Jump to content

Μην Ακουμπας ,εισαι Επικινδυνος...


Recommended Posts

επειδη ειδα κατι ποστ στο φορουμ ειπα να ανοιξω ενα θεμα ....Ποιο ειναι το χειροτερο πραγμα που σας εχει κανει στο ενυδρειο καποιος αλλος??Εμενα ευτυχως δεν το πολυακουμπανε το ενυδρειο και δεν εχω ατυχηματα...Το μονο που εχω παθει ειναι οταν αποφασισε να κανει ο αδερφος μου αλλαγη και τα εκανε ολα σκ@τα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ.. εγώ τι να πρωτοθυμηθώ με 2 μωρά :bigemo_harabe_net-104: δίδυμα μέσα στο σπίτι..

Το γιαούρτι τους που πήγαν να το ταϊσουν στα ψάρια.. την φλογέρα που κολλάνε στο τζάμι για να παίξουν μουσική στα ψάρια..

.. Αλλά το χειρότερο ήταν όταν ο ένας εκτόξευσε το γιο-γιο του πάνω στο μπροστινό τζάμι! :bigemo_harabe_net-86:

Έτρεχα μετά να ξεσφηνώσω τα ψάρια που από τον πανικό τους σφήνωσαν ανάμεσα σε τζάμια, ξύλα, θερμόμετρα..

Έχει περάσει σχεδόν 1 χρόνος από τότε, μεγάλωσαν κ δεν κάνουν τέτοια.. επιτέλους!!!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα...ενας χρονος δεν ειναι πολυ!!!χαχαχαχα ;):P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια λαχτάρα την είχα πάρει όταν είχαν έρθει στο σπίτι κάποιοι φίλοι μου για τα γενέθλια μου, και επειδή σε κάποιον είχα πει "Μακριά τα αναψυκτικά από το ενυδρείο" με έκαναν να πιστέψω ότι είχαν ρίξει κοκα-κόλα στο ενυδρείο... ευτυχώς δεν ήταν τόσο κάφροι και την γλίτωσαν τα ψαράκια...

Έγινε επεξεργασία - nick_d
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αναρωτιεμαι πως το εκαναν αυτο...να σε κανουν να πιστεψεις οτι εριξαν κοκα κολα!!! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια λαχτάρα την είχα πάρει όταν είχαν έρθει στο σπίτι κάποιοι φίλοι μου για τα γενέθλια μου, και επειδή σε κάποιον είχα πει "Μακριά τα αναψυκτικά από το ενυδρείο" με έκαναν να πιστέψω ότι είχαν ρίξει κοκα-κόλα στο ενυδρείο... ευτυχώς δεν ήταν τόσο κάφροι και την γλίτωσαν τα ψαράκια...

Νίκο αν είναι σκέτη η κόκα κόλα δεν τρέχει τίποτα. Ίσα, ίσα που τα βοηθάει στην χώνεψη Τα προβλήματα ξεκινούν όταν μαζί με την κόκα κόλα πέσει ουίσκι η μπακάρτι τότε τα πράγματα γίνονται δύσκολα, ζητάνε τα ψάρια ξυρούς καρπούς, μουσική στην τσίτα και άντε να τα συνεφέρεις.

Δεν μου έχει τύχει να έχω ποτέ τίποτα το παράδοξο. Ακόμα και πιτσιρίκια που έρχονται στο σπίτι για να παίξουν με τα δικά μου, τα δικά μου παιδιά δεν αφήνουν τα άλλα να ακουμπήσουν ούτε τα τζάμια.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

αναρωτιεμαι πως το εκαναν αυτο...να σε κανουν να πιστεψεις οτι εριξαν κοκα κολα!!! χαχαχα

Ούτε που θυμάμαι... μπορεί να είχαν ρίξει και ελάχιστη.....

Link to comment
Share on other sites

Ένας χρόνος σε αυτές τις ηλικίες είναι πολύ.. τώρα άρχισαν να καταλαβαίνουν κ δεν έχουν κ γιο-γιο..

