Jump to content

Ultra Κοραλια


Recommended Posts

Από τότε που διάβαζα

Για να αρχίσω τα πρώτα μου βήματα

στην θάλασσα

Χάζευα σε αρκετά site κοραλια

Και από τότε μου δημιουργήθηκαν

δύο απορίες

Ποια η διάφορα τους με τα αλλΑ κοραλι?

Γιατι ειναι πιο ακριβά?

Link to comment
Share on other sites

Μικρέ τώρα δεν μπορώ και να εκφραστώ και ελεύθερα για τα "ultra"..... Και καλά είναι πιο σπάνια με πιο έντονους χρωματισμούς κλπ. Εδώ στο Ελλαδιστάν όμως, πολλοί πατάνε σε αυτή την λέξη και σου πουλάνε φύκια για μετάξι....!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λες έχεις δίκιο

Έχω δει σε δύο μαγαζιά

Να λένε οτι έφεραν

ultra zoanthus

Και στο ένα να βλέπεις

κάτι χρώματα εκπληκτικά

Ενώ στο άλλο να κλασσικά zoanthus

Link to comment
Share on other sites

Ε, μόνο για κλωτσιές είναι! Αυτά να τους τα λες και να τεκληριώνεις face to face κιόλας! Μην τους αφήνετε να νομίζουν ότι κοροιδεύουν τον κόσμο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μικρέ τώρα δεν μπορώ και να εκφραστώ και ελεύθερα για τα "ultra"..... Και καλά είναι πιο σπάνια με πιο έντονους χρωματισμούς κλπ. Εδώ στο Ελλαδιστάν όμως, πολλοί πατάνε σε αυτή την λέξη και σου πουλάνε φύκια για μετάξι....!

Πο ρε φιλε να σαι καλα πρωι πρωι!!!!!!!!!!!!!! Επιτελους!!!! Τα λεω τοσο μα τοσο καιρο..

Link to comment
Share on other sites

Ε, μόνο για κλωτσιές είναι! Αυτά να τους τα λες και να τεκληριώνεις face to face κιόλας! Μην τους αφήνετε να νομίζουν ότι κοροιδεύουν τον κόσμο!

Μπαααααα.... και αυτο που μου κανει περισσοτερο εντυπωση ειναι οτι και εδω στο φορουμ που ποσταρουν μαγαζια ολοι κανουν τουμπεκα... πραγματικα πολυ αρνητικο φαινομενο.. προσφατα κουφαθηκα με τιμες γνωστου αθηναικου μαγαζιου και ποσταρα αλλα ημουν ο μονος. Παλαιοτερα σε ποστ μαγαζιου παλι ο μονος που εκφερα αποψη για τις τιμες κλπ. Μαζι με ενα ακομα παιδι νομιζω. Οποτε ειναι αυτο που λεμε οτι καποια στιγμη κατανταει ανουσιο.

Link to comment
Share on other sites

Και για να απαντησω και στο θεμα.. Ultra χαρακτηρισμος δεν υπαρχει. Ειναι τεχνασμα των ................ για να τσιμπανε τα λεφτα του κοσμου. Μαγαζι φερνει ''ultra'' και φραγκαρει σε 4-5 κομματια με 20-25 ευρω το κομματι ενω το κανονικο κοραλι τιμολογιακα βγαινει 30-35 ευρω! Μιλαμε 300% κερδος. Για αυτο λοιπον και διαλεγουμε προσεκτικα τα μαγαζια που παταμε. Δυστυχως στις μερες μας υπαρχουν πολλοι ********....... αλλα ειναι και καποια μαγαζια που δε φραγκαρουν το κοραλι σε 30 μικροτερα ουτε χρησιμοποιουν ΓΕΛΟΙΟΥΣ χαρακτηρισμους ultra, australian Κλπ κλπ. Οι παραλαβες γινονται απο συγκεκριμμενα μερη. Και εχω δει ακριβως ιδια κοραλια απο μπαλι και σιγκαπουρη με τα ultra australian καποιων. Τα zoanthus τα πανεμορφα που βλεπουμε τελευταια σε οτι να ναι τιμες ειναι απο ΕΥΡΩΠΗ!!!!!!!!! Για να καταλαβεις ποσο κοροιδευουνε το κοσμο. Αλλα επαναλαμβανω... οχι ολοι!!! Υπαρχουν σοβαρα ατομα.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω στα παραπανω και η λυση για εμας που ειμαστε χομπιστες η λυση ειναι AQUAZONE :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που το είπατε

