Jump to content

Ξαφνικές Απροσδόκητες Απώλειες.


Recommended Posts

Είπα να κανω ενα update επι του θεματος ....

Η κατασταση φαινεται να εχει σταθεροποιηθει λιγο .... οι θανατοι εχουν σταματησει και τα ψαρακια φαινονται υγιη ... οι μετρησεις του νερου παραμενουν αριστες ....

Μια ερωτηση ηθελα να κανω ... ειχα ξεχασει να αναφερω οτι μεσα στο ενυδρειο εχω κι 7 glow light tetras ... Aν και tetras φαίνονται να έχουν ευδοκιμησει μεσα στο ενυδρειο και ειναι το μονο ψαρακι απο το οποιο δεν ειχα την παραμικρη απωλεια .... απ' οτι διαβασα στο ιντερνετ μπορουν να ζησουν και σε αλκαλικα pH... επειδη ειναι πολυ ομορφα ψαρακια θα μπορουσα να προσθεσω μερικα ακομα ? Η δε ταιριαζουν στο συνολο

Link to comment
Share on other sites

Τα τετρα θελουν μαλακο νερο ενω τα αλλα θελουν βρυσης..οπωτε οχι,δεν μπορεις να τα κρατησεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημερα σας ... χαθηκα λιγο απο το φορουμ του γλυκου νερου γιατι τους τελευταιους μηνες φτιαχνω ενα nano reef ενυδρειο θαλασσινου νερου το οποιο για να ειμαι ειλικρινης εχει μονοπωλησει λιγο το ενδιαφερον μου. Χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι εχω παραμελησει το μεγαλο μου ενυδρειο των 300 λιτρων...

Δε ξερω αν θυμαστε τα προβληματα που ειχα στην αρχη. Φαινεται οτι με τη βοηθεια ολων σας εγιναν τα σωστα βηματα... Το ενυδρειο πλεον εχει σταθεροποιηθει, εχω κυριολεκτικα μηνες να δω νεκρο ψαρακι. Τα φυτα εχουν φτιαξει ολοκληρους κορμους, ειναι καταπρασινα κι ολα δειχνουν να πηγαινουν εξαιρετικα...

Παραθετω ένα βίντεο παρακάτω σχετικα με το πως ειναι σημερα ... :)

Σας ευχαριστω πολυ ολους

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ !

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο αποτελεσμα,καλη επιτυχια με το reef.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο αποτελεσμα,καλη επιτυχια με το reef.

Eυχαριστω πολυ φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε!!

και το γλυκο σου πολυ ωραιο

Ευχαριστω .... εχω σταματησει λιγο να ασχολουμαι γιατι οικονομικα με απασχολει το αλλο ..... θα επανελθω ομως :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα χρώματα! Πανέμορφο!

Κ ξέρεις φυσικά γιατί σταθεροποιήθηκε το ενυδρείο σου...

.... Γιατί σταμάτησες να ασχολείσαι μαζί του! Χι..χι..χι..!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα χρώματα! Πανέμορφο!

Κ ξέρεις φυσικά γιατί σταθεροποιήθηκε το ενυδρείο σου...

.... Γιατί σταμάτησες να ασχολείσαι μαζί του! Χι..χι..χι..!!!!

χαχα διολου απιθανο ...

Εννοουσα βεβαια οτι εχω σταματησει να ασχολουμαι μαζι του οικονομικα. Κατα τα αλλα ασχολουμαι κανονικοτατα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...