Στη φάση με το γιο-γιο έχασα ένα γκουράμι..

Όσο για τις επισκέψεις στα σπίτια μας.. δεν ξέρω αν κάνω καλά.. αλλά όταν έχω κόσμο στο σπίτι.. πάντα σβήνω τα φώτα στο ενυδρείο!

Λέτε να κάνω πατάτα;

Link to comment
Share on other sites

Ένας χρόνος σε αυτές τις ηλικίες είναι πολύ.. τώρα άρχισαν να καταλαβαίνουν κ δεν έχουν κ γιο-γιο..

Στη φάση με το γιο-γιο έχασα ένα γκουράμι..

Όσο για τις επισκέψεις στα σπίτια μας.. δεν ξέρω αν κάνω καλά.. αλλά όταν έχω κόσμο στο σπίτι.. πάντα σβήνω τα φώτα στο ενυδρείο!

Λέτε να κάνω πατάτα;

Εξαρτάτε από τους επισκέπτες, αν είναι από αυτούς που δεν καταλαβαίνουν το ΜΗΝ τότε πού καλά κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι "άσχετοι" έρχονται αναρωτιούνται τι είναι αυτό κολλημένο πάνω στο τζάμι και εννοούν τον μαγνήτη.

Αφού τους εξηγώ και τους δείχνω τι κάνει, κάποια στιγμή προσπαθούν να το κάνουν και αυτοί.

Δεν είναι λίγες οι φορές που κάποιος ξεφεύγει της προσοχή μου με αποτέλεσμα να το κάνει βόλτες μαζί με λίγη άμμο !!!

Εφιάλτης... ήδη έχω δυο τσαμπουκάδες στο τζάμι από τέτοια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Τα Χριστούγεννα μαζέψαμε ενα γατάκι νεογέννητο από τον δρόμο. Αφου αποφασίσαμε να το κρατήσουμε αν δείξει καλή διαγωγή με τον σκύλο, κάναμε ολες τις απαραίτητες ενέργειες.

Κάποια στιγμή λοιπόν το γατί μεγάλωσε και άρχισε να κοιτάει το ενυδρείο με απειλητικές διαθέσεις. Το πέτυχα ένα απόγευμα να πατάει πάνω στις κόντρες και να "χαζεύει" το νερό.

Το σβερκώνω λοιπόν και το βουτάω μέσα στο ενυδρείο για να καταλάβει. Απο τοτε δεν πλησίασε ποτέ το ενυδρείο.

Έχω λοιπόν και 2 αγοράκια, ο ένας "έχει" το σκύλο και ο άλλος το γατί. Μαλώνουν ένα απόγευμα κι άγω είμαι στο γκαράζ. Τσακώνει λοιπόν ο μεγάλος το γατί και του λέει θα στο πνίξω!!!!! Και ο μικρός του λέει πνίχτο!!!!!!!!!!!

Ανεβαίνω πάνω τρέχοντας και βλέπω το γατί να κάνει απελπισμένες προσπάθειες να βγει και να κουτουλάει στις κόντρες!!!!!!

Ηθικό δίδαγμα, απο δω και μπρος μόνο rimless!!!!!!!!

Υ.Γ Η γάτα δεν ξαναπήγε κοντά στο ενυδρείο κι όταν την πλησιάζει ο μεγάλος μου, του βγάζει νύχια :D

Link to comment
Share on other sites

Τα Χριστούγεννα μαζέψαμε ενα γατάκι νεογέννητο από τον δρόμο. Αφου αποφασίσαμε να το κρατήσουμε αν δείξει καλή διαγωγή με τον σκύλο, κάναμε ολες τις απαραίτητες ενέργειες.

Κάποια στιγμή λοιπόν το γατί μεγάλωσε και άρχισε να κοιτάει το ενυδρείο με απειλητικές διαθέσεις. Το πέτυχα ένα απόγευμα να πατάει πάνω στις κόντρες και να "χαζεύει" το νερό.

