Jump to content

Jebao Auto Dosing Pump Dp


Recommended Posts

Η Jebao είναι πιστό αντίγραφο της GHL... δεν αποκλείεται να τις κατασκευάζει και η ίδια και να τις διαθέτει μέσω της Κίνας στο 1/4 της τιμής !!!
Ποιος ξέρει τι παίζεται ;)

Το ίδιο κάνει και με την Fauna, μόνο που σ αυτή τη περίπτωση είναι πιο ακριβές λόγω του συστήματος balling που έχει η εταιρία.

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

για αρχη τωρα καλοκαιρι θα αυξηθει η εξατμιση και πως θα ξερει η δοσομετρικη ποτε να ριξει νερο και ποσο για να εχεις σταθερη αλατοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Αστο Λυκο το 'χω λεμε, ειχα ξεχασει το αισθητητερα για αυτην την δουλεια :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να μαθω και εγω, τι γινεται οταν πεσει ο γενικος....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν σας κρύβω πως ψήνομαι για την Pacific Sun !!

doser0.jpg

doser10.jpg

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις η γραφει σε περιπτωση πτωσης του ρευματος αν χανει τις ρυθμισης και την ωρα?

Αν είναι πιστό αντίγραφο της GHL που προφανώς θα έχει και το λογισμικό της, δεν χάνονται οι ρυθμίσεις.... και η ώρα χάνεται μετά από πολλές ώρες.

Εγώ της Fauna την είχα ανενεργή για πάνω από 6 μήνες και δεν τις έχασε... απλά διόρθωσα την ώρα και όλα οκ !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν σας κρύβω πως ψήνομαι για την Pacific Sun !!

doser0.jpg

doser10.jpg

τι κοστος εχει?

Αν είναι πιστό αντίγραφο της GHL που προφανώς θα έχει και το λογισμικό της, δεν χάνονται οι ρυθμίσεις.... και η ώρα χάνεται μετά από πολλές ώρες.

Εγώ της Fauna την είχα ανενεργή για πάνω από 6 μήνες και δεν τις έχασε... απλά διόρθωσα την ώρα και όλα οκ !!!

μακαρι να ειναι ετσι γιατι στο σαιτ δεν αναφερει τιποτα περι διακοπης ρευματος

Link to comment
Share on other sites

Της Pacific Sun το πιάνει το 500ρικο... αλλά αν υπολογίσεις ότι για μια επώνυμη (πχ GHL), θέλεις 300 και 160 για την αναπλήρωση της TUNZE, συμφέρει η Pacific Sun γιατί έχει καταπληκτικό προγραμματισμό.

Είχα αναφερθεί και στο παρελθόν για αυτήν

http://www.aquazone.gr/forums/topic/89856-iya-dhniuuioa/?p=883179

...και εδώ το site της εταιρίας

http://www.pacific-sun.eu/new/index.php?option=com_content&view=article&id=124&Itemid=215

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Της Pacific Sun το πιάνει το 500ρικο... αλλά αν υπολογίσεις ότι για μια επώνυμη (πχ GHL), θέλεις 300 και 160 για την αναπλήρωση της TUNZE, συμφέρει η Pacific Sun γιατί έχει καταπληκτικό προγραμματισμό.

Βαγγελη αυτη δεν σου αρεσει?VertexDosingPump1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μου αρέσει, μάλιστα ήταν να βγάλουν και ηλεκτρόδια για αυτήν και θα έριχνε όσο χρειαζόταν !!! ... δεν ξέρω γιατί δεν το προχώρησαν.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μου αρέσει, μάλιστα ήταν να βγάλουν και ηλεκτρόδια για αυτήν και θα έριχνε όσο χρειαζόταν !!! ... δεν ξέρω γιατί δεν το προχώρησαν.

βγαινει Βαγγελη

Link to comment
Share on other sites

Αν κυκλοφορήσει ένα τέτοιο σύστημα θα μας λύσει τα χέρια....

...αλλά το ακούω εδώ και ένα χρόνο !!!

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

και εγω αλλα να το περιμενεις σαν ολοκληρη μοναδα pc κανα 1500 περιπου χονδρικη τιμη του συμφωνα με αυτα που ακουω.

Link to comment
Share on other sites

ναι, και εγώ κάπου εκεί την κόβω την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Παντως για την jebao με προβληματισε πολυ αυτο που ειπε ο kostaskappa, για φανταστειτε να κολλησει και να αδειασει ολο το μπουκαλι..

Αντιο Ζωη....

Τι αντιο ζωη???? Μιλαμε σοβαρα?

Παμε να γλυτωσουμε μερικα ευρω και να χασουμε 10 φορες αυτα που εχουμε βαλει μεσα???

Παιδια τι κανουμε? Το αφηνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Παντως για την jebao με προβληματισε πολυ αυτο που ειπε ο kostaskappa, για φανταστειτε να κολλησει και να αδειασει ολο το μπουκαλι..

Αντιο Ζωη....

Τι αντιο ζωη???? Μιλαμε σοβαρα?

Παμε να γλυτωσουμε μερικα ευρω και να χασουμε 10 φορες αυτα που εχουμε βαλει μεσα???

Παιδια τι κανουμε? Το αφηνουμε?

αυτο ισχυει για οποιαδηποτε δοσομετρικη ,εδω ειναι τελειως καινουργια χωρις κριτικες η ρισκαρεις η την αφηνεις.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με τις Κινεζιές έχω κακή εμπειρία... όχι ότι δεν μπορεί να συμβεί και με κάποιο επώνυμο προϊόν, αλλά οι πιθανότητες είναι λιγότερες.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με τις Κινεζιές έχω κακή εμπειρία... όχι ότι δεν μπορεί να συμβεί και με κάποιο επώνυμο προϊόν, αλλά οι πιθανότητες είναι λιγότερες.

να επεκτεινουμε το θεμα Βαγγελη τοτε λοιπον θα πρεπει ολοι να βαλουμε ριακτορα ποιο σωστος και ανοδυνος τροπος σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Την στιγμή που έχεις να κάνεις με μηχανήματα πάντα υπάρχει το .."αλλά" και ο Μέρφι που κοιτάει από την γωνία !!!

Link to comment
Share on other sites

αποφύγετε την ομαδική από κίνα,όσο μεγαλύτερο πακέτο μεγαλώνει και ο κίνδυνος τελωνειου

Οποτε το ξεχναμε.......θα δω τι θα κανω

αυτήν http://www.fish-street.com/jebao_fs8000_wave_maker είναι πιο καινούργιο μοντέλο...

Ναι το ειδα, αλλα και τα 80 ευρω; πες 100 με τα εξοδα, μεγαλωνει το μπατζετ

Έγινε επεξεργασία - disc-postman
Link to comment
Share on other sites

Παει στα 120€ με μεταφορικα και μια marine color(εαν λεω σωστα το ονομα) κανει 160€ απο Ελλαδα....

Ο καθενας διαλεγη και περνει, εγω το σκευτομαι για το μελλον, πρωτα παω για κυκλοφορια και μετα για φωτισμο.... Αφηνω για το τελος την δοσομετρηκη οσο μπορω και με περνει ακομα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...