Jump to content

200 Λίτρα Ταγκανικα


JOHN1801

Recommended Posts

Αφού πέρασε μήνας θα μπορούσες να κάνεις μια αλλαγή 20-30 % νερό, το kh αν θέλεις μπορείς να ρίξεις λίγο buffer για να ανέβει , http://www.seachem.com/Products/product_pages/TanganyikaBuffer.html ,προσωπικά θα περίμενα

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασε μήνας θα μπορούσες να κάνεις μια αλλαγή 20-30 % νερό, το kh αν θέλεις μπορείς να ρίξεις λίγο buffer για να ανέβει , http://www.seachem.com/Products/product_pages/TanganyikaBuffer.html ,προσωπικά θα περίμενα

Ok θα κανω αλλαγη νερου σημερα.για το buffer καλυτερα να περιμενω οπως ειπατε και εσεις γιατι δεν θα ηθελα να ριχνω χημικα στο νερο μου!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αρχιζουμε και ωριμαζουμε σιγα σιγα...καφε αλγη πανω στις πετρες και τα τζαμια οπως και κυανο εχουν κανει την εμφανιση τους.παρ'ολα αυτα ομως ειναι η πρωτη φορα που στο ενυδρειο μου οχι μονο δεν με πειραζουν οι αλγες αλλα πως να ηταν να εχω και αλλες!! το αποτελεσμα της αλγης οπτικα μου αρεσει παρα πολυ..

post-49498-0-27811200-1407848071_thumb.jpg

συντομα και αλλες φωτο..

Link to comment
Share on other sites

λογικα κυανο μου φαινεται οτι ειναι.προς το παρων εχω μονο στο βυθο αλλα καλυτερα να περιμενω να δω πως θα

εξαπλωθει για να βγαλω καλυτερα συμπερασματα..

θα βαλω και καμια φωτο συντομα για να το δουμε και καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

post-49498-0-86110400-1408371838_thumb.jpgpost-49498-0-90379000-1408371880_thumb.jpgpost-49498-0-56327900-1408371907_thumb.jpg

η καφε αλγη προχωραει με ταχυτατους ρυθμους..στο βυθο τωρα νομιζω οτι εχω κυανο αλλα

καλυτερα θα ηταν να μου πειτε και εσεις τις αποψεις σας..

Link to comment
Share on other sites

Απ όσο μπορώ να διακρίνω δεν είναι κυανό. Απλή καφέ άλγη πρέπει να είναι. ;)

δεν ξερω αν φαινεται καλα στη φωτο

αλλα ο βυθος εχει και πρασινη αλγη..

Link to comment
Share on other sites

την καφε αλγη μην την φοβασε θα κανει τον κυκλο της και θα ισοροπισει.... η πρασινη στον βυθο με αποσχολει λιγο...

Link to comment
Share on other sites

τι λαμπες χρεισιμοποιεις και ποσες ωρες φωτοπεριοδο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και ξαφνικα εκει που πηγα κοντα στο ενυδρειο μου σημερα να το χαζεψω τι να δω????........

καμια 60αρια brichardi νεογεννητα να κολυμπανε!!! να πω την αμαρτια μου ουτε που ειχα

παρει χαμπαρι τιποτα....

post-49498-0-39325300-1413394937_thumb.jpgpost-49498-0-01827500-1413394964_thumb.jpgpost-49498-0-31910300-1413395009_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ παιδες..τωρα η θερμοκρασια του ενυδρειου ειναι στους 24 βαθμους,θα εχω προβλημα αν την αφησω ως εχει?

Έγινε επεξεργασία - JOHN1801
Link to comment
Share on other sites

απλα εχω ενα θεμα με το θερμοστατη.εχω της eheim,το jager και δεν εχω καταφερει να το καλιμπραρω.κατι κανω λαθος και δεν μπορω να ανεβασω τη θερμοκρασια.τον εχει κανενας το συγκεκριμενο θερμοστατη μηπως μπορει να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

ΩΡΑΙΟΣ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΓΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες εικόνες! Εύχομαι να πανε όλα καλα και να τα μεγαλώσεις. Ωραία τα πιτσιρίκια!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι!!! Να σου ζήσουν φιλαράκι!!

Η θερμοκρασία είναι μια χαρά. Οριακά καλά. ;)
Δυστυχώς δεν ξέρω για τον θερμοστάτη.. Πως μετράς την θερμοκρασία?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι!!! Να σου ζήσουν φιλαράκι!!

Η θερμοκρασία είναι μια χαρά. Οριακά καλά. ;)

Δυστυχώς δεν ξέρω για τον θερμοστάτη.. Πως μετράς την θερμοκρασία?

με θερμομετρο της eheim..
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...