Jump to content

Λεω Και Εγω Να Κανω Το Μεγαλο Βημα..


alcapone

Recommended Posts

πολυ καλημερα σας συνχομπιστες...επειδει ειμαι τελειως ανηδεος με την αλμυρα χρειαζομαι την βοηθεια σας..εχω ενα ενυδρειο 60 λιτρα που καθεται αυτη την στιγμη...το ενυδρειο ειναι το Juwel Rekord 600...σκευτομαι για αρχη μονο ψαρια..εαν φυσικα μπαινει κατι σε αυτα τα λιτρα...και τι χρειαζομαι απο εξοπλισμο γιατι ειμαι τελειως ανιδεος.......ελπιζω να εχετε αρκετη υπομονη....γιατι πραγματικαδεν ξερω τιποτα απο θαλασσα....

Link to comment
Share on other sites

πάνω απο ολα πρέπει να εχεις υπομονη και να ρίξεις διάβασμα για αρχη θες λίγο βραχο αραγωνιτη κυκλοφοριτη σκιμερ αυτόματη αναπλήρωση θα το δουλέψεις με σαμπ η φίλτρο;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω εναν κυκλοφοριτη στην αποθηκη...αλλα νομιζω δεν ειναι αρκετα δυνατος..καμια 600 λιτρα την ωρα εαν θυμαμαι καλα....λεω να το δουλεψω με φιλτρο...κανει αυτο που εχει το ενυδρειο; σκιμερ και αυτοματη αναπληρωση δεν ξερω τι ειναι.... :bigemo_harabe_net-192::bigemo_harabe_net-192: ...υπαρχει καποιο αρθρο καπου στο φορουμ που μπορει να με βοηθσει να αρχησω να κατανοω λιγο τα πραγματα....οσο για αραγωνιτη και λιγο βραχο που μου λες ελπιζω οτι καπου θα βρω στις αγγελιες.....

Link to comment
Share on other sites

όλα θα τα βρεις στις αγγελίες και αν ξεκινήσεις να διαβάσεις άρθρα και διάφορα θεματα θα σου λυθούν όλες οι απορίες

απο άρθρα παρα πολλα σε όλες τις κατηγορίες

Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2014 at 1:47 ΜΜ, το μέλος lykourgos έγραψε:

διάβασε το πρωτο μέρος και συνέχισε στα υπόλοιπα

:thumbsu::thumbsu::thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

για σκιμερ εδω

για αυτοματη αναπλήρωση ειναι ΄οπως το διαβάζεις αναπληρώνει αυτόματα την εξατμίση του νερού και κρατάει σταθερή αλατοτητα

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή

Τώρα που είσαι στην αρχή

ΥΠΟΜΟΝΗ και πολύ διάβασμα

θα βρεις πολλά άρθρα τα οποία

θα σου λύσουν διάφορες απορίες

Άρχισε με αυτά που σου

έβαλε ο Λυκούργος

Κσι οτι θες εδώ είμαστε

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ συνχομπιστες...ηδη εχω πεσει με τα μουτρα στο διαβασμα..για οποιαδηποτε απορια μου θα ενημερωσω....

Link to comment
Share on other sites

αφού διαβάσεις τα άρθρα στην συνεχεια και για να καταλάβεις καλύτερα αυτα που διαβασες καλο θα ήταν να κοιτάξεις απο την θεματολογία ενυδρεια μελών που αναφέρει ο καθένας μας τον εξοπλισμό και πως ξεκίνησε το ενυδρειο του!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαιρομαστε που θα σε εχουμε και στη θαλασσινη μας παρεα φιλε alcapone :thumbsu:

Πολυ ευχαριστο το οτι εχεις ορεξη για διαβασμα φιλε μου,καθως ειναι το πιο σημαντικο πραγμα,ειδικα στην αρχη!

Για τ'υπολοιπα δεν θα πω κατι παραπανω,τα ειπαν αναλυτικοτατα οι φιλοι παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλησπερα αγαπητοι συνχομπιστες..μετα απο αρκετο διαβασμα και ατελειωτες παρουσιασεις που διαβασα κλεινω πιο πολυ προς fish only..ο κυριοτερος λογος οτι δεν εχω να δωσω μια περιουσια για φωτισμο....δυσκολες εποχες....λοιπον το ενυδρειο που λεω να ξεκηνισω ειναι το Juwel Rekord 600..θα ηθελα εαν μπορει καποιος να μου πει τι ειναι τα απολυτως απαραιτητα για να κανω την αρχη....και περιπου που υπολογιζετε το κοστος.....δυστηχως το μπατζετ ειναι αρκετα μικρο..... :geek: :geek:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...