κ αναποδα..(δεν ξερω πως να την γυρισω)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας βάλεις και μια γενική του ενυδρείου ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας βάλεις και μια γενική του ενυδρείου ;

προσπαθησα να τραβηξω μια γενικη αλλα το κινητο μου δεν βοηθαει,βγηκε τελειως θολη κ δεν ξεχωριζει τιποτα.πως τον βλεπετε?ειναι πολυ χαλια?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να τραβηξω μια γενικη αλλα το κινητο μου δεν βοηθαει,βγηκε τελειως θολη κ δεν ξεχωριζει τιποτα.πως τον βλεπετε?ειναι πολυ χαλια?

Μα δεν φαινεται....εσυ μπορει να το καταλαβαινεις γτ τον βλεπεις και live,οι φωτος ειναι πολυ θολες!

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν φαινεται....εσυ μπορει να το καταλαβαινεις γτ τον βλεπεις και live,οι φωτος ειναι πολυ θολες!

το ξερω οτι ειναι θολες,ομως ξεχωριζει νομιζω η ουρα οτι εχει σχισιμο..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πατριωτισα! Ειχα και γω το ιδιο προβλημα με σενα πιο παλια αν θυμασαι μεχρι που σταματησα να κανω αλλαγες!! Κανω αλλαγη μια φορα το μηνα πλεον 40% χωρις καθολου σκουπα και εχω βρει την υγεια μου εδω και 4 περιπου μηνες...... η ουρα του ειναι μια χαρα και δεν μου ξαναπαρουσιασε προβλημα γενικως ο μονομαχος μου! εχω αφησει να περασει και εναμισης μηνας χωρις αλλαγη σκοπιμα για να παρω μετρησεις και ολα ηταν μια χαρα......αυτο που θα σου ελεγα να κανεις ειναι να αραιωσεις λιγο τις αλλαγες..... στο κατω κατω τι ρυπους να βγαλει ενα ψαρακι σε 30 λιτρα?? και να το παρακολουθησεις! Α! και αν μπορεις να παρεις μια αντλια μικρη με ρυθμιζομενη ροη (6-8 ευρω εχει) ωστε να γινεται πολυ αργα και η αντληση του παλιου νερου οσο και η προσθηκη του νεου! και οσο για την σκουπα να ξερεις οτι εγω απο τοτε που σταματησα να βαζω σκουπα εχω πιο μαλακο νερο γτ καπου διαβασα οτι τα οργανικα αποβλητα εχουν τη ταση να μαλακωνουν το νερο! αυτα απο μενα μακαρι να γινει καλα το ψαρακι σου!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πατριωτισα! Ειχα και γω το ιδιο προβλημα με σενα πιο παλια αν θυμασαι μεχρι που σταματησα να κανω αλλαγες!! Κανω αλλαγη μια φορα το μηνα πλεον 40% χωρις καθολου σκουπα και εχω βρει την υγεια μου εδω και 4 περιπου μηνες...... η ουρα του ειναι μια χαρα και δεν μου ξαναπαρουσιασε προβλημα γενικως ο μονομαχος μου! εχω αφησει να περασει και εναμισης μηνας χωρις αλλαγη σκοπιμα για να παρω μετρησεις και ολα ηταν μια χαρα......αυτο που θα σου ελεγα να κανεις ειναι να αραιωσεις λιγο τις αλλαγες..... στο κατω κατω τι ρυπους να βγαλει ενα ψαρακι σε 30 λιτρα?? και να το παρακολουθησεις! Α! και αν μπορεις να παρεις μια αντλια μικρη με ρυθμιζομενη ροη (6-8 ευρω εχει) ωστε να γινεται πολυ αργα και η αντληση του παλιου νερου οσο και η προσθηκη του νεου! και οσο για την σκουπα να ξερεις οτι εγω απο τοτε που σταματησα να βαζω σκουπα εχω πιο μαλακο νερο γτ καπου διαβασα οτι τα οργανικα αποβλητα εχουν τη ταση να μαλακωνουν το νερο! αυτα απο μενα μακαρι να γινει καλα το ψαρακι σου!

γεια σου πατριωτη!ναι θυμαμαι οτι ειχες κ συ προβλημα με τον μονομαχο οπως κ γω τοτε...σκεφτομαι σοβαρα το ενδεχομενο να αραιωσω τις αλλαγες,φυσικα ελενχοντας τις παραμετρους συνεχως.να σε ρωτησω,επεξεργαζεσαι το νερο με τυρφη η εχεις α/ο?γιατι εδω εχουμε ph 8...

Link to comment
Share on other sites

τιποτα απο τα δυο.... εμεις παιρνουμε νερο απο τον ερυμανθο και εχει 7.5 ph

Link to comment
Share on other sites

τιποτα απο τα δυο.... εμεις παιρνουμε νερο απο τον ερυμανθο και εχει 7.5 ph

τυχερε...........εδω το νερο ειναι θανατος........ :lolu:

Link to comment
Share on other sites

ναι αστα να πανε και σε εμας πρωτα ηταν χαλια ασε που ηταν ασπρο απο τα αλατα......τωρα ειναι λιγο καλυτερο.....

Link to comment
Share on other sites

Την γενική του ενυδρείου την ζήτησα για να δούμε πως είναι διαμορφωμένο το περιβάλλον του. Δεν βλέπω αν έχει φόντο , τι βυθό έχει, αν έχει φυτά μέσα στα οποία θα μπορέσει να αποφύγει τα ρεύματα απο το φίλτρο κτλ. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την γενική του ενυδρείου την ζήτησα για να δούμε πως είναι διαμορφωμένο το περιβάλλον του. Δεν βλέπω αν έχει φόντο , τι βυθό έχει, αν έχει φυτά μέσα στα οποία θα μπορέσει να αποφύγει τα ρεύματα απο το φίλτρο κτλ. :)

ναι το καταλαβα οτι θελεις να σχηματησεις μια εικονα απλα δεν μπορω να βγαλω φωτο της προκοπης.φοντο ειχε αλλα το εβγαλα γιατι ηταν σκουροχρωμο κ επειδη κ το ψαρι ειναι σκουρο το χρωμα του δεν φαΙνοταν σχεδον καθολου.το χαλικι ειναι μαυρο,ειδικο να μην ανεβαζει το ph.εχει ενα ξυλο με μια ανουμπια,μια καρυδα καλυμενη με moss κ κερατοφυλο.αυτα μονο.

Link to comment
Share on other sites

ναι αστα να πανε και σε εμας πρωτα ηταν χαλια ασε που ηταν ασπρο απο τα αλατα......τωρα ειναι λιγο καλυτερο.....

πρεπει να ψαξω καμια πηγη μου φανεται...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...