Γιατι έτσι θα το μάθουν όλοι

Και θα γίνουν πιο προσεκτικοί

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσωπικα,αν ενα κοραλι ειναι ultra το καθοριζουν τα δικα μου ματια/γουστο και οχι ενα ταμπελακι η' ενα καταστημα.

Αν μου αρεσει για ultra θα το πληρωσω για ultra!

Αν δεν μου αρεσει απλα θα κανω μεταβολη :thumbsu:

Μου εχει τυχει πολλες φορες να μου αρεσει πολυ περισσοτερο ενα κοραλι που δεν χαρακτηριζοταν ultra σε σχεση με ενα αλλο που ειχε αυτη τη "διευκρινηση".

Και μου βγηκε και πιο φθηνα :usd:

Το 80% των ausie παντως ειναι ιδιαιτερα κοραλια,αλλο αν μπορει σε καποιες περιπτωσεις να ειναι πανακριβα.

Τα καταστηματα απο την αλλη δεν εχουν τοσο μεγαλη ευθυνη οσο νομιζουμε.

Τις περισσοτερες φορες ετσι τους τα στελνουν,ετσι τα βαζουν/ονομαζουν οι ανθρωποι.

Και πολλες φορες τα παιδια που δουλευουν στο καταστημα μπορει να μην ειναι ο τομεας τους και απλα να γραφουν οτι βλεπουν στη λιστα.

Φυσικα αυτο δεν αναιρει το οτι μπορει να υπαρχουν μερικοι "επιτηδειοι".

Οταν βλεπουμε κατι τετοιο απλα μεταβολη και τα λεμε never(που λενε και στο χωριο μου).

Δεν χρειαζεται να χαλαμε τις καρδιες μας :dj:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσωπικα,αν ενα κοραλι ειναι ultra το καθοριζουν τα δικα μου ματια/γουστο και οχι ενα ταμπελακι η' ενα καταστημα.

Αν μου αρεσει για ultra θα το πληρωσω για ultra! +10000

Αν δεν μου αρεσει απλα θα κανω μεταβολη :thumbsu:

Μου εχει τυχει πολλες φορες να μου αρεσει πολυ περισσοτερο ενα κοραλι που δεν χαρακτηριζοταν ultra σε σχεση με ενα αλλο που ειχε αυτη τη "διευκρινηση".

Και μου βγηκε και πιο φθηνα :usd:

Το 80% των ausie παντως ειναι ιδιαιτερα κοραλια,αλλο αν μπορει σε καποιες περιπτωσεις να ειναι πανακριβα.

Τα καταστηματα απο την αλλη δεν εχουν τοσο μεγαλη ευθυνη οσο νομιζουμε.

Τις περισσοτερες φορες ετσι τους τα στελνουν,ετσι τα βαζουν/ονομαζουν οι ανθρωποι.εχω διωρθωσει αρκετες φορες

Και πολλες φορες τα παιδια που δουλευουν στο καταστημα μπορει να μην ειναι ο τομεας τους και απλα να γραφουν οτι βλεπουν στη λιστα.

Φυσικα αυτο δεν αναιρει το οτι μπορει να υπαρχουν μερικοι "επιτηδειοι".

Οταν βλεπουμε κατι τετοιο απλα μεταβολη και τα λεμε never(που λενε και στο χωριο μου).

Δεν χρειαζεται να χαλαμε τις καρδιες μας :dj:η μια αποψη και πολη σωστη ,εγω επιλεγω να διαφωνησω live.

Εχει δικιο ο Μιχαλης ,εξαλου μπορουμε μονοι μας οποτε θελησουμε να φερουμε οτι θελησουμε απο εξω μονοι μας ανα πασα ωρα και στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...