Jump to content

Μετατροπή Ενυδρειου 96 Λτ Σε Θαλασσινο???


sailor247

Recommended Posts

Τα φραγκακια μεγαλώνουν και αρχίζουν να πλησιάζουν επικίνδυνα το ένα το άλλο.Αλήθεια αν είναι ίδιου ειδους καίνε το ένα το άλλο?Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο δείχνει σε εξαιρετική κατασταση φίλε μου.Αν τα κοράλλια ειναι απο το ιδιο είδος δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν είναι διαφορετικά τοτε θα έχεις κάποια καψίματα εκει που ενώνονται με το πιο αδύναμο να χάνει σταδιακά την μαχη...

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο δείχνει σε εξαιρετική κατασταση φίλε μου.Αν τα κοράλλια ειναι απο το ιδιο είδος δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν είναι διαφορετικά τοτε θα έχεις κάποια καψίματα εκει που ενώνονται με το πιο αδύναμο να χάνει σταδιακά την μαχη...

Ευχαριστώ Θανάση!!Μάλλον πρέπει να συντομευσω το στήσιμο και την μεταφορά στο μεγάλο γιατί δεν τα βλέπω καλά

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ ετοιμάζεται το μεγάλο ενυδρείο χθες βράδυ το φωτιστικό μου άναψε ξαφνικά από μόνο του χωρίς να ανοίξει ο controller του και με μια μπόχα καψίματος να βγαίνει από μέσα του.Από εκείνη την στιγμή μόλις το βάζω στην πρίζα ανάβει η δεύτερη σκάλα που έχει τα λευκά και τα χρωματιστά χωρίς να ανάβουν τα μπλε και ο controller.Ευτυχώς που είχα προμηθευτεί το δεύτερο φωτιστικό για το μεγάλο ενυδρείο και χρησιμοποιώ αυτο

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σε πάρουμε την πρωτοχρονιά να μας κάνεις ποδαρικό…..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως αφου μιλησα με τον κατασκευαστη της ocean revive στο reef central και του εστειλα φωτο με τον καμμενο driver(αυτο ηταν το προβλημα τελικα)εκεινος μιλησε και μαλλον εδωσε εντολη στον Αγγλο πωλητη του ebay αποπου ειχα παρει το φωτιστικο να μου στειλουν και driver και καινουριο lcd control board αφου τους ειπα οτι δεν εχω την δυνατοτητα να τσεκαρω αν δουλευει.Οποτε τα περιμενω απο μερα σε μερα και συνεχιζουμε.Προς το παρων το ενυδρειακι μου λειτουργει κανονικα με το δευτερο ocean revive που ειχα παρει για το μεγαλο

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραία αφού σου στέλνει και τον κοντρόλερ τότε δεν θα υπάρχει θέμα πουθενά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία αφού σου στέλνει και τον κοντρόλερ τότε δεν θα υπάρχει θέμα πουθενά

Ευελπιστώ να τα βάλουμε επάνω και να ξεμπερδεύουμε με αυτό γιατί έχουμε αρκετά ακόμα να φτιάξουμε στο μεγάλο

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευελπιστώ να τα βάλουμε επάνω και να ξεμπερδεύουμε με αυτό γιατί έχουμε αρκετά ακόμα να φτιάξουμε στο μεγάλο

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Θα ξεμπερδέψουμε Γιώργο. Με τον βράχο είμαστε έτοιμοι  Άντε για κανόνισε να προχωράμε τα υπόλοιπα

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε παιδια ακομα??? :P

Τι κανετε τοσο καιρο???

 

Αμα θελετε βοηθεια φωναξτε! :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεμπερδέψουμε Γιώργο. Με τον βράχο είμαστε έτοιμοι Άντε για κανόνισε να προχωράμε τα υπόλοιπα

Ναι φιλαράκι.Τις επόμενες μέρες θα σε πάρω να κανονίσουμε

Αντε ρε παιδια ακομα??? :P

Τι κανετε τοσο καιρο???

Αμα θελετε βοηθεια φωναξτε! :)

Το καλό το πράγμα αργεί να γίνει:D Να σαι σίγουρος Ότι θα σε πάρω αν χρειαστώ βοήθεια κάπου

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το φωτιστικό επισκευασθηκε και συνεχίζουμε!!Τα παιδιά της ocean revive μεριμνήσαν και μέσα σε 5 εργάσιμες είχα τον καινούριο driver και καινούριο LCD control board.Μπήκαν επάνω και το φωτιστικό παίζει κανονικά πάλι!!

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να αναγνωρίσει τις παρακάτω μοντιπορες τι είδος είναι?Δεν αναπτύσσονται σαν plates.Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΑυτή Είναι η μία και αυτή η άλληΔημοσιευμένη  εικόνα

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι! Αν αποφασισεις να φραγκαρεις το κοράλλι στην πάνω φωτογραφία περιμένω πμ σου χεχε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι! Αν αποφασισεις να φραγκαρεις το κοράλλι στην πάνω φωτογραφία περιμένω πμ σου χεχε

Προς το παρών δεν το πειράζω.Είναι μικρό ακόμη.Μόλις μεγαλώσει Σου στέλνω πμ να πιούμε και αυτό το καφεδάκι με τον Παντελή να σου φέρω και φραγκακι

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο χθες το βραδυ το μικρο μου reef αποτελει παρελθον αφου τα παντα μεταφερθηκαν στο νεο ενυδρειο.Εδω ειναι και το θεμα του ''μεγαλου ''μου reef http://www.aquazone.gr/forums/topic/100499-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%BF-96-%CE%BB%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%B1-%CF%83%CE%B5-250-rimless-reef/ .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...