Jump to content

Teco


paris soroni

Recommended Posts

Τιποτα απο τα δυο παρη:-)

Μια χαρα μπορει να υπαρξει ενα ενυδρειο χωρις τιποτε απο τα δυο,ακομα και υψηλων απαιτησεων!

Το ξερω mad απλα αφου μου το χαρισαν το οζον λεω να το δοκιμασω
Link to comment
Share on other sites

Ξανασκεψου το παρη μου!

Μπελαδες θα βαλεις στο κεφαλι σου και δεν θα δεις και τρελλη διαφορα απο αυτο το ομορφο αποτελσμα που βλεπεις ηδη απο το ενυδρειο σου φιλε;-)

Βεβαια αφου στο χαρισαν μπορεις να το δεις με τα ματια σου και δεν θα σου εχει κοστισει κιολας!;-)

Link to comment
Share on other sites

Βαλε αναπληρωσει καλητερα και εκει που θα παει το ψυκτικο ας βαλεις το δοχειο, ενα μπουκαλι απο νερο ψυκτη ειναι οτι πρεπει!!

Αγγελε χωραει η αντλια απο το στομιο;

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα την αντλια, πχ της ww νομιζω χωραει, ο submarine εχει την αναπληρωσει της ww και το εβαλε σε Βικου....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ γι αυτη μιλαω την 12βολτη, αν χωραει ειναι καλη ιδεα.............

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω χωραει, αλλα και να μην χωραει μολις την παρω με το καλο θα την κανω να χωρεσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και 4 μερες εχει μπει σε λειτουργεια το ψηκτικο εχω σταθερη θερμοκρασια στους 25,5 καταργησα τελειως τους ανεμιστηρες καιτο πιο σημαντικο δεν εχω καθολου εξατμηση

Νομιζω οτι τελικα δεν θα χρειαστω καθολου αναπληρωση ας μου πει ομως καποιος που το δουλευει καιρο

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται με τα chiller δεν έχουν εξάτμιση νερού και ειδικά και στην θερμοκρασία που το έχεις το ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το πλεονεκτιμα με το ψηκτικο ειναι οτι αφου δεν εχω εξατμιση δεν εχω ουτε σκαμπανεβασματα στην αλατοτητα και σε γενικες γραμμες ολοι οι παραμετροι του νερου διατηρουντε σε πιο σταθερες τιμες

Link to comment
Share on other sites

Αιολε η θερμοκρασια που βγαζει ειναι υποφερτη βεβαια ειναι και το σαλονι μεγαλο αλλα ειναι ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασία του χώρου όπως λες είναι ανεκτή λόγω του μεγέθους του χώρου στο οποίο βρίσκεται το chiller, αλλά και τον χρόνο λειτουργίας του.

Αν για κάποιο λόγο χρειαστεί δουλέψει ώρες και ο χώρος δεν κλιματίζεται η ατμόσφαιρα θα γίνει αποπνικτική

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασία του χώρου όπως λες είναι ανεκτή λόγω του μεγέθους του χώρου στο οποίο βρίσκεται το chiller, αλλά και τον χρόνο λειτουργίας του.

Αν για κάποιο λόγο χρειαστεί δουλέψει ώρες και ο χώρος δεν κλιματίζεται η ατμόσφαιρα θα γίνει αποπνικτική

Θα φανει στην πορεια για την ωρα με 35 και 37 εξωτερικη θερμοκρασια δεν δουλευει πανω απο 20 λεπτα
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...