Jump to content

Προβλημα Με Χρυσοψαρα


Recommended Posts

γεια σας εχω εδω και ενα μηνα το πρωτο μου ενυδρειο που ειναι 88lt με εσωτερικο φιλτρο, εβαλα τα δυο πρωτα χρυσοψαρα για το στρωσιμο και ηταν ολα καλα. ξαφνικα γυρω στην 20η μερα το ενα χρυσοψαρο αρχισε να γινεται υπερκινητικο και μετα απο δυο μερες εμεινε κατω στον πατο με μια μικρη καμπυλη στο σωμα του και δεν μπορουσε να κολυμπησει. την επομενη μερα πεθανε. την ιδια μερα αρχισε να γινεται υπερκινητικο το αλλο χρυσοψαρο και πλεον πηγαινει περα δωθε σαν τρελο συνεχεια. να σημειωσω οτι τα επιπεδα αμμωνιας ειναι καλα σημερα τα ξανα μετρησα η θερμοκρασια ειναι οπως πρεπει.

επισης να σας πω οτι το ενυδρειο μαζευει αλατα. πλεον εχω και αλλα 10 ψαρακια, 2 γλυφτες, 2 αγγελοψαρα, 2 gubby και 2 ακομα που δεν θυμαμαι πως τα λενε και 2 τιγρακια

1 τι μπορει να παει στραβα και να συμβαινουν αυτα με τα χρυσοψαρα? πως μπορω να το σωσω το δευτερο υπερκινητικο χρυσοψαρο?

2 τι μπορω να κανω για τα αλατα στο ενυδρειο?

3 τι αλλη συμβουλη εχετε να μου πειτε για να ξερω.

ευχαριστω πολυ παιδια και βοηθηστε με οσο πιο πολυ μπορειτε γιατι στεναχωρηθηκα παρα πολυ οταν εχασα το ψαρακι μου και δεν θελω να πεθανει και το αλλο

Link to comment
Share on other sites

Ας συνεχίσουμε από το άλλο θέμα που άνοιξες, το παρόν κλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...