Jump to content

Καλησπέρα!!!!!


jmrkvr

Recommended Posts

Γεια σας κι απο εμενα,για να μπω γρηρορα στο θεμα,πριν ενα-δυο μηνες αποφασισα ν αποκτησω ενα nano-φυτεμενο ενυδρειο,με τα φυτα ως τωρα ολα καλα,αλλα στην πρασπαθεια μου να το στρωσω προσθεσα ενα ζευγαρι μονομαχους!!!! ε λοιπον σημερα ειδα ουριτσες,εχω ηδη βγαλει τη θυληκια(ο αρσενικος ακομη τα προσεχει) αλλα η απορια μου ειναι τι κανω με τα λιπασματα?το excel? μετρησεις δυστυχως δεν έχω κάνει ποτε!!!!! επισης το φιλτρο θα τα ρουφηξει? κι απο φαγητο?

post-57915-0-08870400-1402148035_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μεταφερθικε στη σωστη κατηγορια.

Καλως ηρθες! :)

Link to comment
Share on other sites

:welcomeXL:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμενα,για να μπω γρηρορα στο θεμα,πριν ενα-δυο μηνες αποφασισα ν αποκτησω ενα nano-φυτεμενο ενυδρειο,με τα φυτα ως τωρα ολα καλα,αλλα στην πρασπαθεια μου να το στρωσω προσθεσα ενα ζευγαρι μονομαχους!!!! ε λοιπον σημερα ειδα ουριτσες,εχω ηδη βγαλει τη θυληκια(ο αρσενικος ακομη τα προσεχει) αλλα η απορια μου ειναι τι κανω με τα λιπασματα?το excel? μετρησεις δυστυχως δεν έχω κάνει ποτε!!!!! επισης το φιλτρο θα τα ρουφηξει? κι απο φαγητο?

καλως ηρθες στο φορουμ!θα σε μαλωσω....δεν βαζουμε ψαρακια για να στρωσει το ενυδρειο μας,βαζουμε τα ψαρακια ΑΦΟΤΟΥ εχει στρωθει...για να μην υπαρχει φοβος να τα ρουφηξει το φιλτρο,τηληξε το εξωτερικα με ενα τουλι κ πιαστο με ενα λαστιχακι.για φαγητο υπαρχει ειδικο για γονους η τριβεις την τροφη σε σκονη.θα σε ενημερωσουν κ τα παιδια που μεγαλωνουν μπετακια.γνωριζεις οτι πρεπει να βγαλεις τον αρσενικο μολις βγουν?επειτα εχεις σκεφτει τι θα τα κανεις τα μωρα μετα?μετα τον πρωτο μηνα θα εχεις τσακωμους μεταξυ των αρσενικων,επισης πρεπει να παρεις υγρα τεστ για μετρισεις για να δεις αν ειναι ολα καλα στο ενυδρειο.το ενυδρειο ειναι μικρο κ μπορει να αλλαξουν οι συνθηκες αναπασα στιγμη..αυτα απο μενα! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...