Jump to content

Φυτά Για Λίμνες. Καταστήματα


yiazoo

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

ψάχνω φυτώριο στην Αθήνα για να αγοράσω φυτά για λίμνη. Ξέρει κανένας στα βόρεια-ανατολικά προάστια; Ξέρω ένα για Μαραθώνα αλλά δεν έχω στοιχεία επικοινωνίας για να μην πάω άδικα από Αγία Παρασκευή.

Επειδή είναι λίγο δύσκολο να βρούμε τέτοια φυτώρια, καλό θα είναι να αναφέρουμε ότι ξέρει ο καθένας για βοήθεια σε όλους μας.

Link to comment
Share on other sites

Γρυλλης λεγεται στο Μαραθωνα,εκει θα βρεις τα παντα..Googlαρε grillis water lilliies ή καπως ετσι και θα βρεις στοιχεια επικοινωνιας..Μιλησαμε προσφατα,τη σελιδα του την εχει κατεβασει για ανακασκευη αλλα με ενα τηλεφωνακι θα σου πει οτι θελεις..Ευγενεστατος..

----------------

Eλα εδω εισαι..

http://www.hellenicgardenteam.gr/gryllis-water-lillies

Έγινε επεξεργασία - Synagridas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψώνισα τα δικά μου φυτά (σκίρπος και πάπυρος) από ένα φυτώριο στην Κηφισιά που λέγεται "Κέντρο Κήπου Μουντάνου". Είχε και νούφαρα και άλλα έιδη που δεν θυμάμαι πως λέγονται.

Τα νούφαρά μου τα φύτεψα ή ίδια, ψώνισα το κιτ με τους σπόρους, τη γλάστρα, το χώμα και το λίπασμα online, από το valentine.gr.

Link to comment
Share on other sites

+1 για το valentine, πολυ καλο βεβαι απο κει ψωνιζεις βολβους οχι φυτα που εχουν ανθισει. Πιθανον παντως και ενυδρειακα καταστηματα να μπορουν να φερουν κατι τετοιο

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...