Jump to content

Αμμος Στο Ενυδρειο


Recommended Posts

Θα ηθελα να μαθω αν μπορω να βαλω αμμο στο ενυδρειο μου απο την θαλασσα.....φυσικα θα την καθαρίσω και θα την βρασω!!!!

Αλλα θελω περισσοτερες πληροφοριες,το πως και το τι πρεπει να κανω!!!!!

Αν γινεται!! :icon_dance::icon_dance::icon_dance:

Ευχαριστω πολυ!!! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

ανετοτατα!!!!!!!!!!

απλα να την μαζεψεις απο ενα σημειο που δεν ειναι πολισυχναστο απο ανθρωπους,μαζεψε την απο εκει που σκαει το κυμα....πλυνε την καλα βραστην -εγω προσωπικα την σουρωσα κιολας να φυγουν μεχρι και τα ποιο μικρα σκουπιδακια!!!!!!!!οσο καλυτερα την πλυνεις τοσο ποιο λιγο σκονη θα σου βγαλει!!!!!!!!

πριν απο ενα χρονο και κατι ειχα και εγω την ιδια απορεια,πλεον το ενυδρειο τρεχει με αμμο θαλασσης μονο(υποψην ειναι τανγανικα) και δεν εχει δημιουργιθει το παραμικρο προβλημα,στην συνηστω ανεπιφυλακτα

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μαθω αν μπορω να βαλω αμμο στο ενυδρειο μου απο την θαλασσα.....φυσικα θα την καθαρίσω και θα την βρασω!!!!

Αλλα θελω περισσοτερες πληροφοριες,το πως και το τι πρεπει να κανω!!!!!

Αν γινεται!! :icon_dance::icon_dance::icon_dance:

Ευχαριστω πολυ!!! :D :D :D

Για τι είδους ψάρια την προορίζεις?

Έγινε επεξεργασία - Chocolate_Puma
Link to comment
Share on other sites

Λεω να βαλω malawi ή cichlids ή tanganyika,δεν ξερω αν τα ειπα σωστα αλλα λεω αυτα!!! σιγουρα οχι αμαζονιου!!!

Link to comment
Share on other sites

ανετοτατα!!!!!!!!!!

απλα να την μαζεψεις απο ενα σημειο που δεν ειναι πολισυχναστο απο ανθρωπους,μαζεψε την απο εκει που σκαει το κυμα....πλυνε την καλα βραστην -εγω προσωπικα την σουρωσα κιολας να φυγουν μεχρι και τα ποιο μικρα σκουπιδακια!!!!!!!!οσο καλυτερα την πλυνεις τοσο ποιο λιγο σκονη θα σου βγαλει!!!!!!!!

πριν απο ενα χρονο και κατι ειχα και εγω την ιδια απορεια,πλεον το ενυδρειο τρεχει με αμμο θαλασσης μονο(υποψην ειναι τανγανικα) και δεν εχει δημιουργιθει το παραμικρο προβλημα,στην συνηστω ανεπιφυλακτα

Σε ευχαριστω πολυ :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Λεω να βαλω malawi ή cichlids ή tanganyika,δεν ξερω αν τα ειπα σωστα αλλα λεω αυτα!!! σιγουρα οχι αμαζονιου!!!

αρα σκληρο νερο,μια χαρα εισαι με αμμο

Link to comment
Share on other sites

Κομπλε..... μηπως ειναι ευκολο να μαθω την διαδικασια;;;; θελει κατι το ιδιαίτερο;

Link to comment
Share on other sites

Κομπλε..... μηπως ειναι ευκολο να μαθω την διαδικασια;;;; θελει κατι το ιδιαίτερο;

τι ενοεις? ποια διαδικασια, πλυσιματος?

Link to comment
Share on other sites

Ναι

τιποτα το ιδιαιτερο,βραζεισ καλα για κανα τεταρτακι,μετα πλυσιμο καλο οσο περισσοτερο μπορεισ,απλα ξεχασα να σου πω να προσεξεις να μην ειναι πολυ ψιλοκοκη η αμμος,μην ειναι σαν πουδρα δηλαδη,

Link to comment
Share on other sites

Λεω να βαλω malawi ή cichlids ή tanganyika,δεν ξερω αν τα ειπα σωστα αλλα λεω αυτα!!! σιγουρα οχι αμαζονιου!!!

Θα είσαι με τα 120 λίτρα που αναφέρεις στο προφίλ σου ;

Link to comment
Share on other sites

Θα είσαι με τα 120 λίτρα που αναφέρεις στο προφίλ σου ;

Ναι!!! θα εχω προβλημα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...