Το σβερκώνω λοιπόν και το βουτάω μέσα στο ενυδρείο για να καταλάβει. Απο τοτε δεν πλησίασε ποτέ το ενυδρείο.

Έχω λοιπόν και 2 αγοράκια, ο ένας "έχει" το σκύλο και ο άλλος το γατί. Μαλώνουν ένα απόγευμα κι άγω είμαι στο γκαράζ. Τσακώνει λοιπόν ο μεγάλος το γατί και του λέει θα στο πνίξω!!!!! Και ο μικρός του λέει πνίχτο!!!!!!!!!!!

Ανεβαίνω πάνω τρέχοντας και βλέπω το γατί να κάνει απελπισμένες προσπάθειες να βγει και να κουτουλάει στις κόντρες!!!!!!

Ηθικό δίδαγμα, απο δω και μπρος μόνο rimless!!!!!!!!

Υ.Γ Η γάτα δεν ξαναπήγε κοντά στο ενυδρείο κι όταν την πλησιάζει ο μεγάλος μου, του βγάζει νύχια :D

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

Τελικά βγάζει γέλιο το θεματάκι..

Για να διαβάσουμε κ άλλα...

Link to comment
Share on other sites

αυτος ειναι ο σκοπος του θεματος ρε παιδια...Να γελασουμε με τις ΄΄γκαφες΄΄ των αλλων...

Link to comment
Share on other sites

Τα Χριστούγεννα μαζέψαμε ενα γατάκι νεογέννητο από τον δρόμο. Αφου αποφασίσαμε να το κρατήσουμε αν δείξει καλή διαγωγή με τον σκύλο, κάναμε ολες τις απαραίτητες ενέργειες.

Κάποια στιγμή λοιπόν το γατί μεγάλωσε και άρχισε να κοιτάει το ενυδρείο με απειλητικές διαθέσεις. Το πέτυχα ένα απόγευμα να πατάει πάνω στις κόντρες και να "χαζεύει" το νερό.

Το σβερκώνω λοιπόν και το βουτάω μέσα στο ενυδρείο για να καταλάβει. Απο τοτε δεν πλησίασε ποτέ το ενυδρείο.

Έχω λοιπόν και 2 αγοράκια, ο ένας "έχει" το σκύλο και ο άλλος το γατί. Μαλώνουν ένα απόγευμα κι άγω είμαι στο γκαράζ. Τσακώνει λοιπόν ο μεγάλος το γατί και του λέει θα στο πνίξω!!!!! Και ο μικρός του λέει πνίχτο!!!!!!!!!!!

Ανεβαίνω πάνω τρέχοντας και βλέπω το γατί να κάνει απελπισμένες προσπάθειες να βγει και να κουτουλάει στις κόντρες!!!!!!

Ηθικό δίδαγμα, απο δω και μπρος μόνο rimless!!!!!!!!

Υ.Γ Η γάτα δεν ξαναπήγε κοντά στο ενυδρείο κι όταν την πλησιάζει ο μεγάλος μου, του βγάζει νύχια :D

Χαχαχαχαχαχα

Ενυδρείο vs Γάτας

Σημειώσατε άσο :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια φορά

η μάνα μου επειδή δεν άλλαζα

θέση σε κάτι frags που δεν

τις άρεσαν εκεί που τα είχα βάλει

Την ώρα που έκανα μάθημα έβαλε

χέρι και τα άλλαξε

Από τότε τα βάζω όπου θέλει από το

να βάζει το χέρι της συνέχεια μέσα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ωχχχχ...φανταζομαι εγινες πυραυλος εκεινη την στιγμη...!!! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα χελωνακι που μου έφεραν δώρο πριν λίγο καιρό και 2 ξαδερφακια που έχω πήγαν στο ενυδρείο που φιλοξενεί το χελωνακι!το έβγαλαν εξω για να δουν πως είναι ενα χελωνακι και ....το ξέχασαν εξω...το εψαχνα για 3 μέρες και όταν το βρήκα ηταν αφυδατωμένο και αδύναμο!!(πέρασαν 2 μηνες και ευτυχώς δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα!!)άκυρο κιόλας που το είχα απορια...ποσο αντέχουν εξω απο το νερό??πάντως 3 μέρες που ηταν εξω μου φάνηκε ετοιμοθάνατο!

Και το πιστεύετε η όχι το βρήκα πίσω απο το πλυντήριο στην αλλη μεριά του σπιτιού!!πως πήγε εκεί και δεν το πήραμε χαμπαρι! Ο.ο

Link to comment
Share on other sites

Όσοι "άσχετοι" έρχονται αναρωτιούνται τι είναι αυτό κολλημένο πάνω στο τζάμι και εννοούν τον μαγνήτη.

Αφού τους εξηγώ και τους δείχνω τι κάνει, κάποια στιγμή προσπαθούν να το κάνουν και αυτοί.

Δεν είναι λίγες οι φορές που κάποιος ξεφεύγει της προσοχή μου με αποτέλεσμα να το κάνει βόλτες μαζί με λίγη άμμο !!!

Εφιάλτης... ήδη έχω δυο τσαμπουκάδες στο τζάμι από τέτοια περίπτωση.

Να τους λες ότι είναι είναι κάτι απειλητικό: νέο είδος ψαριού, έχει μέσα χημικά, καίει, δαγκώνει, σου μαγκώνει τα δάχτυλα, και άλλα τέτοια... :D

Link to comment
Share on other sites

ωχχχχ...φανταζομαι εγινες πυραυλος εκεινη την στιγμη...!!! χαχαχα

Άστο καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος που "ενοχλεί" τα ψάρια μου είναι μία μέλισσα που έχει κάνει σπίτι της τη λιμνούλα. Πάω να τα ταίσω και την βλέπω να πηγαίνει πάνω στα νούφαρα. Πλησιάζω και μου κάνει "βζζζζ" και πετάγομαι εγώ. Κάθομαι να πιω τον καφέ μου και πάλι "βζζζ", πετάγομαι μέσα εγώ. Έχει κάνει κατάληψη! Σήμερα το μεσημέρι ακούω ένα "βζζζζ" δίπλα μου, στο ενυδρείο με τα μωρά. Η μέλισσα ήταν στις λάμπες (έχω ανοιχτό το καπάκι). Πήγα μέσα μέχρι να φύγει. Δεν κάνω καμία κίνηση να τη διώξω γιατί φοβάμαι μην με τσιμπήσει. Έχει γίνει μόνιμος κάτοικος δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που έχουμε επιστέψεις και μικρό - κόσμο στο σπίτι...φροντίζω να είμαι κοντά στα 2 απ τα 3 ενυδρεία (το 3ο ειναι σε άλλο χωρό). Ειδικά τα μικρά παιδιά έχουν την τάση να χτυπάνε το τζάμι κι όταν βλέπω τα rasborakia να πετάγονται...δεν είναι και η καλύτερη μου στιγμή.!!!

ΥΓ. Τελικά κάποια στιγμή την "πληρωσε" ένας μεγάλος σε γειτονικό πετσοπάδικο, όταν τον είδα να χτυπάει το τζάμι στο μεγάλο ενυδρείο του μαγαζιου... :zoro:

Link to comment
Share on other sites

Α οταν ημουν μικρος ειχα ενα χρυσοψαρο (ολα λαθος ηταν τοτε,δεν ηξερα τπτ ,τεσπα)και ειχε ερθει η ξαδερφη μου πολυ μικρη τοτε και αυτη και το χαζεβε οπου σε καποια στιγμη ειδα το ενυδρειο να βγαζει αφρους......θεωρησε σωστο να το κανει μπανιο το ψαρακι και να το καθαρισει με ava!

Αντεξε μια μερα μονο :/

Έγινε επεξεργασία - ValeAq
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...